Glavni meni

Rostilj i druzenje kod UFFa na livadi (kontejner city)

Započeo UFF, 28 Jun, 2015, 17:03

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

ide¹ u kurac, ima¹ 20 kontejnera na lageru  :o



UFF

slikano sa max dozvoljene visine od 500m

pored toga mozes da odletis do neke ribe u blokovima 5-6km odatle da bacis pogled kroz njen prozor na 15om spratu da vidis sta radi i da je pozdravis :D

monsterbnt

Ovi dronovi sto ti gledas sa 500m moze da ima samo tackice. To su sve sirokougaone kamere. Na 5km ces kurac da pogodis prozor, da ne racunam sto ako te neko drukne a letelica je preko 500g i nije registrovana u DCV, em ti uzmu em jedes kaznu od 50.000-150.000 din. Nemas pojma koliko su poostrili kontrole i kazne posle albanskog drona. Toliko da je mnogo modelara (ukljucujuci i mene) odlucilo da vise ne leti... Ne zanima me da posle 20+ god u hobiju letim stiroporce ispod 500g.... Jos smo mi modelari uspeli donekle da se izborimo da ne moramo da najavljujemo i trazimo dozvole za let na sportskim aerodromima al to je max sto su hteli da popuste... Za pocetak vise ne mozes da letis modele iz samogradnje jer moras da prilozis specifikaciju proizvodjaca....

Eo ti pravilnik pa ti vidi...
https://rcshop.rs/pravilnik-o-bespilotnim-vazduhoplovima/

http://cad.gov.rs/upload/regulativa/Pravilnik%20o%20bespilotnim%20vazduhoplovima%20(Sl%20glasnik%20RS,%20broj%20108-15).pdf

Da ne pominjem idiotsku ''pilotsku'' dozvolu...
definitivno su isplativiji mali modeli osim ako ne mlatis ozbiljne pare
Smrt SVIMA!!!!

Jefta

Citat: UFF poslato 18 Avgust, 2017, 16:30
slikano sa max dozvoljene visine od 500m

pored toga mozes da odletis do neke ribe u blokovima 5-6km odatle da bacis pogled kroz njen prozor na 15om spratu da vidis sta radi i da je pozdravis :D
Cek ako sam dobro shvatio one slike si uhvatio sa 500m visine?

UFF

Nisam ja, sszgo je, hteo da testira

Citat: Laziæ poslato 18 Avgust, 2017, 10:09
Ru¹i¹ avione uslu¾no za isis... ;D

Jefto moze dron i vise dide ali je softverski ogranicen, verovatno ima neki hak da se skine ogranicenje ako se brines za to sto je blizu visine i putanje na kojoj avioni slecu :D


Citat: Hurricane poslato 18 Avgust, 2017, 13:43
ide¹ u kurac, ima¹ 20 kontejnera na lageru  :o

Pa profesionalac tebra  ;)

Lazic

Mislim da kod tebe preleæu na mnogo manje od 500 metara... :D

Jefta

Upravo to sto je Lazic rekao. Oni su tu daleko ispod 300m visine tj jos nize ako racunas od visine mora.
Cesto se desava da avioni budu skraceni za vizuelni prilaz za stazu 30 i da ih uvode bukvalno preko tvoje kuce. Mozda nece putnicki jer je blizu pa ne moze da napravi tako ostar zaokret, ali svakako neki bizniz dzet ili laku avijaciju. Svakako ako neki mali avion radi skolske krugove prolazi tuda na 300m visine.
Nemojte se zezati sa takvim stvarima, da slucajno oborite neki avion...
Vec se dogodila sitacija kada je isto tako neko pustio drona bas na golf terenima na adi pravo u putanju aviona, pilot je jedva u poslednjem trenutku primetio i naglo skrenuo da ga izbegne. Da je motor usisao drona, ko zna sta bi se desilo u tako osetljivpj fazi leta kao sto je sletanje.
Ne pisem ovo da bih kenjao sada lupam gluposti nece biti nista, vec cisto da znate. Nije glupa stvar pogotovo kada zivis u zoni aerodroma.

castor

It's the ride that matters, not the bike…

monsterbnt

Ma sansa da usisa dron je jako mala, ali sansa da ga iznamesta nadrndani matorac... Pa bre kod stenke na glupom parcetu zemlje de ni kucici ne prolaze nam je govno matoro poslalo komunalce za autice... Jedva smo se sa majmunima objasnili da nece dobiti autice osim ako daju po 500eu i da slobodno mogu da zovu pravu policiju.... Idioti sve vreme ponavljali kako su dronovi zabranjeni..... E to ti je kod nas najveci problem...
Smrt SVIMA!!!!

