Glavni meni

Navak Track Day

Započeo Gligoric, 17 Maj, 2015, 23:45

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

a obrati pa¾nju u kojoj brzini na koliko obrtaja je ova 600ka, i do koje brzine stigne na "pravcima"...
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Andreja

Ok sve to ali na supermoto motorima je zabava do 100-120kmh maksimum... Ok, nije staza ni za R ¹estotke ali video si valjda kakve su SM staze... Dosta sporije krivine. Èini mi se da bi SV bio idealan za Navak.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Slaninar

Citat: Andreja poslato 02 Septembar, 2015, 17:39

Donekle, poprièao sam sa ljudima koji ðiraju Navak, bacio sam oko na par snimaka... A po tvojim tvrdnjama bih rekao da ni snimak nisi pogledao...

@Free, snimak pokazuje stazu a svako ko je pri zdravoj pameti bi se slo¾io da se staza potpuni proma¹aj za supermoto.

Najvi¹e je za karting. Onda SM. R1 je poslednje ¹to ima smisla tu terati. Mo¾da i gre¹im.

Staza je pravljena za obuku vo¾nje kola sredoveènih biznismena koji æe to da plate. Ostalo je sve onako, pride.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Gligoric

Citat: Slaninar poslato 02 Septembar, 2015, 14:50
Citat: Gligoric poslato 02 Septembar, 2015, 14:38

Sve sami eksperti !

Izvinjavam se, doktore, ako sam pogre¹no procenio. Ima se gde razvuæi 3,4 na R1? Ili neka du¾a brza krivina?

Ima eksperte !
4 brzina na motoru od 1000ccm i sa fabrickim prensom na 12000rpm 230km/h.

Nema potrebe da se raspravljam sa ljudima koji staze videli nisu! Vidim svi ste obisli BRNO,MISSANO,MUGELLO i ostale staze pa znate sta valja,a sta ne.
Ili vas ubi jebena sujeta sto je neki tamo Alvirovic uzeo pare,a ne VI !

Gde to ima jeftinije od Navaka?
Smem sa svima vama zajedno da se kladim da vas bilo koja staza(PO VASIM VISOKIM STANDARDIMA VRHUNSKIH VOZACA ) kosta vise nego navak.

Hohštapler

...niko ne spori da bolju nemamo i da je Navak ok za ove na¹e uslove, veæ samo komentari¹emo da R1 ili bilo koja litra nije ba¹ alat za tu stazu (na¾alost).
©to prima¹ sve k srcu?
Niti je iko komentarisao tvoju vo¾nju niti tebe, svaka tebi èast, drago mi je ¹to to voli¹ i vozi¹ redovno.  [thumb_up]

I jebe nam se za Alviroviæa, dao Bog da uzima i veæe pare i da za¾ivi moto sport u Srbiji kako treba.
Iskljuèuje, se iz rasprave, i onako ja pojma nemam o vo¾nji, meni motor ima Novosadku ¹aru na gumama.  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gligoric

Jednostavno mi se sere od ljudi koju osecaju potrebu da je nekome potrebno njihovo misljenje o necemu sto nisu probali ili videli.

Verujem da je covek stariji od mene i smatram da je pametnije da on ovu temu odrzava nego ja,jer je on taj koji treba da prenese
neko dobro iskustvo na mlade ljude koji zele to da probaju ili sam motor nije ni bitno,a nemaju pojma ni da to postoji.
Zasto uvek negativan stav u vezi svega. Jel on ili bilo ko od nas svali put kad sedne na motor vozu samo sestu brzinu u blokadi?
Ne razumem sta je problem pa se toliko negativnog poteze oko staze.
Prosecna brzina na navaku je 122km/h po krugu.. Rosijeva na Brnu je nekih 150km/h.
Nek ode svako od nas na isti taj Brno i nek ovde upise svoju prosecnu brzinu.

BOKYBOY

Citat: Gligoric poslato 02 Septembar, 2015, 19:45
Jednostavno mi se sere od ljudi koju osecaju potrebu da je nekome potrebno njihovo misljenje o necemu sto nisu probali ili videli.

