Glavni meni

12. MotoGP - Silverstone, British ... 28.-30.08.

Započeo Radanovic, 26 Avgust, 2015, 23:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Serbduck,
¹to se tièe toga u Vadièepu, ubeðen sam da gre¹i¹.
Tu je stotine ljudi napravilo gre¹ku. Ta krivina je toliko specifièna, da tu nema kalkulacija i planiranja sve i da hoæe¹. Ta krivina ima jako brz, slep prilaz, i Markazovo i Rosije preticanje su zapravo "gre¹ka" u prolasku kroz krivinu, to su i sami rekli... ne znam dal si ikad video kako to izgleda sa motora, tu ako se zajebe¹ za 2cm zavr¹i¹ u ¹ljunku, a kada "grize¹" da dr¾i¹ Rosija (Stonera) to uop¹te nije te¹ko mesto za zajebati se. Obrati pa¾nju kako se desni deo staze neprirodno "su¾ava" sa desne strane pri prolasku kroz Vadièep, shvatiæe¹ da ta putanja prolaska kroz ¹ljunak zapravo predstavlja "LEPTEJEBO ¹ta sad?!" momenat.

! No longer available


Opet, ja nikako nemam ugao ¹to se tièe vozaèa, èitam ove va¹e komentare i prosto ne mogu da verujem....
Niko se nalazi na tom grid-u  sluèajno, i onaj ¹to startuje sa 20-og mesta je prvak neèega, osvajao bogaoca, talenat u kog su se svi kunuli.. tu su nijanse tako male da je to za divljenje. Uostalom, ¹ta vam govori kada Vinjales sa najlo¹ijim motorom osvaja trku, kada Crutchlow na hondi koju smatraju nevozivom po ki¹i uzme trku, kada blesavi Italijan na Dukatiju uzme trku, kada blentavi Kengur uzme trku....
Lako je kenjati iz fotelje.
Sesti na motor od 270ks (nek je i manje ali sumnjam) i 165kg je potpuno drugo.
Svaki od njih je nadrealan.
I Rosi, i Markez, i Lorenco.
Zato i volimo ovaj sport.
Mu¹ki, bez pardona, "ne'¹ ga majci" i "jebaæu ti sve po spisku" potezi! Ko hoæe da gleda d¾entlemene, nek gleda tenis.
[cheers]



Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac


farbach

Citat: srbac poslato 08 Septembar, 2016, 21:20
Dobro ide ova Yamaha...
Pa kada su stavili 42 klip sa L karikom i skratili ga na usisu.

srbac


serbduck

Hostapler - slazem se sa tobom. Nisam ja ni prosecan vozac , a kamoli trkac. Samo sam posmatrac - laik. Svi mi uglavnom seruckamo, ali... Farbac je vozio trke. Prave trke na pravoj stazi u pravoj zemlji itd... Njemu verujem na rec.
Sto se tice Markeza i vadicepa - mislim da je spremao to preticanje pola svog zivota. Gotovo sam siguran da tu nije bilo iznenadjenja. Rosi se drzao same ivice , al je mali resio i uradio.

              [cheers]

Baba Kurana pojede metar drva ... i ne trazi vode!

Gavrolini

Porediti Rosija sa dva glodara kao sto su lorenco i markez je u najmanju ruku smesno. Pricati o konkurenciji nekad i sad jos smesnije. Ako neko gleda gp zadnjih 5 godina onda je normalno da mu je ovo najbolja konkurencija. Ali ko se seca Biagia, capirosija, abea, robertsa jr., cehe itd zna kakvi su to vozaci bili i kako su vecina njih ostali bez titule samo zato sto su vozili u eri Rosija

Biker-Boy

Jedino je Kenny Roberts Jr. uzeo titulu pored Rossija, doduse, to je bila Rossijeva prva godina u 500cc klasi, ali onda je posle toga nastala Rossijeva tiranija sve do 2006 kad je Hayden osvojio titulu :D
I feel the need..... the need for speed !!!