Jefta

Citat: castor poslato 19 Avgust, 2017, 17:54
Pa cijeli Beograd je zona aerodroma...
Nije ceo Beograd zona aerodroma. Pod zonom aerodroma se vode odredjene povrsine koje se projektuju za svaki aerodrom iznad kojih ne bi smelo da bude prepreka. Ako postoji neka prepreka koja probija odredjenu povrsinu, ona mora biti obelezena (npr most na adi, toranj na avali). Imam negde na kompu tu mapu sa tim zonama. Iznad centra Beograda postoji restriktivna zona R8 gde je zabranjeno letenje osim u posebnim situacijama sa odredjenom dozvolom. I to se postuje.

SSZGO

Nikad u zivotu nisam imao problem sa policijon ili iko da me pogleda... pokusavam da skinem zastitu sa mavica da moze preko 500m za sada bez uspeha.

Ali veci provlem mi je glup softver koji imaju.

Autotrack ne odrzava visinu u odnosu na objekat.
Waypoint ne pamti polozaj kamere vec samo polozaj drona

Follow me bas lose radi zbunjuje se non stop

Zanimljivo da jedan 3dr solo dolazi sa boljim softwareom...
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Jefta

Pa neces ni imati problem dokle god te neko ne prijavi. Sve zavisi opet i gde pustas drona.

Lazic

Citat: Jefta poslato 19 Avgust, 2017, 14:42
Upravo to sto je Lazic rekao. Oni su tu daleko ispod 300m visine tj jos nize ako racunas od visine mora.
Cesto se desava da avioni budu skraceni za vizuelni prilaz za stazu 30 i da ih uvode bukvalno preko tvoje kuce. Mozda nece putnicki jer je blizu pa ne moze da napravi tako ostar zaokret, ali svakako neki bizniz dzet ili laku avijaciju. Svakako ako neki mali avion radi skolske krugove prolazi tuda na 300m visine.
Nemojte se zezati sa takvim stvarima, da slucajno oborite neki avion...
Vec se dogodila sitacija kada je isto tako neko pustio drona bas na golf terenima na adi pravo u putanju aviona, pilot je jedva u poslednjem trenutku primetio i naglo skrenuo da ga izbegne. Da je motor usisao drona, ko zna sta bi se desilo u tako osetljivpj fazi leta kao sto je sletanje.
Ne pisem ovo da bih kenjao sada lupam gluposti nece biti nista, vec cisto da znate. Nije glupa stvar pogotovo kada zivis u zoni aerodroma.
99% bi i sa jednim motorom sleteo opu¹teno, ali kad pogleda¹ po¹to je jedan cfm56 mislim da bi ga jurili na kraj sveta... ;D ;D


Nego, jel mo¾e¹ da vidi¹ na radaru  ne¹to malo kao dron...? Samo pitam... ;D

UFF

Citat: Jefta poslato 20 Avgust, 2017, 00:10
Sve zavisi opet i gde pustas drona.

pusta ga gde pozeli i stigne :D

Citat: Jefta poslato 19 Avgust, 2017, 18:25
Iznad centra Beograda postoji restriktivna zona R8 gde je zabranjeno letenje osim u posebnim situacijama sa odredjenom dozvolom. I to se postuje.

zabranjeno je i da vozis vise od 50kmh po bg
i to se postuje takodje

monsterbnt

Ne znam kakvi su propisi u arabiji al ja samo kazem kakvi su ovde. Ne pricam o tome kako zaobici propise, i uvek racunam na zavidna govna koja ce da ti smeste iz inata jer ovo je ipak srbija. Pa bre na sportskom aerodromu 13. maj gde je dozvoljeno letenje uz najavu lokalnoj kontroli, gde postoji pista za modelare, gde se leti preko 20 godina su dosli jer su kreteni iz okoline prijavili i zvali muriju.... Srecom sve letelice su bile registrovane pa niko nije ostao bez modela ali to samo govori kakvih govana imas...
Smrt SVIMA!!!!

Bori¹a

govna govna... evo meni ispred kuce svako vece copor dzukela, laju ubise me... i imam dve puske u ormaru, a ako bih opalio malo odmah bi ta govna zvala muriju i ja ostao bez puski... ko mi je kriv kad nisam polozio za mk... :(

Glava Dole

Citat: Bori¹a poslato 20 Avgust, 2017, 01:06
govna govna... evo meni ispred kuce svako vece copor dzukela, laju ubise me... i imam dve puske u ormaru, a ako bih opalio malo odmah bi ta govna zvala muriju i ja ostao bez puski... ko mi je kriv kad nisam polozio za mk... :(

A ti bi imao srca da pucas po njima? Eto koliko si osecajan... ko ne voli zivotinje ne voli ni ljude, samo je prikriven jer na njih ne sme... to sto mene bez razloga poprckujes npr samo jer ti se ukazala prilika sve objasnjava ;)

Bori¹a

volim zivotinje ali ne volim kad me jebu da izlazim u 4am napolje da ih rasteram a u pola 7 idem na posao
a ne volim ni ljude

Sent from my SM-G928F using Tapatalk