Glavni meni

Hajde da kupim klasican stariji motor.

Započeo max89, 16 Avgust, 2015, 20:21

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Havarisan

Citat: max89 poslato 16 Avgust, 2015, 22:28
imam keewaya koga bi dao 400 450 evra zavisi na koju nogu ustanem i jos toliko kesa. https://www.kupujemprodajem.com/Honda-Cbx550f2-Unikat-24744403-oglas.htm ovo je u pregovorima trenutno. Nisam siguran koliko bi me kostao da sredim ovaj luft. inace motor cini mi se kao da je u prvoj farbi bog te mazo.
Sa ovim se neces navozati

max89

Boky i ja bih da mi se ne svidja takav tip motora. Zephyr mi je zanimljiv veoma ali iznad budzeta. imas na li na umu mladji motor slicnog koncepta?

BOKYBOY

Citat: max89 poslato 16 Avgust, 2015, 22:46
Boky i ja bih da mi se ne svidja takav tip motora. Zephyr mi je zanimljiv veoma ali iznad budzeta. imas na li na umu mladji motor slicnog koncepta?

...imas i mladjih motora tog koncepta...to je naked,nista novo...bacicu ti par zanimljivih oglasa cim stignem... ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: max89 poslato 16 Avgust, 2015, 22:28
imam keewaya koga bi dao 400 450 evra zavisi na koju nogu ustanem i jos toliko kesa. https://www.kupujemprodajem.com/Honda-Cbx550f2-Unikat-24744403-oglas.htm ovo je u pregovorima trenutno. Nisam siguran koliko bi me kostao da sredim ovaj luft. inace motor cini mi se kao da je u prvoj farbi bog te mazo.

ajde da bude i trec


ako je luft u gornjoj pesnici imas od mene klipnjacu za dz....ali je verovatnije da je prolupala radilica....motor je prepun mana...kao model

-diskovi su zatvoreni unuter anker platni i ne postoje aftermarket za njega....dakle juris polovne
-prenos sa rdilice na korpu je preko lanca (poput gpz500 i klea)
-delova nema ni kod hirohita


imam jednu glavu u rinfuzi....klipnjacu ili dve i jos neke delove.....bezi od toga kao djavo od krsta...nes se so tim navozati...ovo je primerak za nekog ko je emotivno vezan....


ali pogledacu sutra mislim da imam jednu dobru klipnjacu...pa ako se odlucis mozes da ga sredis....ja sam zadnjeg radio pre sedam godina....prolupao...sitno ko u klipnjaci gore.....a ono lezajevi na bakru...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

max89

Citat: Havarisan poslato 16 Avgust, 2015, 22:43
Citat: max89 poslato 16 Avgust, 2015, 22:28
imam keewaya koga bi dao 400 450 evra zavisi na koju nogu ustanem i jos toliko kesa. https://www.kupujemprodajem.com/Honda-Cbx550f2-Unikat-24744403-oglas.htm ovo je u pregovorima trenutno. Nisam siguran koliko bi me kostao da sredim ovaj luft. inace motor cini mi se kao da je u prvoj farbi bog te mazo.
Sa ovim se neces navozati
da rizik je veliki zelja da vozim stari motor isto velika. kombinacija je moj motor i 200 eura isto toliko bi mi ostalo za ne daj boze.

ЯЭВОЛУТИОН

ako je tako...javjam sutra za klipnjacu....neces je naci ako je budes trazio ...ovo je old stock....:)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Lazic

Vidim biæe uskoro jedna od "kako se NE" tema... ;D

max89

#27
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 16 Avgust, 2015, 22:49
Citat: max89 poslato 16 Avgust, 2015, 22:28
imam keewaya koga bi dao 400 450 evra zavisi na koju nogu ustanem i jos toliko kesa. https://www.kupujemprodajem.com/Honda-Cbx550f2-Unikat-24744403-oglas.htm ovo je u pregovorima trenutno. Nisam siguran koliko bi me kostao da sredim ovaj luft. inace motor cini mi se kao da je u prvoj farbi bog te mazo.

ajde da bude i trec


ako je luft u gornjoj pesnici imas od mene klipnjacu za dz....ali je verovatnije da je prolupala radilica....motor je prepun mana...kao model

-diskovi su zatvoreni unuter anker platni i ne postoje aftermarket za njega....dakle juris polovne
-prenos sa rdilice na korpu je preko lanca (poput gpz500 i klea)
-delova nema ni kod hirohita


imam jednu glavu u rinfuzi....klipnjacu ili dve i jos neke delove.....bezi od toga kao djavo od krsta...nes se so tim navozati...ovo je primerak za nekog ko je emotivno vezan....


ali pogledacu sutra mislim da imam jednu dobru klipnjacu...pa ako se odlucis mozes da ga sredis....ja sam zadnjeg radio pre sedam godina....prolupao...sitno ko u klipnjaci gore.....a ono lezajevi na bakru...
Svestan sam toga da to nisu motori sa kojim moze da se ispali u stratosferu ali 50 100 km vec moze. znam takodje za kocioni sistem na ovom modelu ali sad vidim da ima dosta jadaca. Pu lepa honda jos ove ukrstene iduvne grane  [balavi] nisam gadjan tim strelama da znam kako je kad se motor kvari. Prosle godine sam terao apn iz 76 godine kroz poplavu pa preko njiva da punim dzakove, svaki dan na posao i nista.