Verujem da je covek stariji od mene i smatram da je pametnije da on ovu temu odrzava nego ja,jer je on taj koji treba da prenese
neko dobro iskustvo na mlade ljude koji zele to da probaju ili sam motor nije ni bitno,a nemaju pojma ni da to postoji.
Zasto uvek negativan stav u vezi svega. Jel on ili bilo ko od nas svali put kad sedne na motor vozu samo sestu brzinu u blokadi?
Ne razumem sta je problem pa se toliko negativnog poteze oko staze.
Prosecna brzina na navaku je 122km/h po krugu.. Rosijeva na Brnu je nekih 150km/h.
Nek ode svako od nas na isti taj Brno i nek ovde upise svoju prosecnu brzinu.


[clapp] [clapp] [clapp]

Kiro

Navak je samo skup, to je jedini problem. Za TD ti treba 100e, to su lepe pare za malo zajebancije. Ovi ¹to im ne valja i ¹to bi da voze tamo karting nek ka¾u svoje vreme na Navaku, a mogu i sa neke "prave" staze u susedstvu, èisto da steknemo utisak koliko su dobri.

Elem, predpro¹le nedelje (poslednji open day) smo bili nas trojica. Tri motora na stazi. Premi¹ljala se neka ki¹a, ljudi valjda zato nisu hteli, bilo je vrhunski. Jedini problem je ¹to ja ne umem da vozim. Kad bolje razmislim, mo¾da bi trebalo da pi¹em da je staza sranje.

Gligoric

Kad bi i na Navak doslo 300+ motora kao na Hungarroring onda bi i oni spustili cenu.

ЯЭВОЛУТИОН

Navak nije staza.....nije projektovan kao staza, nije opremljen kao staza.....ali posto se nama prvenstva voze po pistama i poligonima.....i to je nesto....
Za ono sto daje kosta previse, ali usled nedostatka bilo kakve staze i to je nesto...

Otprilike kad ti se ne digne pa ribi uvalis prst....nije kurac ali i to je nesto.

p.s.
Najiritatniji je naziv preduzeca...ili staze....kakva kurac NACIONALNA, kakva kurac AKADEMIJA...a o poznavanju materije doticnog i sina nemam komentara.....patrola do Grcke.....patrola do Crne Gore....patrola do Konjarnika....

@ Gligoric

ne nebi....prvo spustis cenu da navuces goste pa onda ponudis kvalitet, pa onda dizes cenu....ekonomija.....ja sam vozio za dz i Hungaroring i Seres na otvaranju....i imao sma priliku da odvozam par krugova na Grobniku....bez dinara, evra ili kune....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Slaninar

Citat: Gligoric poslato 02 Septembar, 2015, 19:45
Jednostavno mi se sere od ljudi koju osecaju potrebu da je nekome potrebno njihovo misljenje o necemu sto nisu probali ili videli.

Verujem da je covek stariji od mene i smatram da je pametnije da on ovu temu odrzava nego ja,jer je on taj koji treba da prenese
neko dobro iskustvo na mlade ljude koji zele to da probaju ili sam motor nije ni bitno,a nemaju pojma ni da to postoji.
Zasto uvek negativan stav u vezi svega. Jel on ili bilo ko od nas svali put kad sedne na motor vozu samo sestu brzinu u blokadi?
Ne razumem sta je problem pa se toliko negativnog poteze oko staze.
Prosecna brzina na navaku je 122km/h po krugu.. Rosijeva na Brnu je nekih 150km/h.
Nek ode svako od nas na isti taj Brno i nek ovde upise svoju prosecnu brzinu.


Hvala na ispravci, doktore. Sad sam pametniji nego ¹to sam bio jutros.  :)

Sasvim sluèajno bio u Brnu, i na tom Navaku i po Mad¾arskoj video par staza i meni ta Navak deluje kao neko igrali¹te. Super ¹to postoji, a ¹teta ¹to nemamo pravu stazu. Takve staze u Mad¾arskoj su plafon 20 evra da se vozi¹ do mraka. Kad nije zauzeto trkama kartinga. To je moje subjektivno mi¹ljenje. Priznajem da nisam struènjak, i sa bicikla padam. :)

