Glavni meni

Pomoc kolega u vezi alata.

Započeo Bishke, 26 Maj, 2015, 18:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Bishke

Obicno se trudim da ne cimam ljude osim ako ne moram.

Prica je sledeca, hocu da odradim glavu na kolima, ali nemam kvalitetan alat da skinem i vratim sve na mesto.

Pa da vidim, da li neko od manijaka, kome stoji neki kvalitetniji alat, moze da mi pozajmi na nedelju dana, kako bih odradio to na kolima !

Treba mi sledece :

-Kilo kljuc
-Kvalitetnije gedore
-Imbusi i torex nastavci za gedoru.

Za sada mislim da je to to, neku koristiti pneumatski pistolj ili slicno, skidam samo glavu i eventualno cilindre da vidim u kakvom su stanju.

Kapiram da cete sada da krenete sa komentarima, to nece tako moci, to ovo to ono. Vidi ga klosar nema alat a hoce da radi auto, nek tera do kod majstora i slicno.
I da nesto sjebem, bole me q, nista nije toliko strasno. Strasno je ne usuditi se da probas. To je moje misljenje :)

Samo trazim pomoc, u vezi nadoknade, mozemo se dogovoriti da obezbedim gajbu piva za sledece druzenje ili uplatim neku cifru za forum, kako god :)

Mogu pokupiti alat na teritoriji Beograda

Hvala momci i djevojke  [cheers]
You should do one thing every day that scares you

jevta

Koji auto za dosta modela ide poseban(kazu specijalni al ja nevideh nista specijalno)alat za fiksiranje bregastih kad su dve u pitanju

bigsheki

druze kompresorski pistolj ti ne treba,bar ga ja nikad ne koristim,moment kljuc,gedore..torexi i jos neki kljucevi,ovde ima sigurno dosta najstora,ja na kolima takodje kad menjam dihtunge glave ne koristim nikakve alate za fixiranje bregastih,na pocetki sam sve obelezavao belim markerom uvek vratio kako je obelezeno i nikad nisam imao problem,izvrtis par puta posle racnom radilicu i ako ne kaci ventil od klip pali.

Bishke

Alfa 147 1.6 twinspark je auto...

Mislim da moze da prodje sa ovim sto sam naveo, naravno jos malo cu se informisati, guglovati da nadjemo sve sto treba :)
You should do one thing every day that scares you

jevta

#4
Da za nju treba alat za blokadu bregastih.
Mislim da je to isto ovo
http://www.4m.rs/244/pretraga.html?det=198

Ja imam dosta alata.Ali kad treba raditi nesto za sta nemam alat ili teram kod nekog ko ima alat iliga kupim. Kad sam segrtovao naucili su me da alat ne pozajmljujem nego ako mi treba kupim sebi trebace opet.
Mada je za te radove jevtinije oterati kod nekog ko ima sve nego se patiti neuslovno i na kraju ipak zbog necega otici u servis.
Treba tu i dijagnostika i jos po koji poseban alat.

ZEMZEM

Vozim Alfu i znam koliko su im osetljivi motori na neadekvatno majstorisanje po njima. Ako ovo nisi nikad radio bolje plati majstora i mirno spavaj.  Najgora varijanta da sve rasturi¹ i sklopi¹ a ne radi. Nekad kad su automobili bili jednostavniji po svojoj konstrukciji, bez gomile elektronike, ja sam sam sebi radio generalnu ili osve¾enje motora. Meðutim kako je krenula ova era elektronike gde ti treba dijagnostika i za neku glupost ne èaèkam ni¹ta veæ teram u servis. Zamena sveæica, filtera, koènice i slièno mogu da uradim i sam ali sve ostalo oko motora bez dijagnostike mogu da sednem i plaèem. Sreæa pa mi burazer dr¾i servis i sve radim kod njega.

Glava Dole

Za glavu mu ne treba dijagnostika ali blokatori su OBAVEZNI.
A sto se alata tice slazem se da je najbolje da kupis jer nikad ne znas kad moze ponovo da za treba, za auto, motor i ko zna sta jos drugo...takodje nikad nisam pozajmljivao, sta imam-imam, sta nemam-kupim, za gedoru u sred posla ako treba trcim prljav sa crnim rukama do najblize gvozdjare,prodavnice alata il sta god :D

UFF

Pozajmio ja moj nov veliki set huricane-u pre par godina (iako sam znao da ne treba ali ajde dobri smo)
Vratio mi ga sa 2-3 slomljena dela i rekao izvini kupicu ti druge na pijaci

Sta mislis da li sam ih dobio do dan danas?

Video sam kad si otvorio temu i htedoh da se javim da ti pozajmim ali onda se setih proslog iskustva i rekoh sebi ma sta mi to treba

PS. ponudi da ostavis nekom depozit u vrednosti novog alata pa u slucaju da se on osteti kupio si ga (polovan po ceni novog) onda ce mozda neko da ti se javi

penzos

Meni je svojevremeno prekurèilo da se stalno krpim sa starim alatom. ©urak ima servis u koji smo ulagali novi ili polovni alat od preko, ali on je 100 km dalje. Oti¹ao kod lika koji uvozi alat i kupio za 100e nov set "gedora" firme Top Master. Radio sam sa njima sve oko motorcikla, oko auta,... Traju jo¹ uvek. Svakako dobra investicija. Pozajmljivao par puta (ne huricane-u  :D ) i imao isto iskustvo kao i UFF. Od onda ne pozajmljujem pa sam: pizda, jajara, stipsa, smrad, cicija,... ali jbg-meni alat treba skoro svaki dan pa ne mogu da jurim "drugare" kada mi ne¹to ustreba i to za svoje. Dokupim pone¹to s vremena na vreme, i to je to. Ali ako vozi¹ auto i motor, a ume¹ da koristi¹ alat-kupi¹ sebi i ne misli¹! Vi¹estruko se isplati.
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

clutch&brake

Biske odes jedno jutro na bubanj potok i za 100 evra kupis kvalitetan alat. ja imam Lux svajcarski. Ceo set gedora. hebem mu sve koliko se koristi i nije se pomerio. oko 50 e sada kosta na bubanj potoku.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

pittatore

Skrati sebi muke i pozovi Misu na 063/666-156 Alfa Servis u MML-u, jeftiniji servis neces naci a da je kvalitet na nivou, pozovi se na mene slobodno ja sam tamo svakodnevno.

jevta

Citat: pittatore poslato 27 Maj, 2015, 09:52
Skrati sebi muke i pozovi Misu na 063/666-156 Alfa Servis u MML-u, jeftiniji servis neces naci a da je kvalitet na nivou, pozovi se na mene slobodno ja sam tamo svakodnevno.
Ja volim alfu al ti je izreklamira za sve novce.

pittatore

Samo topla preporuka,nema potrebe coveka da reklamiram posto i ovako ima posla preko glave. Krajnje prijateljski niko ga ne bije po usima da zove.

jevta

Ma ne da zove nego si ti tamo svaki dan sa svojim autom

pittatore

Jesam....van dvorista parkiran i pijem kafu sa njima :D

Slaninar

Citat: UFF poslato 27 Maj, 2015, 01:42
Pozajmio ja moj nov veliki set huricane-u pre par godina (iako sam znao da ne treba ali ajde dobri smo)
Vratio mi ga sa 2-3 slomljena dela i rekao izvini kupicu ti druge na pijaci

Sta mislis da li sam ih dobio do dan danas?

Video sam kad si otvorio temu i htedoh da se javim da ti pozajmim ali onda se setih proslog iskustva i rekoh sebi ma sta mi to treba

PS. ponudi da ostavis nekom depozit u vrednosti novog alata pa u slucaju da se on osteti kupio si ga (polovan po ceni novog) onda ce mozda neko da ti se javi

Alat uvek kupim, jer posle 100 puta zatreba. Sem nekog ba¹ skupog i koji mi ba¹ retko treba (èekiæ bu¹ilica za beton na primer, kompresor). Pozajmljujem prijateljima sve - i alt i motor, kola - nikad nisam imao problema. Sa prijateljima sam u fazonu komunizam u malom - svako radi drugima ono ¹to on najbolje zna i sve ¹to je moje je i njihovo (i obrnuto).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

juga

Dosta sam alata pozajmio,mnogo od toga mi se nije vratilo, ja zaboravio kome sam pozajmio, oni se ne sete da vrate i ... sada dobro razmislim kome dajem alat i da li da ga dam!