Glavni meni

pomoc oko ??? na skuteru

Započeo eclipse4, 10 Jun, 2015, 23:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Jeste ali i otpor da bar neko okvirno stanje, a nije neka muka, sekunda posla...

Treba da te drma samo kad drzis crno-crvenu, ova od pick-upa nema sanse jer je tu vrlo mala struja, on da signal samo kad prodje onaj mali magnetic i odredjuje vreme paljenja, dakle samo na kratko u toku jednog obrtaja...

A sta se misli pod proof lampu, nisam do sad cuo za to, drugi naziv za probnu lampu ili...? Koj ce mu djavo dioda, obicna sijalica recimo od 3w bi morala da detektuje i to i da okreces vrlo lagano, gde nece sijalica od 12V da reaguje na 50-60V, a i potrebna struja na recimo 12V je 250mA pa ti vidi koliko je to malo, to mora da da pa da ga jebes a sijalica ce vrv i da crkne...

Ali sve u svemu verovatno da je do njega, kupi pa probaj i trebalo bi da radi, rizikuj na kraju krajeva jbg, ako nije on onda ti samo ostaje CDI, ja imam nov placen cini mi se 1600din tako nesto tako da je on jos jeftiniji(za crvenu imas od mene nov, samo koriscen za testiranje,od toga 500 za forum :D ), a sem njega i namotaja nema sta drugo da bude, bobine vec mnogo redje odlaze...
Isti ovakav inace pa pogledaj kakav je tvoj, al nema ni veze ovakav ce raditi 100%
http://www.motobikeshop.rs/product/elektronika-cdi-minarelli-50.aprilia.-beneli.-italjet.malaguti.yamaha%28_SG179027.aspx

ЯЭВОЛУТИОН

http://www.zlatnisraf.com/image/cache/data/z81-500x500.jpg


mora da upali ovu lampu.....a ako je uzmes u ruku mora da te strese.....ne treba ti lampa samo dobrovoljac da drzi kraj zice :)
ako te dobrovoljac ne napusi onda je crkao namotaj...ako se trgne i nasisate kurcem...onda je cdi...jel sad jasnije :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

uzmi zenu za dobrovoljca hahahahha

ЯЭВОЛУТИОН

tako ce saznati koliko ga voli....ako ostane voli ga...a ako ode...volela ga je :)
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Citat: Darko poslato 30 Jun, 2015, 23:16
uzmi zenu za dobrovoljca hahahahha

brate....iskreno....neki moji drugari imaju kapiju koja se otvara na daljinski i onda kad dodju pred kapiju oni samo kliknu dugme i ono se otvori i zatvori....kad sam im reko da ja imam kapiju koja radi na sirenu oni mi nisu verovali,sve dok se nisu u to i uverili....cim stignem na kapiju legnem na trubu i zena sidje pa mi otvara kapiju.....zar da je i strujom mucim...pa gde ce mi dusa???

cu zovem komsiju ja (onog sto je probao mokracu od macke  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] i sad se setim toga kad mi kaze da je ulje 100% ali nezna koje je u pitanju  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] kad sam nasao na felni 2 -3 puta....pisao sam o tome negde na forumu) dam mu pivo pa ce drzi i u zube ako treba ne jednu nego tri zice i to na 220 volti...

eclipse4

Citat: Milos96 poslato 30 Jun, 2015, 22:31
http://www.motobikeshop.rs/product/elektronika-cdi-minarelli-50.aprilia.-beneli.-italjet.malaguti.yamaha%28_SG179027.aspx

ovo mi je ponudio neki tip yj taj drugi sto merio namotaje za 1500 dinara (neznam dal je bas isto) samo mi rece da mora da se prepravi...

eclipse4

na verglanje je dao 92.6 ovako je bilo namesteno




na ono drugo omaza ili sta vec (kako mi je milos objasnio preko vibera)  dao je 587 unimer je bio ovako postavljen:




ako nesto nisam pobrkao trebalo bi da sam dobro uradio.....

