Glavni meni

Arai Viper GT

Započeo Kalesin, 29 Avgust, 2015, 12:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kalesin

Prodajem svoju novu Arai Viper GT kacigu, provozala sam je 2-3x (iskljucivo sa podkapom) i ukapirala da mi ne odgovara obliku glave nikako, velicina je M ( 57-58cm), uz nju ide i originalni pinlock neotpakovan i vrecica kutiju nemam. Placena je 480eur a ja je prodajem za 300eur od cega ako ovde ode 20e dajem za forum :) :)
Telefon 063351324




Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

bigbad86

Ako se skida postava probaj malo smriglom da osmirglas stiropor da korugujes kalup. Nemoj zbog toga da prodajes kacigu...

rboban

Ride It Like You Stole It

bobangsxr

Citat: rboban poslato 29 Avgust, 2015, 22:42
Smirglom???

Pa covek fasader, zato preporucuje smirglanje stiropora  [rofl]

Bori¹a

znaci treebao sam ja na moju proslu shoei da stavim lepka i mrezice, da smanjim obim na M umesto XL :D

Kanarinac

Gde bre da smirgla kacigu od 300,400 evra? Zajebe se i onda je ostavi kao saksiju

Hurricane

Citat: Bori¹a poslato 29 Avgust, 2015, 23:48
znaci treebao sam ja na moju proslu shoei da stavim lepka i mrezice, da smanjim obim na M umesto XL :D
A ne, za tvoj problem ima jednostavnije resenje:

Stavis kesu na vugla i prazninu napunis pur penom..
..ovde mislim na prazninu izmedju glave i kacige..  :P

Darko

Moze kroz usi da popuni i prazninu U glavi ;)

Kalesin

E kakvi ste vi manijaci....cuj smirgla...hahahahah...
Ma najbolje da malo izcekicam unutrasnjost sa macolom.. :P
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

penzos

Mo¾da zvuèi manijaèki, ali tako je. I ja sam to radio sa mojom kacigom jer me je ¾uljala negde oko vrhova u¹iju. Lepo je le¾ala, a kada me omlatili-odradila posao. Komercijalne kacige se rade po odreðenim standardima tako da ba¹ treba da "ubode¹" onu koja ti odgovara. Malo grube ¹mirgle i strpljenja i bude kao da je livena po tvojoj glavi. A kada vrati¹ postavu ne primeti se.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

bigbad86

Citat: rboban poslato 29 Avgust, 2015, 22:42
Smirglom???
Smirgla 40, sto da ne? Pa sa tim smirglamo fasadni stiropor :P
Kao sto rece gore kolega strpljivo. Ja sam prvo polako skalpelom skinuo de me je zuljalo, pa sam par puta vracao i stavljao postavu da ne skinem previse i na kraju samo malo doradio smirglom.

Kalesin

Stvarno ne zelim da smirglam kacigu tj. stiropor u njoj..zajebi ti to, sve ima svoju funkciju...a znajuci cika Marfija.....neka hvala..bolje da je prodam i izgubim deo vrednosti nego je upropastim i ostanem sa nista...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Hohštapler

brate, da je neka skrnava pa ajde, ali Arai... svetogrðe.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

bigbad86

Ljudi velicina kacige se uglavnom razlikuje samo u debljini stiropora. Ako je samo malo zulja mislim da je daleko prihvatljivije da malko osmirgla i nosi predobru kacigu.  A to o gubitku cene smirglanjem ne pije vodu jer je ionako daje za 180e ispod cene.

Kalesin

Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

zorebre

Moze smirglanje,a moze da se koriguje kalup zagrevanjem,pod toplim vazduhom se stiropor povuce. Ima oni nastavci za fenove sto se kace,a temp prilagodis udaljenoscu i brzinom fena. Samo pazljivo i strpljivo.

rboban

Fen mi vec zvuci razumnije.... Ali kapiram da i tim postupkom ustvari smanjujes volumen zastitnog sloja, tj. stiropora,,,,  [flashing]

Mozda i cak vise, jer se skuplja pod toplotom.... inace jedna od NAJvecih razlika izmedju SKUPIH i JEFTINIH kaciga je, sto jeftine se uglavnom
prave u jednoj velicini spoljne skoljke, a velicinu odrade uloskom.... skupe se prave u vise velicina skoljke..


( da ne ulazimo sad u raspravu o vizirima, mehanizmima, lufterima, materijalma.... )
Ride It Like You Stole It

Biker-Boy

ja sam jednom davno, dosao do neke kacige koja mi nije bila mala, ali je imala neki cudan kalup i stezala me jako u ceonom delu, bilo mi crveno celo posle svake voznje, pa sam popizdeo, uzeo bilijarsku kuglu i blago ugnjecio unutra par milimetara na delu koji me stezao, i posle mi bila super kaciga
I feel the need..... the need for speed !!!

Kalesin

Moze u stare oglase...
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain