Glavni meni

Kupujem Z750 ili Z1000

Započeo ¾arko1983, 17 Jul, 2015, 11:56

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Brrka

Imao sam Z750 2009 i ne mogu reci da sam bio skroz zadovoljan. Polozaj nije bas toliko udoban, sediste je tvrdo, ogibljenje mu se ne steluje mada iako po krivinama ide dobro meni je to mnogo smetalo, po gradu jeste okretan ali svakako ima manjak snage za voznju.
Moja preporuka ti je bolje trazi Z1000 noviji model, to je neka sasvim druga prica [thumb_up]

Mil@n

Citat: Darko poslato 14 Oktobar, 2015, 08:59
Odcementiraj Z750 i zacementiraj z1000 ... Poprilicna razlika u izgledu u korist iljadarke...
kao na primer...

Darko


Mil@n

Citat: Darko poslato 14 Oktobar, 2015, 21:43
Na primer  www.google.rs pa kucaj i pogledaj
Dobar ti je odgovor  [thumb_up]
Ja znam koje su razlike, google mi ne treba,zato sam te i pitao da navede¹,te popriliène razlike u izgledu.
Imam utisak da malo zna¹ o motorima uop¹te,a da stalno ne¹to poku¹ava¹ da pametuje¹ i deli¹ neke lekcije,no hard feeling  [cheers]
Da pored tebe prodje z1000 bez levog topa siguran sam da ne bi znao koji je od ova dva zeca  ;)
U izgledu razlike postoje ali ne popriliène  ;)

Darko

Pa vidis , kawe bas i poznajem i to poprilicno .. sa castorom se bas cesto i vozim a on ima z750... ja vidim razlike a mozda ih vidim jer su mi bitne...

A odbovorio sam ti bas onako kako si me ti i pitao , pa posto me mrzelo da sklanjam klince sa kompa da bi ti pokazivao , linkovao sam google pa gledaj sam..

Bori¹a


Darko

Video ih je Milan , al verovatno samo na googlu vim kaze da nema razlike ...

Da je samo seo na jedan i drugi i dao kontakt video bi :-)

Mil@n

#27
A ¹ta reæi,nova generacija "google pitam i sve znam i najpametniji sam ja" bajkera.
Ako,tako i treba,nek nauèi i postavljaè teme da je razlika u izgledu " poprilièna" u korist iljadarke.
Mo¹ misliti kako bi se nazvala onda razlika po pitanju koènica,ogibljenja,agregata i ostalih ne bitnih stvari,al objasniæe¹ mu veæ ti to....
Kapiram da je forum zajebancija i sve to al da neko preporuèi jedan motor umesto drugi na osnovu izgleda koji je mizerno  zanemariv u odnosu na sve ostale razlike izmedju ta dva motora....

Darko








alo , rodjeni , jel vidis , primecujes ?

Citat: Mil@n poslato 14 Oktobar, 2015, 22:34
odnosu na sve ostale razlike izmedju ta dva motora....


u odnosu na sta ? skoro sve ili veci deo je u korist iljadarke ...

drugo , to i jeste poenta , da komentarisem samo ono sto znam ... komentarisao sam izgled .. bas bi bilo nekorektno da komentarisem ogbljenje , kocnice i drugo jer to ne znam ...

tu su ostali koji se time bave da prokomentarisu ostalo ( evo javio se brka koji je kompetentan da iskomentarise sve ostalo , jer mu je verovatno proslo podosta motora pod dupe ...)

oaldi malo  ...

[cheers] [cheers]



Darko

i da , samo godinu dana posle ovih sto sam okacio ima i ova ...





nadam se da sad bolje vidis "zanemarljive" razlike

Mil@n

#30
Ovaj donji sto si postavio nije Z750,nego njegova evolucija Z750R.Sa ovog gornjeg sa slike je preuzeo koènice,vilju¹ke,¹tapove i mozda je i najbolji izbor za postavljaca teme.
Nisam razumeo bas ovo za oladi malo ;-)
Rekoh ti no hard feeling : -)
Edit:Ne budi sujetan,poku¹avam da te nauèim ne¹to 

Darko

Citat: Mil@n poslato 14 Oktobar, 2015, 22:59
Ovaj donji sto si postavio nije Z750,nego njegova evolucija Z750R.

znam , nisam mogao na brzinu da nadjem crni z750 , ali nema veze , vizuelno , cini mi se da i nema "povece" razlike izmedju 750 i 750R sem kilometar sata , cija je pozadina kod 750 bela a kod 750 r crna    ( za drugo nisam bas siguran ) , ali izmedju njih i z 1000 jedino ako volis copere pa ne vidis razliku...

kazem ti da oladis jer me napinjes za gluposti  ;)

neka neka , ja volim da ucim , neznanje ubija ...  nego , ne znam dal si dovoljno stariji od mene i koliko ti je iskustvo , pa s tim u vezi i kakav si ucitelj ...
a vrlo je moguce i da sam ja stariji  ;D

Mil@n

Napinje¹ se sam kad prièa¹ ne¹to bez znanja...
Al nema veze,nauèiæu te ja ;-)
Meni tek 34,cenim da smo tu negde,nebitno.
Uzdravlje,vidimo se negde na drumu.
E da,nisam ti ja roknuo minus,pozz.

