Glavni meni

Garancija na Akumulatorima Pazite!

Započeo PECA BMW, 30 April, 2015, 23:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

PECA BMW

Ja nazalost naucio tezim i skupljim putem .

Akku sam kupio tacno pre godinu dana u AKUMULATOR SHOP  ili ti u Andreja DOO Temerin i dobio garanciju godinu dana NA NJHOVOM SAJTU PISE 2 .
Vec 11-tog meseca je krenuo motor da lose pali da cak i na verglanju okrene par puta i stane , ja kontam stajao zimus treba mu malo da se osvezi i nabacim malo na punjac i kresnem motor i tako se vozio .
Naravno akku nikad nije bio na hladno , tecnost kontrolisana svakih mesec dana a sam akku nije presao vise od 4000 km ! a posto imam Voltmetar pratio sam i punjenje na svakoj voznji i bilo je od 13,8 do 14V
Dok u smederevu na skupu posle jednog dana stajanja ja dam kontakt ono 8V , prespojio znaci crko , na sajtu im uredno pise da je 2god garancija ali kao tad kad sam ja kupio bilo je 1 god.
Ajd sad nema veze oprostio se od - 7000 din - ali pazite da se i vama ne desi slicno ! Otisao u njihov ovlasceni servis kao da ga pogledaju i kazu mi " ma dobar je drzi nesto struju"
Da sam otisao prvi put kad je slabo verglao sve bi bilo ok , ali ko se nadao da gov..no nece ni godinu dana da potraje , kao ajde stajao par meseci ,
ali se nesto posle razmisljam sta koj ku.. pa ako je stajao jebes akku koji posle dva meseca nece da zavergla motor .

Znaci cim posumljate i prvi put malo zategne prilikom paljenja ODMAH u servis da ga pregledaju ... trazite komplet proveru i OBAVEZNO da izmere gustinu Elektrolita a zasto to ?
Kad kupite aku postom od njih oni ne salju kiselinu jer je zabranjeno to slati postom , a ladno mogu da kazu da tu kiselinu koju si ti sipao nije originalna i gubis garanciju , ili da si sipao vodu i tome slicno ..

E ali to nije sve !  Sada je garancija na svim akumulatorima 6 meseci  odnosno 2 godine ali MORAS da ides svakih sest meseci da ga pregledaju i produze garanciju za jos 6 meseci !

Znaci kad planirate putovanje planirajte po akumulatoru i njegovoj garanciji jer su mi u servisu rekli ako jedan dan zakasnis gubis garanciju !

ovo je akumulator koji nije ni 11 meseci trajao !!



http://www.akumulator-shop.rs/kategorije-proizvoda/starter-akumulatori/moto-akumulatori/landport-12y16a-3b-12v-19ah-detaljno
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

nesic1

ma bacanje para, uzmi sledeci put najjeftiniji

eclipse4

ma ko im jebem mater,ja ni nemam gde ovde da ga pregledam...kad umre umro je...inace sam kupio baner kod nas i evo ga sljaka ko da sam ga danas kupio novog....kajem se samo sto sam zaboravio gde sam ga kupio tj narucio :(

PECA BMW

Citat: nesic1 poslato 01 Maj, 2015, 00:47
ma bacanje para, uzmi sledeci put najjeftiniji

ovo je bio naj jeftiniji ! 
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

dusankobgd

meni pre desetinu dana crkla Varta akumulator, uzet pre tacno godinu i dvadesetinu dana. Znaci garancija drzi vodu dok majstori odu. Bukvalno iduci put naj jeftiniji ima da uzmem. 