Hohštapler

a ne ne ne... Hayden nije osvojio titulu, on je dobio jer su drugi padali pokusavajuci da je osvoje.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac

Kako nije bila tiranija kad je svake godine imao 100 bodova vise od drugog....

farbach

Uzeo titulu iz nehata, sa dve pobede za celu sezonu. Druga je bila u Americi, sedam trka pre kraja, a posle toga je briljirao: Deveti, cetvrti, peti, peti, bez bodova i na poslednjoj trci treci. Dovoljno za titulu. Glodarsku, ali ne moze on toliko lose voziti, koliko konkurencija moze padati. Gori od njega je samo Emilio Alzamora, Markezov guru, koji je titulu u 125 uzeo bez ijedne pobede.

farbach

Da objasnim zasto ne merisem Lorenca i Markeza. Prvo starije govno. Za kratko vreme sam odgledao dve emisije o zivotu GP zvezda. Lorenco je kao faraon napravio sebi spomenik.
! No longer available
"kao"ribe, "kao" raskos, "kao" ludilo... i njegove proslave pobede su "kao". Dok sam bio mladji, tako sam gledao dzibere koji obuku koznu jaknu i glume pankera, a Saban mu zuji u usima. Za to vreme je Rossi napravio Ranc. Sprdnja i zajebancija za sve pare. Potpuno starinski, cak ima i prijatelje, dok Lorezo na onom videu ima samo statiste.
Kod Markeza se otislo korak dalje. Ova dvojica su trkaci koji su isplivali na povrsinu. Mnogi dobri, mozda i bolji, nikada nisu imali taj splet okolnosti. Trkac ako se ne zaliva sa dovoljno para uvene. Markez nije trkac, nego projekat. Kada se rodio u porodilistu su ga umotali u REPSOL pelene. On je kao Dzastin Biber, proizvod, roba. 9 Markeza je otpalo, ovaj je bio dovoljno  brz i prosao je. Ne volem fake, ne volem Bibera. Starinski sam tip.

ЯЭВОЛУТИОН

Svojevremeno sa drugarima pricam o gostovanju Nicka Cave-a i Bad Seeads u Beogeradu i kad idemo na koncert.....ulazi njegova mladja sestra i usplahireno pita:"Jel dolazi i Kaily Minogue"...hitro se povukla kroz vrata jer su krenule da lete daljinski i razni drugi predmeti....

Ja nisam starinski tip, al ne volim hobbite.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mt:s

Citat: prpa_zr poslato 08 Septembar, 2016, 16:49
Citat: mt:s poslato 08 Septembar, 2016, 16:14
Postoji velika verovatnoæa da æe Markez biti uspe¹niji vozaè od Rosija. Za sada ima jednu titulu vi¹e nego Rosi u njegovim godinama. Stim ¹to je Markez titule osvajao dok su vozili po dva svetska ¹ampiona (Rosi i Lorenco). Rosijeve titule su ipak osvajane u mnogo slabijoj konkurenciji. Tako da su prièe Rosijevih fanova malko bljutave, mo¾da samo plod ljubomore.

ne mo¾emo porediti trkanje nekad i sad.. ponekad se èini da je jedino zajednièko ona karirana zastavica na kraju trke.. nego ba¹ bih voleo da vidim kako bi se Markez sna¹ao na NSR 500 koja je od elektronike imala sveæicu

Verovatno ne bi stigao do prve krivine... Bo¾e da li stvarno verujete u to da bilo koji vozaè Moto GP ne zna da vozi ni¹ta drugo osim GP ma¹ina? To su prièe za malu decu. Sve ¹to ima motor i dva toèka svako od vozaèa moto GP-a voziæe do maksimuma ma¹ine a ne ne do svog limita.