Darko


BOKYBOY

#34
...hahahhaa...koji ste vi ludaci... [rofl] Milance,si vido sto je ©ele uzeo Z750R? ...videli se mi prosle nedelje u Zoji...meni se svidja do jaja naspram obicnog Zeke...vidi posavetuj se sa njim sta god te zanima... [cheers]...a bas smo na rodjendanu MM-a Castor,Makinjo i ja polemisali na ovu temu...Z750 vs Z1000...i dosli do zakljucka(argumentovanog naravno) da ne dobijas maltene nista vise sa 1k...a vise placas reg. i odrzavanje...

UFF

vozio i 750 i 1000 pre par godina jos
750 bicikla ali neuporediv sa hiljadarkom koja je odlicna
ali i dalje losija od cb1000r  [rofl]

e sad, mozemo da razglabamo do sutra ali ovo sto sam napisao... to je cinjenica

bitno pocinje na 08:30 i zakljucak na 9:00 ali evo ceo mozda neko nije gledao pa se odusevi

! No longer available






Mil@n

 
Citat: BOKYBOY poslato 14 Oktobar, 2015, 23:30
...hahahhaa...koji ste vi ludaci... [rofl] Milance,si vido sto je ©ele uzeo Z750R? ...videli se mi prosle nedelje u Zoji...meni se svidja do jaja naspram obicnog Zeke...vidi posavetuj se sa njim sta god te zanima... [cheers]...a bas smo na rodjendanu MM-a Castor,Makinjo i ja polemisali na ovu temu...Z750 vs Z1000...i dosli do zakljucka(argumentovanog naravno) da ne dobijas maltene nista vise sa 1k...a vise placas reg. i odrzavanje...
Pitaj ©ela ko mu je pomogao da kupi taj Z 750R i ko mu je rekao da je ostalo samo 4 neprodata komada i da èame u ©paniji  ;D
Ja prièao sa Culom iz Ns o nekom drugom motoru za mene i on mi to  pomenu,a znam da ga ©ele ¾eli veæ du¾e vreme.Imao je kawu z650 crnu sa zlatnim detaljima pa ga puca nostalgija  [rofl]
Jao kako mi se rodjak obradovao,zna¹ ti njega,voli motore vi¹e nego bilo ¹ta.Odmah zovi Cula da rezervi¹e motor dok ga neki diler nije pokupio  [yahoo] Bio bre i ro¹tilj,bilo nas 30-ak da proslavimo kupovinu.
Inaèe ¹ele je stari bajker,mnogo toga izmenjao i zna èovek dosta oko motora  [thumb_up]

®or¾ GTI

Ne znam koja lova u pitanju ali imas z1000 2011 na polovnim znam decka motor casa prvi je vlasnik,  a ima ovaj z800 i to nov za ok lovu, a vozio sam z750 2008 i nije me nisacim impresionirao.

BOKYBOY

Citat: Mil@n poslato 14 Oktobar, 2015, 23:54
Citat: BOKYBOY poslato 14 Oktobar, 2015, 23:30
...hahahhaa...koji ste vi ludaci... [rofl] Milance,si vido sto je ©ele uzeo Z750R? ...videli se mi prosle nedelje u Zoji...meni se svidja do jaja naspram obicnog Zeke...vidi posavetuj se sa njim sta god te zanima... [cheers]...a bas smo na rodjendanu MM-a Castor,Makinjo i ja polemisali na ovu temu...Z750 vs Z1000...i dosli do zakljucka(argumentovanog naravno) da ne dobijas maltene nista vise sa 1k...a vise placas reg. i odrzavanje...
Pitaj ©ela ko mu je pomogao da kupi taj Z 750R i ko mu je rekao da je ostalo samo 4 neprodata komada i da èame u ©paniji  ;D
Ja prièao sa Culom iz Ns o nekom drugom motoru za mene i on mi to  pomenu,a znam da ga ©ele ¾eli veæ du¾e vreme.Imao je kawu z650 crnu sa zlatnim detaljima pa ga puca nostalgija  [rofl]
Jao kako mi se rodjak obradovao,zna¹ ti njega,voli motore vi¹e nego bilo ¹ta.Odmah zovi Cula da rezervi¹e motor dok ga neki diler nije pokupio  [yahoo] Bio bre i ro¹tilj,bilo nas 30-ak da proslavimo kupovinu.
Inaèe ¹ele je stari bajker,mnogo toga izmenjao i zna èovek dosta oko motora  [thumb_up]

...hahahaha...bravo!Samo mu je onaj B-king bio  [balavi] ...Sele je kralj...pozdravi ga puno od mene...  ;)

Mil@n