Glavni meni

Kupujem Z750 ili Z1000

Započeo ¾arko1983, 17 Jul, 2015, 11:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Master Z-ed

Citat: milomir22 poslato 08 Jun, 2017, 23:11
Jel proklizava lamela na punom gasu u 3. i 4. brzini?

Nema klizanja samo zvi¾duæe.

¾arko1983

i ja ih gledam evo vec druga godina, cena raste ne pada to mi bas ne ide u glavu, ovaj motor je placen oko 4000, nije bio sa svom opremom ali je imao oko 27000 i posle god ipo skocila mu cena. Po meni realno taj motor nije toliko ozbiljan da bi imao tu cenu i sto se tièe snage a i ogibljenje takodje. Nego jel ima neko misljenje o onoj starijoj hiljadarci, sta ti kazes Master Z po¹to si ti vozio takvu?

Master Z-ed

Citat: idanijel poslato 08 Jun, 2017, 22:03
Vredi plafon 20% vise od od prva 2,3 na mobile.de   kad sredi lamele ,korpe...

Mi dok smo se bavili uvozom polovnjaka iz inostranstva i tamo ne¹to ¹to valja ièemu ko¹ta bar 30% vi¹e od najjeftinijih i doðe na cenu motora ili automobila u Srbiji.
A i na dobrom motoru uvek ima¹ ulog ako pravi¹ motor za sebe, ako je za druge uvali¹ ga pa nek se drugi zaj...., srbska logika.

Ja sam pravio i dalje pravim motor ka svojim potrebama, ko hoæe dobar motor mora to da plati ako neæe da se mlati po servisima i sam da ula¾e vreme i pare.
Sa druge strane ima na oglasima i drugih jeftinijih motora pa neka kupi ko ¹ta ¾eli.

¾arko1983

Ma jeste sve to samo u praksi nije bas tako....ja sam na svakom motoru izgubio a divim se ljudima koji znaju da zarade....
Ne reèe mi nista o staroj hiljadarci koju si vozio, aj ukratko napravi paralelu izmedju ovog Z-a i stare hiljadarke?

Master Z-ed

Evo za¹to je do¹lo do poskupljenja cena polovnjaka kako motocikala tako i automibila.
Do 2009 god. Su se prodavala vozila, tada kreæe kriza i prestaje prodaja do 2013 godine kada poèinje opet da raste prodaja.

I sada, motori dobri polovni su u su¹tini u tom godi¹tu da ko¹taju od 3-5000 evra, koliko veæina graðana ima para.
Po¹to se nisu prodavali, sada je poveæana potra¾nja za njima i to je razlog za poveæanje cene.
Ja kada kupujem uvek se vodim logikom da je bolje platiti par stotina evra vi¹e i kupiti dobro nego par stotina manje pa posle peglati.

Ja sam ovaj Z uzeo za sebe i ulo¾io za sebe da narednih 5-6 godina ne razmi¹ljam ni o èemu sem gumama i ulju. Nisam ga oglasio niti æu, jer nije za prodaju na oglasima.
Najgore ¹to me tako uhvati ludilo poènem odmah da ma¹tam pa sam jedan dan na varaderu pa na cbr1000f i onda sednem razmislim Z mi je perfektan za to za ¹ta meni treba a i volim taj model.
Stari Z 1000 je super nemam lo¹u reè za njega.
E sad moja raèunica je bela sledeæa, 750 registracija oko 20.000 din. A na litri 30.000, za razliku u ceni ima¹ dva servisa godi¹nje ili servis i kn filter, pa iduæe godine ima¹ nosaè kofera, gume isl. pa tako svake naredne ne¹to.
U su¹tini gubi se snaga na veæoj brzini od 140 km/h. To je po meni jedina razlika, ovo po bgd nema neke ozbiljnije razlike. Budi svestan da ja imam 115 kg. i da treba to nositi tako da ako ima¹ manje kg tebe æe nositi jo¹ bolje.
Potro¹nja je mo¾da oko 1 l razlika kako u gradu tako i van grada.

Master Z-ed

Pogre¹na ti je logika, ako si vozio dobar motor koji se ne kvari i ne pravi ti probleme onda nisi izgubio nego dobio.
U srbiji ljudi stalno gledaju ¹ta gube umesto da gledaju ¹ta dobijaju za te pare.

Pare su najmanje vredne u celoj toj prièi osim ako nisi trgovac i to posmatra¹ kao neki proizvod bez imena nego samo kao bar kod.

¾arko1983

ma ne bi bio problem da ja imam primanja od 2000e, nego radim 5 posla da bi opstao a uz to voleo bih da malo zadovoljim sebe a to je da se bar provozam jedan dan u nedelji, sto se tièe hiljadarke i mene malo brine registracija nace bih je uzeo odmah, lomim se, trenutno mi je budzet oko 3000 a ne bih propustio i ovu sezonu jbg....

Master Z-ed

Vidi problem je ¹to vreme u srbiji nikad nije bilo dobro, niti æe za na¹ih ¾ivota biti bolje, bar ne proseènom èoveku.
Ma¹tanje o plati od 2000 e. je ma¹ta i za bau¹telce iz srbije u njemaèkoj a kamoli za ljude iz srbije u srbiji.
Ako ceo ¾ivot èeka¹ nikad neæe¹ doèekati.

Ima lepih horneta i bandita za 3000e. Da se slatko izvoza¹ ove godine.

Ja sam Marijani uzeo lep hornet nedavno i odu¹evio sam se kako je vozljiv, upravljiv i kako se lepo sedi itd. Vozio sam ga 220 i mislim da bi dostigao 240 na auto putu.
Kod Zekana je potrebno re¹iti sedi¹ta, ova ¹adova su skupa ali su odlièna, boban je tra¾io 150 po sedi¹tu i ruke 100.
I malo se primeti razlika u odnosu na Z na davanju gasa ali mislim da normalnoj osobi to ne bi trebao biti problem.
Iskreno mi¹ljenje mi je da je litra samo qrèenje na nejkedu, osim ako nema¹ 100 i vi¹e kila.


Major

Ako ovako nastavis neces kupiti nista ni ove godine..
Ako ti je budzet 3.000 eur onda nemoj da gledas nista skuplje od 2.500 jer planiraj bar jos 500-600 da ulozis da ga sredis da te sluzi kako treba, a ne non stop da visis po servisima i da ti se smuci kupovina.


¾arko1983

Citat: Major poslato 09 Jun, 2017, 13:24
Ako ovako nastavis neces kupiti nista ni ove godine..
Ako ti je budzet 3.000 eur onda nemoj da gledas nista skuplje od 2.500 jer planiraj bar jos 500-600 da ulozis da ga sredis da te sluzi kako treba, a ne non stop da visis po servisima i da ti se smuci kupovina.


Vrlo je moguæe da si u pravu....

¾arko1983

Na licinom sam mestu....danas je odluka ili vozim ili bataljujem

Major

Ajmo ocekujemo slikeeee :)

idanijel

Jel vozis?

¾arko1983


¾arko1983


castor

Leleeeeee... Kanta... :violina: [pop] [flashing] [facepalm] [samoubistvo] [srednjiprst] [srednjiprst] [srednjiprst]





































Dobrodo¹ao u klub! Èestitam... ;)
It's the ride that matters, not the bike…

Lazic


idanijel


¾arko1983

Castore sto ti krivo:) Sutra bolje slike, oduvah danas 200 km

Master Z-ed

Uzimi ¹adova sedi¹ta ili preko e baya ili poruèi od bere da ti donese iz pola. Veruj mi da vrede svaki cent