ЯЭВОЛУТИОН

klipnjaca nadjena...komata dva....javi ako uzmes da ti saljem.....resen problem ako je samo gornja pesnica....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11


Lazic


max89

#31
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Avgust, 2015, 22:47
klipnjaca nadjena...komata dva....javi ako uzmes da ti saljem.....resen problem ako je samo gornja pesnica....
bice javljeno(i nadam se slavljeno) blizi se trenutak odluke. ova cb 450 se mnoooogo dugo vuce kroz oglase nesto tu ne stima jos sem bocnih plastikica. auf ubi me ovo ocu kakim necu kakim.

Slaninar

Citat: max89 poslato 16 Avgust, 2015, 20:21
Trebao bih uskoro uzeti motor i interesuju me stariji motorici jer su mi nekako privlacni motori sa okruglim farom suza rezervoarom i klasicnom guvernalom. Hocu reci nikako ne vidim sebe sa kaubojkama na hondi xl 600 a opet copere planiram da vozim tak u cetvrtoj deceniji zivota.
Verujem da ovde ima starije garde koji su izvozali modele kao sto su honde CB400 n,cb 450 n i onaj drugi S, cbx 550. cb 650 k, 750 boldor....Kawe z650f , kz , z750L itd Yamahe xt 500, stari XJ...Suzuki  gs ili gsx katana....
E sad delovi i odrzavanje je ono sto me odbija od ovih modela pa razmisljam da za pocetak uzmem gpz ili gpx iako su mi vizuelno  [povracanje]
koji stariji motor je popularan na nasem podrucju tako da se moze doci do delova.

To se kupuje kao drugi motor. Ima¹ jedan da se vozi¹, a ovo da bude onako, hobi, pa u periodima izmeðu otkaza i tra¾enja rezervnog dela da se ponekad i provoza¹. ®ivot je kratak, nemoj da ti to bude jedini motor. Pogotovo ako ne zna¹ sam veæ za koji ima delova i ¹ta i kako treba.

CB500 od kolege i Bog da te vidi.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

srbac

Moj ti je savet da probas cb 500 i posle toga odluci.  58ks sasvim dovoljno za bilo kakvu voznju!!!

ЯЭВОЛУТИОН

nek kupi ono sto mu srce trazi.....dzaba mu motor koji ga ne radi....ima kineza ima apna....dakle prevoz ima....ako decka radi neki stariji klasican motorcikl nek uzima to....jednio sto mislim da je ovde klasicna prevara u pitanju...kako mogu da znaju da je gornja pesnica....gasenje lampice za ulje nema veze sa tim.....pun mi kurac vidovnjaka.....ali ja sam tu da pomognem...koliko mogu...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lord_oblivion

Citat: max89 poslato 18 Avgust, 2015, 00:33
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 17 Avgust, 2015, 22:47
klipnjaca nadjena...komata dva....javi ako uzmes da ti saljem.....resen problem ako je samo gornja pesnica....
bice javljeno(i nadam se slavljeno) blizi se trenutak odluke. ova cb 450 se mnoooogo dugo vuce kroz oglase nesto tu ne stima jos sem bocnih plastikica. auf ubi me ovo ocu kakim necu kakim.
Taèno da ne¹to nije u redu s njom. Zaobiði je  :)

Ako pak hoæe¹ 450S, ima moj drugar na prodaju. Ima ulaganja, vla¾i rezervoar i cugne malo ulja. Osim toga dobro vuèe, kompletna je i u prvoj boji.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

mrle


max89

58 ks koje nudi cb500 je meni vise nego dovoljno da ne udisem prasinu od kamiona a da ne moram da gledam kilometar ispred ako preticem . nisam ljubitelj prebrze voznje imao sam iskustvo na gsxr 1100 kada smo isli 280...nije mi se dopalo to je za mene uzivanje u motoru ne u voznji. za taj CB nemam dovoljo para ali radim na povecanju budzeta https://www.kupujemprodajem.com/Fender-MIM-93-hitno-24845664-oglas.htm?filter_id=4 normalno sto vise para to se lakse dolazi do zeljenog motora. od one honde cbx550 f odustajem ЯЭВОЛУТИОН i ostali su u pravu to je egzotican motor redak i u mom slucaju tesko bi ga imao uvek spremnog za voznju. Pristedecu jos malo da prvi veci motor bude pouzdana proverena masina kao cb 500,xj 600n ili gpz 600 r a motor iz titovog vremena cu da nabavim vec ima toga po supama.

Hohštapler

©ta, pièke se ne lo¾e vi¹e na gitare?
...nikad ne prodavaj gitaru, kajaæe¹ se. Ma koliko para da nemam, moja nikad iz kuæe neæe otiæi.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Da svira¹ ¾eni kad je iznervira¹... :P ;D