Drugo.. o konkurenciji nekad i sad... Sami sebi pljujete u usta. Nekada je konkurencija bila mnogo slabija jer je Rosi nanizao 5 titula za redom. Sada je jaèa konkurencija jer drugi vozaèi pored Rosija, koji jo¹ uvek vozi, osvajaju titule. Ako je Rosi slabija konkurencija od Biaðia, Kapirosija, ®ibernau i ekipe onda stvarno kao prvo ne cenite svog ljubimca a ni druge svetske ¹ampione (Lorenca i Markeza). Trenutno se trkaju tri svetska ¹ampiona, sedmostruki, trostruki i dvostruki. To je konkurencija i to je ono ¹to je izdiglo Moto GP iznad Formule 1.
©to se tièe brzine, zanimljivo je da i Rosi za 17 sezona, Lorenco za 9 sezona i Markez za 4 sezona imaju isti broj pol pozicija 63.

I dalje mislim da æe Markez biti uspe¹nij vozaè od Rosija.
Sinoæ sam opet gledao trku... zadnja 4 kruga, divlji Markez, Markez bespotrebno rizikuje, Markez ovo, Markez ono... Markez pretièe, Markez izlazi van staze, Markez presti¾e, pa opet presti¾e, pa ga presti¾u, pa presti¾e, pa izlazi van staze, pa pretièe Pedrosu...
Ajde sada setite se ¹ta su ostali radili...

srbac

Lorenco ih je sve poæerao napred, pobego¹e od njega kukavice  [rofl] [rofl]

s.i.m.a

#194
@ mt:s: Mala deca izgleda imaju bolje pamcenje od tebe, sta se desilo lorenzu u laguna seci 2011 kada je vezbao start posle treninga? Posle starta nije ukljucio kontrolu proklizavanja i vec u prvoj krivini je imao ozbiljan high side. Sta je bilo 2013 u aragonu kad je markez presekao kabl kontrole proklizavanja pedrosi, prva sledeca krivina high side...

To sto je uzeo 5 titula za redom ne govori da je konkurencija bila losa nego da je deda bio dobar, svi oni su "terali masine do maksimuma" ali je deda terao bolje.

Za pol pozicije, da se bodovi dobijaju za to verovatno bi horhe bio najveci sampion. Covek vozi najprezicnije i tu nema sta da se kaze, ali treba se trkati u nedelju kad ne mozes da biras kad ces da izadjes na stazu i da li ce biti guzve oko tebe. Bez da magli vizir ili pada kisa ili sipaju pogresnu tecnu kompresiju u gume :)

Sto se markeza tice, odlican vozac, vrhunski, ali uvek ce imati neku mrlju dorne na sebi. Previse ga stite. Vozi agresivno i ne stedi se, logicno je da ce nekad da napravi gresku, neke greske donose odredjene kazne a neko i ne dobija kazne... Promasio je kocenje i izasao sa staze presekao celu krivinu i vratio se tamo gde je bio, a da se vratio na istu krivinu obisla bi ga oba vozaca koja su bila iza njega. Tako da ne vidim kako nije profitirao tu i zasluzio kaznu?

stilgar

Cita Rossi ovaj forum prvi u Misanu na prvom treningu :)

Hurricane

Citat: Ho¹tapler poslato 08 Septembar, 2016, 22:26
a ne ne ne... Hayden nije osvojio titulu, on je dobio jer su drugi padali pokusavajuci da je osvoje.

ako je tako onda je tako i Hamilton onu prvu otetu od Masse, da ga prostitutka Timo Glock nije pustio da zavr¹i ispred njega nikad ne bi od njega bilo ovo ¹to je sad

ne bi Erceg imao na koga da drka, jebo ga njegov Justin Biber u pak¹u..


èetiri furgera u jednoj reèenici..cccc

Hohštapler

Citat: mt:s poslato 09 Septembar, 2016, 10:02To je konkurencija i to je ono ¹to je izdiglo Moto GP iznad Formule 1.


F1 je sama sebi pucala u stopala.
Nema dosadnijeg trkanja trenutno.
Znaèi trka beba koje puze je uzbudljivija. Ja svake nedelje krenem da gledam F1, i onda tako slatko otkrntam turu sa sve daljinskim u ruci da je to èudo jedno...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

srbac


srbac