Svaka èast Alviroviæu, bilo bi super da on, ili bilo ko, napravi pravu stazu, u krugu od 100 km od Novog Sada. Plaæam pivo!  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Major

Meni se cini kao da imamo vise trkaca ovde nego na Moto GP-u :)
Staza je prvenstveno napravljena za obucavanje ljudi za bezbedniju voznju i to na cetiri tocka. Onda se neko dosetio i rekao, a zasto ne bismo dodali i motore i eto tako se sad vozaju i motori tu :) Sto se mene licno tice (nisam Rosi) staza je odlicna za zezanje i za vezbanje voznje bez bojazni da ce vas pokupiti neki kamion ili da cete naici na rizlu na sred puta. :)

freepartyman

Slazem se ,staza je ok za vikend voznju i za nas koji ne znamo lepo da obaramo. Ali ovi sto se hvale krugovima i koji realno lepo voze stazu,ne treba samo da voze Navak,vec treba da skoknu do okruzenja na par profi staza za slicne a i ponekad manje novce..U odnosu na Kraljevo Navak je Monza...
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gilipter

Једине две стазе у окружењу за сличан новац су серез (open day радним данима је 45€ а викендом 60€) и еуроринг(open day 50€). Када је track day онда је и скупље. Гробник је open day 110€,  за track day зависи ко је организатор али није јефтиније. Панониа ринг и Словакиа ринг су, чини ми се, око 130-140€ track day. За хунгаро ринг и Брно не знам.

clutch&brake

Citat: freepartyman poslato 03 Septembar, 2015, 15:02
Slazem se ,staza je ok za vikend voznju i za nas koji ne znamo lepo da obaramo. Ali ovi sto se hvale krugovima i koji realno lepo voze stazu,ne treba samo da voze Navak,vec treba da skoknu do okruzenja na par profi staza za slicne a i ponekad manje novce..U odnosu na Kraljevo Navak je Monza...

u odnosu na Miseluk je Muggelo  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Hohštapler

Mi¹eluk je za motor idiotluk. Real Road Racing jedino, za mudonje.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Darko

Al je dugacak , koliko ? 117 m ?
Taman da presaltas iz prve u drugu ? ;)

FJCharlie

sobzirom da je generalno vozhnja po ulicama srbistana ko da skachesh na krevetu koji je pun sablji navak je bombona za vozhnju. ne mislish se da ti ne izleti neki slepac koji zapishava dasku nc wc sholji kolko mu se ruke tresu ili neka usijana glava s beogradskih ulica. lepo bato vozish, mozhesh da oborish, sve po svojim moguchnostima.

ne vozim ko gligorich, on se toliko napali, dal uzima vijagru pre stinta il shta radi pa vozi onako nabrijano :D al se opet slatko navozam
i dalje mislim da je potrebna konkurencija navaku, previshe nekih retardiranih pravila imaju pod izgovorom "tako je na svetskim stazama" a u poslednje vreme su se opasno izbezobrazili zakljuchavanjem jedinog hlada na njivi.

smatram da sam napredovao u vozhnji nakon ovih 6-7 izlazaka, samim ti svima preporuchujem da odu da vide kako je to sve kad vozish svoj max u kontrolisanom okruzhenju (bez saobrachaja, bankina, ulja, shljunka i drugih sranja na ulicama)

u svakom sluchaju bar je zajebancija na nivou, sretnesh ekipu dobrih ljudi, zezate se, trkate..

Mik

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 02 Septembar, 2015, 23:52
....patrola do Konjarnika....

:)  ,   [rofl] [rofl] [rofl]  ,   [clapp]  [thumb_up]  :)

(Uvek "glavesine" daju mnogo onima koji ne zasluzuju. Oni znaju zasto tako rade.)

Toma RR

Nikada nisam vozio na Navaku zato sto me zeza po meni glupavo pravilo da se dve godine mora posedovati A kategorija. Po prici ljudi koje poznajem a koji su bili da moze bolje moze, ali uvek bude lepo zezanje i druzenje a i odvozaju se neki lepi krugovi i napravi vreme bolje ili losije. Meni dovoljan razlog da cim budem ispunio taj uslov sto se tice dozvole odem na Navak i odvozam koji track ili open day  :)