Glavni meni

I pre nas su se vozili motori, vozice se i posle

Započeo Charuga, 05 Jun, 2015, 09:13

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.


Ivicat


mali_zmaj

jin-jang

stilgar


Ostoja

Rezervoar, naravno...
I da docrta sa strane koliko prebacuje... :-[
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Major


navajo

Ma gde sam smrsala....ubi me pivo...ali je zato tu Radetov gsx1400...od njega mi dupe jos uvek nije sire...lol

Dukags

Davnih godina krenemo Tomosovim motorima na more, ludost zvana mladost, negde u nekom Hrvatskom gradiæu posle desetog puta èi¹æenja sveæica, veæ struganjem o asfalt jer se ono malo ¹mirgl papira èuvalo za najkritiènije deonice, dvotaktool ulje, kojim smo pravili "jaèu me¹avinu" da saèuvamo karike, poèinje da curi i na aspuh i gde god je moglo, stajemo na semaforu a oko nas oblak sagorelog dima dvotaktola. Ispred nas na sred crte ispred semafora Nemac na novom BMW-u, sedi i poèinje da se vrpolji. Gledamo ga zadivljeni ali se i pitamo koji mu je. Saginje se dignutog vizira na kacigi, zagleda u tu svoju novu ma¹inu, levo, desno, mrda nosom, miri¹e ne¹to,.. Mi taman pomislili eto i njemu ne¹to ne radi kako valja, a onda kad je video nas, na¹e Tomose i oblak dima koji je izlazio iz auspuha ovih ljutih ma¹ina shvati odakle dolazi miris sagorelog ulja, odmahnu i nasmeja se, a kamen koji mu je pao sa srca mogao je skoro da se èuje.  Dade gas i ode, a mi za njim. Ne znam da li je njemu ostalo u seæanju putovanje ali nama jeste sigurno.

Hattrick

Citat: navajo poslato 06 Oktobar, 2017, 13:38
Ma gde sam smrsala....ubi me pivo...ali je zato tu Radetov gsx1400...od njega mi dupe jos uvek nije sire...lol

[rofl] [rofl] [rofl]

Hohštapler

Citat: Dukags poslato 06 Oktobar, 2017, 15:09
Davnih godina krenemo Tomosovim motorima na more, ludost zvana mladost, negde u nekom Hrvatskom gradiæu posle desetog puta èi¹æenja sveæica, veæ struganjem o asfalt jer se ono malo ¹mirgl papira èuvalo za najkritiènije deonice, dvotaktool ulje, kojim smo pravili "jaèu me¹avinu" da saèuvamo karike, poèinje da curi i na aspuh i gde god je moglo, stajemo na semaforu a oko nas oblak sagorelog dima dvotaktola. Ispred nas na sred crte ispred semafora Nemac na novom BMW-u, sedi i poèinje da se vrpolji. Gledamo ga zadivljeni ali se i pitamo koji mu je. Saginje se dignutog vizira na kacigi, zagleda u tu svoju novu ma¹inu, levo, desno, mrda nosom, miri¹e ne¹to,.. Mi taman pomislili eto i njemu ne¹to ne radi kako valja, a onda kad je video nas, na¹e Tomose i oblak dima koji je izlazio iz auspuha ovih ljutih ma¹ina shvati odakle dolazi miris sagorelog ulja, odmahnu i nasmeja se, a kamen koji mu je pao sa srca mogao je skoro da se èuje.  Dade gas i ode, a mi za njim. Ne znam da li je njemu ostalo u seæanju putovanje ali nama jeste sigurno.

...tu dolazimo do onog "adventure" dela u nazivu silnog broja motora koji danas mogu da se kupe... ¹ta motor èini "adventure" motorom....
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

sto ti nisi kupio apenjaru nego motor koji ce da predje milion bez odrzavanja

jebo ti adventure gde moras da budzis na svakoj raskrsnici i da krpis

Hohštapler

Citat: Bori¹a poslato 06 Oktobar, 2017, 19:13
sto ti nisi kupio apenjaru nego motor koji ce da predje milion bez odrzavanja

jebo ti adventure gde moras da budzis na svakoj raskrsnici i da krpis
kakve to veze ima samnom?
...sinak, nisi razumeo poentu mog posta...

Ajde da ti pribli¾im ono ¹to sam hteo reæi...
®ivimo u potro¹aèkom svetu, gde se vi¹e gleda forma nego su¹tina, u izobilju svega, razma¾eni smo ¹to se tièe varijateta proizvoda i opcija i modova i ureðaja.. danas se smatra da ako nema¹ motor za pravu namenu da drugim ne mo¾e¹. Touring, gradski, offroad, soft enduro, tandara mandara... za sve postoji "pravi" model. A to nije su¹tina.
Duka æe æeo ¾ivot pamtiti da je sa drugarima i¹ao tomosima na more, gonjen ljubavlju prema 2 toèka, hrabro¹æu, ludo¹æu, i svime ¹to KRASI mladu du¹u.
Avantura je ono ¹to su oni izveli. Ne èini je motor. Ne èine je ni fensi ve¹anje, ni ABS,  ovoliko konja, zapremine rezervoara...
Ja im zavidim, jer imaju uspomene koje novac ne mo¾e da kupi, koje se samo jednom pro¾ive a ¾ivot je èudna pojava - nema reprizu. Stvari dolaze i odlaze, seæanje je jedino ¹to ostaje. Blagosloven je onaj koji ima èega da se seæa a ne samo da pokazuje. U tome i le¾i lepota postova Motoklasika, Duke itd...
Da izbacuju samo slike motora koje su imali ova tema ne bi kurcu vredela. Ali kad predstavi deliæ svog seæanja i ¾ivota - e onda dobije¹ stvar vrednu èitanja.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

ЯЭВОЛУТИОН

 i smorisa ce jednog dana da prica o kineskim skuterima....kad sazri i odraste....a mozda ostane uff do kraja zivota....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mali_zmaj

Kole sve si u pravu ¹to se tièe uspomena itd...  Ali recimo ja obo¾avam klasiène nakede..,ali prodah Zephyra, a za¹to..,pa kad smo veæ potro¹aèko dru¹tvo i mo¾emo da biramo,za¹to da si ne uzmem udobniji motor od tvrdog nakeda,motor na koji koferi idu,na mom Zephyru je kofer svetogrðe... A sad da li æu ja stvoriti uspomene,to je samo do mene,i dru¹tva koji je sa mnom. A pritom da udobno putujem,da me ne bole ramena,dupe,zglobovi...  Znam sad æe¹ ti reæi da smo razma¾ena pice, ali  nek sam capi,al je meni dobro...

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

mali_zmaj

I naravno te¹ko da æemo pro¾ivjeti ne¹to kao Motoklasik, ali on je ¾ivjeo u drugim vremenima,opu¹tenijim,rastereæenijim...  Tad si ¾ivjeo,danas pre¾ivljava¹.... 

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Bori¹a

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 06 Oktobar, 2017, 20:19
i smorisa ce jednog dana da prica o kineskim skuterima....kad sazri i odraste....a mozda ostane uff do kraja zivota....

pricam i sad... imao kineskog krosa i na vece govno nisam seo... bolje da sam kupio plugove da orem nego ona govna

milomir22

Nije fora u tome sto su hteli da se pate s tomosima, vec sto neceg drugog nije ni bilo. Zabrana uvoza, dranje sa carinom i ostali propisi su ucinili da tomosi budu alfa i omega motociklizma u Srbiji. Danas je blagostanje s kolicinom motora, iako nam se ne cini tako.

A avantura je, po meni, nesto za sta treba para, ali ne moze svako ko ima para da dozivi pravu avanturu, potrebno je jos nesto, neka lucidnost, spontanost, ludost,...

Svako vozi ono sto ima, onaj koji ima bolje ne treba da kenja onom koji nema, ali i ovaj sto nema bolje ne treba da sere da je njegovo najbolje.
"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

K0le

Citat: milomir22 poslato 06 Oktobar, 2017, 20:41
Svako vozi ono sto ima, onaj koji ima bolje ne treba da kenja onom koji nema, ali i ovaj sto nema bolje ne treba da sere da je njegovo najbolje.

Alal vera, ovo meæem u potpis  [klanjam_se]

mkt


mali_zmaj

Citat: K0le poslato 06 Oktobar, 2017, 20:49
Citat: milomir22 poslato 06 Oktobar, 2017, 20:41
Svako vozi ono sto ima, onaj koji ima bolje ne treba da kenja onom koji nema, ali i ovaj sto nema bolje ne treba da sere da je njegovo najbolje.

Alal vera, ovo meæem u potpis  [klanjam_se]

Podr¾avam,ukratko to je su¹tina.. Tad su vozili ¹ta su mogli,i u¾ivali su za sve pare..  Mi danas imamo veæi izbor...,tako je kako je... Sreæom imamo ljude koji nam prenose svoja iskustva kroz ove lijepe prièe..

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang