Glavni meni

Nakon 21 godinu ponovo u Splitu !

Započeo Mr.Racer, 29 Avgust, 2015, 00:40

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Mr.Racer

Eto , kako naslov kaze , nakon 21 godinu , bukvalno preko noci odlucim da cu da odem u grad u kojem sam zavrsio i osnovnu i srednju skolu i ziveo do svoje 25 - te godine , i u kojem mi na kraju krajeva jos uvek zivi majka . Ovim putem se beskrajno zahvaljujem drugaru Zokiju iz Kg , ovde na forumu poznat je kao Sith , koji mi je ustupio svoj motor Hondu transalp za ovo putrovanje ! Motor je vec par godina kod mene na odrzavanju tako da sam samo seo sa svojom 15 godisnjom cerkom i krenuo . Resio sam da idem auto putem BG - ZG do Okucana , pa preko Banja luke i Livna do Splita . Pred Sid se sretnem na pumpi sa ekipom iz Valjeva koja je krenula do Italije , pa krenemo u grupi do Okucana .




Mr.Racer

Isklucismo se sa auto puta u Okucanima i pravac Banja luka u kojoj je smrtni greh ne svratiti na cevape , normalno !







Nastavak sledi...

castor

E ako, drago mi je. I ja sam skoro pro¹ao kroz moj rodni kraj i srce mi je kao Amerika sad…

A banjaluèki je najbolji… ;)
It's the ride that matters, not the bike…

srbac


Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

clutch&brake

STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Mr.Racer

Posle cevapa koji su opravdali svoj dobar glas , nastavili smo uz Vrbas , gde je priroda izuzetna , a krivina ne fali , preko Mrkonjic grada , Glamoca i Livna dalje prema Splitu . Inace je put preko Glamoca slabog saobracaja , i moze se sresti uglavnom po neki kamion sa drvima , ali zato ima planinskih izvora sa vodom kao iz zamrzivaca !




Mr.Racer

Nakon 11sati provedenih na putu i predjenih 700 km - Split .  Tesko je opisati osecaj kad nakon 21 god. ulazis u grad u kom si proveo mladost ! Usput da kazem da se majci nisam javio i kad smo se nas dvoje pojavili na vratima , zamalo slog ! Nakon sat - dva odmora morao sam da jurnem da malo projurim po gradu da vidim sta je sve novo !


Darko

Druze , jel nisi imao problem neki kroz Livno , Duvno ili Tomislavgradu-u ?

ЯЭВОЛУТИОН

To Livno (Lijevno) nije ono prokleto i z pesme gde bijeli se kula....a i nije on Starac Vijadin....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

ja ne znam ni jedno Livno iz pesme , znam za ovo Livno koje mu je usput do Splita... nisam ni ja Starac Vujadin , ali zelim sto pre da zaboravim dogadjaj u Livnu i Tomislavgradu od pre 3 god ...



Mr.Racer

Kako sam ja isao preko Mrkonjic grada , Glamoca i Glamoc-polja , usao sam direktno u Livno , nisam kacio Tomislav -grad i Duvno . Nisam se zadrzavao u Livnu , stao sam da sipam gorivo , nikakvih problema nisam imao , cak stavise radnik na pumpiu je bio izuzetno pricljiv i ljubazan , isto tako nije bilo nikakvih provokacija u saobracaju tipa ablendovanja , sviranja i sl.

Mr.Racer

Kao sto rekoh stigao sam u Split , koji se bogami poprilicno izgradio i sredio u proteklih 20 god.Ruku na srce u vreme dok sam ja ziveo u Splitu , on je bio vise tranzitni grad prema drugim odredistima , kao sto su ostrva , Makarska , Brela i sl . Razlog je uglavnom bio taj sto Split nije imao nekih bog zna kako sredjenih i uredjenih plaza i kupalista , ali je zato imao kanalizaciju koja je izlazila nasred rive  [doh] .Sve se to drasticno promenilo , Plaze sredjene i uredjene , kanalizacija izvucena u P.M. na otvoreno more , tako da je more izuzetno cisto , pa su se samim tim i turisti poceli zadrzavati u Splitu .


















Hohštapler

Citat: Darko poslato 30 Avgust, 2015, 10:30
Druze , jel nisi imao problem neki kroz Livno , Duvno ili Tomislavgradu-u ?

A ¹ta se desilo tebi pre 3 godine?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Mr.Racer

Pa jos malo ...





Dosla i neka sirotinja , preko sindikata...






Darko

Citat: Ho¹tapler poslato 30 Avgust, 2015, 12:51
Citat: Darko poslato 30 Avgust, 2015, 10:30
Druze , jel nisi imao problem neki kroz Livno , Duvno ili Tomislavgradu-u ?

A ¹ta se desilo tebi pre 3 godine?


auh brate , ne zelis da znas ...

podseti me nekad kad se vidimo pa cu ti ispricati , da ne kenjam sad ovde coveku po temi , a i iskreno , bas me mrzi da pisem toliko...

clutch&brake

Citat: Darko poslato 30 Avgust, 2015, 10:30
Druze , jel nisi imao problem neki kroz Livno , Duvno ili Tomislavgradu-u ?

Ja prosle god tuda isao. Stajao blejao. Niko me nije ni pogledao,a put je tuda ne perverzija nego....
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

goranvojska

Citat: njanja poslato 30 Avgust, 2015, 13:39
Citat: Darko poslato 30 Avgust, 2015, 10:30
Druze , jel nisi imao problem neki kroz Livno , Duvno ili Tomislavgradu-u ?

Ja prosle god tuda isao. Stajao blejao. Niko me nije ni pogledao,a put je tuda ne perverzija nego....
ja bio i prosle i ove i isti slucaj.ma ne zive oni od patriotizma vec turizma.shvatili su to.
a svivi koji se plasite puta evo ja idem sledece god opet sa mr.racer-om tj robijem pa hajte sa nama.
a robi......bravo.

Hohštapler

Pa i ja zato pitam. Svake godine u Hrvatskoj, nikad ni¹ta..
Ove godine 6 dana u Dubrovniku, pa 6 dana u Puli... pro¹ao celu Jadransku..
Mo¾da ZR table manje upadaju u oèi od BG...
Mada, ako ba¹ naleti¹ na  budalu... d¾aba.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko

Livno i Tomislav grad su u Bosni a ne u Hrvatskoj ... I ovo se desilo licno meni , nije rekla- kazala..
U Splitu je ok ...