ah da....da ne zaboravim test lampa se ne pali pa cak ni mikronski ne zasvetli.....ali ja sam rekao test lampa je kod mene zapravo sijalica koje sknuta sa nekog auta komplet sa dzekom....dal od stopa,rikverca,kocnice,fara...nemam pojma ;)

ali eto mali i edit:

nasao sam jednog tipa iz sela koji ima slican skuter kao moj i zamenimo cdi i sve radi kao novo...dakle otiso cdi u kurac :)

evo kako izgleda cdi od onog decka:







eclipse4

evo ovako sklopio sam ga sve,namestio cdi i skuter pali i ide...medjutim kaze sin da mu se gasio u voznji isto kao kad ostane bez goriva,ostavio ga minut i upalio bez problema.
zatim ponovo isti pa se vratio kuci.

ja sam sad uzeo da ga vozim i deluje mi sve ok dok mu ne zavrnem gas skroz do daske.kad mu zavrnem do daske odjednom kao da se presece,prestaje odjednom da radi....ko da je ugasen....cim mu pustim gas odmah se kao upali i sve ide super bez secanja...onda opet gas do daske i opet isto kad da ga presece odjednom i bukvalno se ponasa kao da ne radi....cim opet pustis gas sve na staro....

sta mu sad u picku mater???

ЯЭВОЛУТИОН

ja bih promenio svecicu...prvo....proverio dotok goriva...i proverio filter vazduha....ako je zacepio nema dovoljno vazduha.....zapravo u mesto mu das gas i drzis.....ako pocne da bljuje crni dim onda je visak goriva...prljav filter ili pukla membrana u karbu.....ako nema dima onda je dotok goriva,,,manjak...mozda zacepljen filter ili sito na slavini.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

ЯЭВОЛУТИОН

ili da ti T&G kompreshn prodaju litar njihove tecne kompresije....to sigurno resava tu vrstu problema...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Jul, 2015, 21:14
ja bih promenio svecicu...prvo....proverio dotok goriva...i proverio filter vazduha....ako je zacepio nema dovoljno vazduha.....zapravo u mesto mu das gas i drzis.....ako pocne da bljuje crni dim onda je visak goriva...prljav filter ili pukla membrana u karbu.....ako nema dima onda je dotok goriva,,,manjak...mozda zacepljen filter ili sito na slavini.....

promenio svecu isto se desava,skinuo mu cdi i stavio sa drugog isto se desava,skinuo mu karb i ocistio opet (a ocistio sam ga pre nego sto je stao) i cini mi se kad povukoh vazuh kroz diznu ko da se otpusila...ostade nesto mikronsko malo na jeziku ko plastika....vratio sve nazad,probao ga po dvoristu i vidim sve ok....klinac ponovo ode i napravio krug...kaze ok...videcemo sutra...sada je vec kasno....

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 04 Jul, 2015, 21:15
ili da ti T&G kompreshn prodaju litar njihove tecne kompresije....to sigurno resava tu vrstu problema...

a sta da radim s onom od pre dve godine iovaki mi stoji na polici...miris je ok,vidim da je i masna jos uvek....sto da je ne iskoristim?ako bas vidim da nema dobru kompresiju kupicu opet...i iskreno stvarno T&G je najbolja koju sam do sada sipao u motor.

usput neznam dal si vican da koristis mob ili da gledas u njega...ili ne volis da pises....poslao sam ti one komponente,nemoj samo kutiju da mi iscepas i nemoj da bacas zastitu od komponenti iznutra jer su od najkvalitetnijeg kartona....kad se vidimo negde ce da mi ih vratis,mozda ti opet posaljem nesto :)

eclipse4

nasao kFar......stavio sam mu filter goriva (nije imao) i onda je crevo napravilo ostre uglove na 2 mesta...tako da kad se odrvne gas on nemoze da povuce gorivo koliko mu treba a cim se ugasi filter se relativno brzo puni.....
sad sam ispravio gresku (crevo) i nema vise stajanja..ide ko lud ;)

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: eclipse4 poslato 05 Jul, 2015, 16:50
nasao kFar......stavio sam mu filter goriva (nije imao) i onda je crevo napravilo ostre uglove na 2 mesta...tako da kad se odrvne gas on nemoze da povuce gorivo koliko mu treba a cim se ugasi filter se relativno brzo puni.....
sad sam ispravio gresku (crevo) i nema vise stajanja..ide ko lud ;)
sad bih ja rekao da mi dodjes neke pare...zapravo za forum....ali nemoj nista da uplacujes ....ovajdice se uff
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

eclipse4

ma nek se svi ovajde.....samo da smo zivi i zdravi ;)