Glavni meni

filteri ulja

Započeo Toma RR, 22 Maj, 2015, 14:26

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Toma RR

Gde nabavljate filtere za ulje u Beogradu ?

Jefta

Gevara, kompp co, motoland, motomania, maxmoment...
sve zavisi sta ti treba

mrle

ima li neko filter vazduha za gpz500?

ovakav

http://www.motooprema.eu/sr/proizvodi/tehnicki_delovi/filteri_vazduha/hiflofiltro/HFA2503

Mislim, kupiæu tamo. Mo¾da neko ima, pa da kupim od njega.

Toma RR

treba mi za kawasaki zx9r '00to filter za ulje....

Radanovic


Mik

Zasto ne kod ovlascenih dilera za Kawasaki?

(Radoznao sam!)

Raja


Alekre

MANN 910 naj filter.

joka

Citat: Mik poslato 23 Maj, 2015, 00:56
Zasto ne kod ovlascenih dilera za Kawasaki?

(Radoznao sam!)

Na¹i ovla¹teni Kawa servisi, rezervne delove, kao i potro¹ne, nabavljaju iz slovenije, po¹te je ona regionalni distributer. Originalni filteri ulja su oko 5o eura, naravno shodno starosti motora, mogu biti i skuplji, od onih novijih. Dopremaju ih iz udajenijih magacina. Ako ima¹ nekog u sloveniji, tamo te izaðe za treæinu cene.   [cheers]

Mik

#9
Citat: joka poslato 24 Maj, 2015, 16:45
Citat: Mik poslato 23 Maj, 2015, 00:56
Zasto ne kod ovlascenih dilera za Kawasaki?

(Radoznao sam!)

Na¹i ovla¹teni Kawa servisi, rezervne delove, kao i potro¹ne, nabavljaju iz slovenije, po¹te je ona regionalni distributer. Originalni filteri ulja su oko 5o eura, naravno shodno starosti motora, mogu biti i skuplji, od onih novijih. Dopremaju ih iz udajenijih magacina. Ako ima¹ nekog u sloveniji, tamo te izaðe za treæinu cene.   [cheers]


Hvala!
(Od klinackih dana su mi se svidjale Kawe, samo me utisak o nasim dilerima odvratio od tog motora. Inace u Sprdiji niko ni za sta nije ovlascen - na fabrickim sajtovima se ne pominju.)

(Potsetimo se, kafanska pevacica je u Sprdiji diler Mitsubishija!  [povracanje])

(Vidi da li ima domaci "Frad". Video sam na sajtu da imaju i filtere za motorcikle, mislim da su dobra firma.)

Mik

Citat: Alekre poslato 24 Maj, 2015, 16:09
MANN 910 naj filter.

E konkretno taj nisam video.
Medjutim, imam neki vw corado, i kad sam za njega kupovao filter taj MANN je izgledao jezivo - sav naboran oko onog pertlovanog dela, spon od masinske obrade na navoju (samo mi opiljci strugotine fale u motoru!), grozno! Kupio sam Frad (domaci), izgledao je kao "raketa za mesec" u odnosu na mann, a unutra je ionako papir koji je za sve isti.

(Citao sam pre par godina neki uporedni test filtera za Suzuki. Ispalo je da je sve losije od "originalnog" (pod znacima navoda jer to sigurno ne proizvodi proizvodjac vozila.)

(Moja iskustva: od tih "neorginalnih" filtera nijedan nije lepo legao na blok motora bez nasilja osim originalnog (koji je tada bio kineski). A od tih sam imao AMC (ili ACM  :)) i Meiwa.)

UFF

nemoj da se tripujete bre
90% uljnih filtera za motor koji su na navrtanje a ne kao ulozak pasuju od nekog alutomobila

ja filter za ulje od bem li ga kog fiata 1300 sam stavljao na honreta600, transalpa, cbr600f i cb1000r vec godinama i nista im ne fali, nalezu savrseno, sve je identicno osim mozda dubine/duzine i kostaju 280rsd komad  [rofl]


eto jesi li sad dobio zadovoljavajuci odgovor zasto ih ne kupujemo od generalnog uvoznika?
jer nismo magarci, nemamo pare za bacanje i necemo da placamo 50e nesto sto kosta 2e (sa pdv-om i zaradom uvoznika i proizivodjaca)

VR 46

cekaj brate jel me lozis?  :wtf:
Twist of wrist!

UFF

ne

i sad mi je na motoru
i mkt-u sam na horneta stavio pre par dana
cenu sam iskreno lupio ali je smesna svakako

znam da pasuje na vecinu hondi, ne znam za ostale proizvodjace ali sam siguran da i za njih moze da se nadje ekvivalentan po dimenzijama u katalogu

VR 46

znaci kad uzmem djuntu vidimo se na servisu? :D
Twist of wrist!

UFF

to se podrazumeva, ce ti nadjem jeftino i ulje i filter
ladno pivo ili monster/redbull sve jedno  [cheers]

Mik

#16
Citat: VR 46 poslato 25 Maj, 2015, 00:32
cekaj brate jel me lozis?  :wtf:

Pa moguce je da ne! (Iako ima obicaj  :)!)

Sa Suzukijem je to neka posebna prica sa navojem pa je malo tih zamenskih ("neoriginalnih") filtera koji dolaze na svoje mesto sa propisanim momentom pritezanja. (To behose moja iskustva pa sam o tome napisao.) Inace unutra je papir, to je kod svih isto.   [neampojma]

(Proveri da li ima "Frad" nesto, ali obavezno to da pregledas. Za auto je to (bar tako izgleda) korektan proizvod, za motorcikle ne znam.)

Hurricane

...svaki filter za ulje koji je u limenoj kutiji sa navojem èitaj standardnog oblika za motor ima odgovarajuæi u asortimanu svakog proizvoðaèa filtera za auto..

navoj i nale¾i¹te je i napravljeno da bude po standardu kao za aute..

kada kupujete gledate samo preènik navoja i koliko je upu¹ten, preènik kuæi¹ta filtera kao i zapremina tj velièina nisu uop¹te bitne...

takoðe koristim auto filter od 350 din, osim trenutnog koji sam dobio hiflo...

Mik

Citat: hurricane poslato 25 Maj, 2015, 01:42
...svaki filter za ulje koji je u limenoj kutiji sa navojem èitaj standardnog oblika za motor ima odgovarajuæi u asortimanu svakog proizvoðaèa filtera za auto..

navoj i nale¾i¹te je i napravljeno da bude po standardu kao za aute..

kada kupujete gledate samo preènik navoja i koliko je upu¹ten, preènik kuæi¹ta filtera kao i zapremina tj velièina nisu uop¹te bitne...

takoðe koristim auto filter od 350 din, osim trenutnog koji sam dobio hiflo...

Za Suzuki ovo ne vazi, za ostalo ne znam.

Nego sta smatras pod onim "koliko je upu¹ten"?

(Zamerka: navoj se ne definise precnikom, ima ih "trista" vrsta. Postoje korak i oblik (profil) itd. )

penzos

ovde ima za sveeeeeeee! malo cene, ali jbg, fenseraj! http://deltad.rs/k-n-filteri-za-ulje.html
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion