Glavni meni

kupujem bobinu za srad 600 1997

Započeo Kostić, 22 Maj, 2015, 08:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

UFF

Pa on je prvi poceo da prica sta je njegovo
Nista nije njegovo, sve je nase, ali ako cemo bas da detaljisemo morao sam da mu pojasnim

Nek plati hosting na godinu dana pa cu ceo podforum da mu dam a ne samo temu, u suprotnom da cuti tu a ne da naziva nesto svojim

lord_oblivion

Svaki jeftin unimer ima 'gre¹ku' u merenju malih otpora. Ta gre¹ka nastaje u lo¹im kontaktima i ispitnim kabliæima nikakvog kvaliteta.
Da bi se takav instrument 'ba¾dario' kratko spoji¹ pipalice (na 20 ili 200 oma opsegu), instrument poka¾e neki otpor (koji kod ozbiljnih ureðaja tada treba da bude 0/nula) i posle kod merenja tu vrednost oduzima¹ da bi dobio pravu vrednost.
Recimo, izmerio si 1.1 oma na primaru i to je van opsega po manualu, od toga oduzme¹ primera radi 0.4 oma (tolika je gre¹ka na mom kinezu) i dobije¹ da je stvarni otpor primara 0.7 oma, ¹to je ok po manualu.

To ti je procedura za poni¹tavanje gre¹ke prilikom merenja malih otpora sa pijaènim unimerima. Ne pokazuje kako se bobina pona¹a u radu. Tu postoje i induktivni otpori, izolacioni materijali se dugaèije pona¹aju na visokim naponima i jo¹ milion faktora...
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kostić

i doðemo do zakljuèka da je bobina ispravna po mernom instrumentu, a ne radi. i ¹ta sad? a ti kukavi, nisam ja ni¹ta poèeo, nego je tebi disadno. kolko ko¹ta taj tvoj hosting na godinu dana?

Kostić

i bez minusa u 'Mojim' temama. izbija mi alergija od minusa. :)

joka

Bude skuplji i od motora, sa ispravnim boMbinama!  [neampojma]   [cheers]

Darko

Citat: kosta66 poslato 24 Maj, 2015, 13:57
i doðemo do zakljuèka da je bobina ispravna po mernom instrumentu, a ne radi. i ¹ta sad?

O jebo te kurac vise ... Ljudi ti pricaju sta i kako , ali jok , ti si tvrdoglav za sve pare...

Ako pitas za savet , bar ga saslusaj
Ako ne umes da popravis - idi kod msjstora

Sta vise treba leb te jebo ...

Citat: lord_oblivion poslato 24 Maj, 2015, 13:31
Ne pokazuje kako se bobina pona¹a u radu. Tu postoje i induktivni otpori, izolacioni materijali se dugaèije pona¹aju na visokim naponima i jo¹ milion faktora...
Eto sta sad ... Da si bar procitao ceo post znao bi sta sad

Kostić

dare sine, jel se ti drogira¹?

Kostić

misli¹, bude skuplji od jawe babete? i ona ima bobine, tj bobinu :)

Kostić

ma ne, nee. hosting je skuplji od motora sa ispravnim bombinama, ¹to jasno ka¾e da nije u pitanje jawa babeta. ok, odo da prodam motor i da dodam kolko treba za hosting, pa da uplatim ovom na¹em zelenom d¾angrizalu, al onda sam d¾aba uplaæivo, kad neæu da budem foruma¹ bez motora. jebemusunce, ne znam ¹ta mi je za da uradim. ok, ok, ubuduæe, kad mi ne¹to zatreba, ja æu da vièem upomoæ u jednoj temi, koja æe da se zove upomoæ, opet mi ne¹to crko, al ovi ¹to prodaju delove mora da je prate. jer od kukanja u prazno, deo neæe sam da doðe na vrata. ili ne, ne, to æe opet da bude nova team, a nova tema zahteva nove bajte, kilobajte, nitrobajte, o ne. u sranju sam. ¹ta da radim sad?

upomoæ. bre!

: )

joka

Pitaj Laziæevog ¹efa, koji nije tu!   [neampojma]    [cheers]

joka

 Da, i treba- Obavezno pogledajte!   [thumb_up]   [cheers]

Kostić

ok, saæu da ga zovem, al ¹ta da ga pitam konkretno, da me ne otera u ku rac? : )

Kostić

ok, al ¹ta da pogledam? ja ovde ni¹ta ne razumem, odo da pokisnem jedno deset minuta, mo¾da i ukapiram u èemu je trik. : )

joka

Citat: kosta66 poslato 24 Maj, 2015, 23:33
ok, saæu da ga zovem, al ¹ta da ga pitam konkretno, da me ne otera u ku rac? : )
Nemoj njega, on je momentalno- Ban, ban, ban ban..........  [ban]   8)   [cheers]

joka

Citat: kosta66 poslato 24 Maj, 2015, 23:35
ok, al ¹ta da pogledam? ja ovde ni¹ta ne razumem, odo da pokisnem jedno deset minuta, mo¾da i ukapiram u èemu je trik. : )
Pogledaj temu- obavezno pogledajte, deluje talièno za nere¹ive probleme, na radost veæine èlanova MM.   [thumb_up]     [cheers]

Kostić

jao sranje. odo ja malo da oæutim, jedno petnes minuta, da ne dobijem i ja taj ban, ¹ta æu posle, em ki¹a pada, em jo¹ uvek nemam bobinu, em sam ceo dan malo nakos i zaboravan.


o bo¾e... :)

Kostić


Kostić

jal je pro¹lo petnes minuta? ma nema veze, palim ja, evo ga zeleni. saæe packe, a stra me da zavirim posle u temu. :)

UFF

spremi 50e mesecno tj 600e za god dana i miran si

Kostić

sa 50 e meseèno, mogu da odem de mi se oæe i da me nema na forumu sve vreme. neka, ipak æu ja da æutim, a kad mi ne¹to zatreba, tra¾iæu po oglasima ; ) a za 600 evra mogu da kupim avion i da odem na himalaje i da se brèkam u toplom okeanu uz koktele bosonogih domorotkinja :)