Glavni meni

Kawasaki Ninja ZX9R 2001

Započeo VR 46, 29 Maj, 2015, 07:26

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

BOKYBOY

Citat: Darko poslato 30 Jun, 2015, 10:15
To je vise od motora do motora..ja znam bar trojicu koji su imali 300v i ciji je komentar "nikad vise 300v"

  [zvizdi]

Darko

Hahahahhah , evo jednog :-)

Flavius Valerius Aurelius

#42
Citat: Gavrolini poslato 26 Jun, 2015, 22:36
Moje misljenje je da u svaki supersport motor treba sipati full sintetiku, pa nek je i malo troskari nije bitno. Nesto sto se vrti na 10k + obrtaja trazi vrhunsko podmizivanje.  A i sipao sam u dva motora 5100 i posle sipanja im je uzasno bucan menjac bio. Ne volim motul ali ako mora onda samo 300v.
Otac mog komsije vozi 2004 Concours . Poslednji put kad videh motor (kad je dosao iz Kalifornije pre mesec ipo dana), primetih da je presao 98.000 milja (158.000km). Kaze cica da je koristio samo polusintetiku. S toliko milja na samo ovom motoru, sigurno ima vise iskustva no ja.

Licno preferiram Castrol X-tra part-synthetic 10w-40. Koristio sam ranije (na prethodnom motoru) Castrol Power RS Racing 10w-50. Jedina razlika koju primetih je sto sa sintetikom motor lakse pali na -13 C.

Slazem se sa Darkom [thumb_up], 300v je bacanje para. Meni je '12 KLR650 ispadao iz brzine. Zamenio ulje, vise nisam imao problema. Od tada, nikad vise Motul.

castor

Da ti èestitam i ovdje, Jovane. Nek' vam je sasreæom! ;)
It's the ride that matters, not the bike…

VR 46

Twist of wrist!

VR 46

Pre nekoliko dana stigao je nov Regina lanac i Sunstar lancanici...stigla je i slavinica koja mi je falila i nigde nisam mogao da nadjem ali nas kolega Sasa NS je nasao u Nemackoj i poslao mi zajedno sa lancem,ovim putem jos jednom da mu zahvalim  [klanjam_se]...evo kako je to stiglo sve upakovano.... [yahoo] (eh ta sreca kao dete kad dobije poklon)  ;D



Posle teme na forumu u kojoj sam trazio alat za spajanje lanca javio se prvi Njanja i rekao da dodjem kod njega da to zavrsimo,u medjuvremenu sam se cuo i sa Bokijem koji je isto trebao da ide kod Njanje da dotegne njegov lanac,odlazimo kod Njanje i to sve namestamo,medjutim u nedostatku alata neuspevamo da skinemo prednji lancanik nego montiramo samo lanac a lancanike Boki i ja montiramo kod mog drugara...Jos jednom hvala Njanji i Bokiju... [klanjam_se]  [andjeo]
Presao sam sa lancem oko 100km i prezadovoljan sam,apsolutno druga prica,ninja je drugi motor.... [djavo]
Danas mi je stigao karbonski blatobran od Novaka iz S.Palanke i danas sam ga montirao... [cheers]









Meni se svidja kako je sve leglo,slaze se fino sa karbonskim Akrapom,u planu su jos neki karbon detalji kao npr slajderi a mozda jos ponesto... ;D


Twist of wrist!

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

VR 46

Twist of wrist!

sasa ns 1

sretna nova godina i da se navozas sa ninjom

VR 46

Twist of wrist!

VR 46

#50
Radilo se ovih dana na ninji...sve kao aj neke sitnice ovo ono...kad sam je uzeo prednja felna je bila farbana cetkom bukvalno,pre neki dan skinute felne,pripremljene za farbanje,ja sam radio pripremu a drugar ih je ofarbao,s'obzirom da smo radili u losim uslovima (citaj napolju) prezadovoljni smo kako je ispalo...





Prednja guma je tu... nova Michelin Pilot Power 3  [dancing] U toku sl nedelje stize i zadnja..... [yahoo] Sledi montaza i gasssssssssssssssssssssssssssss  [srednjiprst]

Pre par nedelja porucim podrep od Brke i posalje mi,medjutim ispostavi se da je to zx6r i da ne pase,zovem Brku i saljem mu da mi uradi po drugarovom podrepu koji je stigao od preko...sledi priprema i farbanje....ovako je bilo...
                                                               




Po meni ovo je totalno drugi motor sad,jeste da sam isekao fabricki blatobran i nosac tablice ali vredelo je....ovih dana stize preklopivi nosac tablice i novi led migavci  [zvizdi] 8)  [ninja]

                                                   


Samo da stigne jos i gumaa..... ;D  [panic]
Twist of wrist!