UFF

i ja uzeh vartu pre metar dana ali garancija je dal 2 god ili 36 meseci ne secam se
imao sam lp i exide za 4000rsd a dao sam za vartu 6000rsd kao aj kvalitetnija je valjda
rekli mi da ne moram na servis svakih 6 meseci za produzenje garancije, ko zna mozda su me namerno lagali

PECA BMW

Citat: UFF poslato 01 Maj, 2015, 01:18
i ja uzeh vartu pre metar dana ali garancija je dal 2 god ili 36 meseci ne secam se
imao sam lp i exide za 4000rsd a dao sam za vartu 6000rsd kao aj kvalitetnija je valjda
rekli mi da ne moram na servis svakih 6 meseci za produzenje garancije, ko zna mozda su me namerno lagali

jok ne mora da znaci da svaka firma ima politiku 6+6+6+6 .. zato sam i naveo konkretnu firmu .. ima gde daju 2 god bez da te maltretiraju
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

lord_oblivion

Ja sam pro¹le godine kupio Unibat kod Mileta Vulkana, on ga oformio u radnji, godinu dana garancije ako ga polovinom januara odnesem na ¹estomeseènu kontrolu. Naravno da nisam oti¹ao  :D
Preko zime ga dr¾ao u kuhinji, nisam dopunjavao uop¹te, sad na proleæe upalio na kablove na akku od auta, dolio po dve kapi destilovane u svaku æeliju i to je to.
Plaæen 3800, dok radi - radi.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

ninja66

Kao sto sam mozda vec pomenuo radim Unaibat, Baner, Landport i Exide.
Po novom zakonu ,od skoro , je garancija  2 godine, ali na svakom garantom listu  (ugovor o saobraznosti) trazimo da se kupac potpise da se slaze sa kontrolom na svakih 6 meseci.
To je politika uvoznika.

stilgar

Citat: ninja66 poslato 01 Maj, 2015, 10:44
Kao sto sam mozda vec pomenuo radim Unaibat, Baner, Landport i Exide.
Po novom zakonu ,od skoro , je garancija  2 godine, ali na svakom garantom listu  (ugovor o saobraznosti) trazimo da se kupac potpise da se slaze sa kontrolom na svakih 6 meseci.
To je politika uvoznika.
ako zakon propisuje 2 god garancije, a kupac ne potpise jer nije u mogucnosti da dolazi na svakih sest meseci sta onda nema garancije? Od cega se sastoji kontrola za unibat CBTX12-BS Agm technology? Nosio sam ga na zrenjaniski u pizdu materinu u neko dvoriste u privatnu garazu kod coveka koji je ovlasceni serviser, on zakacio unimer proverio i kaze ok je a sad idi nazad 10 kilometara niz zrenjaninac u kancelariju da ti overe garanciju/kontrolu. To sto uvoznik radi je cisto podjebavanje, ko da on ne dobija garanciju od svog ino dobavljaca nego moze im se, ili uzimaju od proizvodjaca one aku-e koji nisu prosli kontrolu za zapadna trzista, pa ih kupuju na kilo bez garancije, a ovde karaju kupce da ne bi morali da daju drugo govno za neispravno govno. Slao bi im inspekciju svaki dan po vise osnova.

ninja66

#10
2 godine nije malo, roba je sezonska (ko zna koliko meseci zimi se ne koristi), a i uvoznik tako zahteva.
Isto je bilo i kad je bila garancija 1 godinu.
Meni je veci problem kad mi pri reklamaciji TV-a, kompjutera, monitora traze originalnu ambalazu za odradjivanje garancije, a rok za odgovor 45 dana.



stilgar

@ninja66
ma nekrivim ja trgovce nego uvoznike. Kako aku sa kojim kupis motor (da nije kinez) drzi 5 godina bez kontrole sa istim tretmanom tj neradi nekoliko meseci zimi i traje. Znaci da ovi koje ovi uvoze su dno dna u startu ili sa greskom i onda na taj nacin drkaju kupce uzdajuci se u nasu lenjost da nece bas svaki kupac da ide na tu glupu kontrolu. Sto se tice tv, kompjutera, monitora orginalnu ambalazu ti traze jer je prodavac skeniro cod sa kutije i ako doneses plocu bez tog koda on nezna o cemu se radi, mada i na samom proizvodu je isti kod al nece da otpakuju tv ili sta je vec da bi skenirali kod sa samog tv-a, jer drugi srbin kupac kaze aaaa tv je otvaran :)  Znam to jer sam 14 godina drzo pc igraonicu i brdo hardvera mi proslo kroz ruke i neki sam naravno i reklamiro.

Lazic

Koliko sam bio glup kad sam savr¹eno ispravan akumulator sjebao(ne hol ¹rafovima, nego posle dok sam ga ispirao), toliko sam posle imao sreæe da kupim Vartu na mol pumpi u Vi¹njièkoj za neke sme¹ne pare, oko 1700 din, evo 3 godine radi bez gre¹ke... Na proleæe gurnem motor da upali, provozam se i to je to... Ove godine sam ga tako praznog jo¹ maltretirao par jutara na -2, 3 pali, radi...;D

p.s. Nije ba¹ za klepetalo, ali original je oko 7-8k, da ga ba¹ jebem za te pare, uz malo peripetija sam ga spakovao...;D

ninja66

Moj VFR je 2006. godiste i jos je u njemu prvi akumulator.
9-ta godina, sta reci.

Lazic

Da je "malo" èudno da akumulatori crkavaju posle godinu dana...

dusankobgd

Ja vratio kod sebe u hondu fabricki akumulator Yuasa koji i dalje drzi.  A honda 2001 godiste. Sta reci, a jbni akumulatori koje danas kupis mogu da sanjaju da doguraju do 5 godina.

Dukags

#16
"Sedim-pu¹im-razmi¹ljam" kupih pro¹le godine Vartu, za jeftinije para od svih ostalih kineza i od onih koji se daju kao uz fol zamenu staro za novo pa je sa popustom, radi da je ne ureknem perfektno, kiselinu dobio u ba¹ praktiènoj plasticnoj posudi za sipanje onako u pakovanu uz akumulator, garanciju æu danas da pregledam ¹ta i da li i¹ta pi¹e o pregledima ali be¹e 36 meseci, a da sam na¹ao Bo¹ jo¹ bih sigurniji bio...

p.s. inaèe mi je prethodni Unibat aku tako umreo ¹to je motor odjednom, u nekoj te¹koj vukojebini, poèeo da puca, da se gasi, da nemo¾e ni na gurku da se upali...  simptoma milion kao da je regler, pa sam zbog istog kuæi stigao po najveæem pljusku i mraku ali bez svetala. ©ta znaèi imati ispravan akumulator!

Hurricane

...ja sam se sad posle zime poprilièno namuèio da upalim ma¹inu i ni¹ta.. 10 dana je trajala agonija, nema ¹ta nisam izmerio i ¹ta nisam poku¹ao..

sve po servisnom uputstvu ispitao, bobine, kablove, namotaje, komplet instalacije, spark unit, sve mere bile po fabrièki, menjao sveæice redom,

poku¹avao na guranje nizbrdo niz padinu pa ga vraæao uzbrdo (umirao)... neæe i neæe

vergla ko lud i dopunjen aku i preko kablova sa akua od auta, ali od varnice ni traga ni glasa..

jednom reèju agonija...

uzmem od drage mi aku da probam, ajd mo¾da je to.. on frk i na pola dugmeta upali, kao da sam ga minut pre toga ugasio..



p.s. naravouèenije: kad Honda poène ovako da zajebava, mo¾e biti samo akumulator..  ;D

Conti-Moto

Citat: dusankobgd poslato 05 Maj, 2015, 08:35
Ja vratio kod sebe u hondu fabricki akumulator Yuasa koji i dalje drzi.  A honda 2001 godiste. Sta reci, a jbni akumulatori koje danas kupis mogu da sanjaju da doguraju do 5 godina.

Naravno da je Yuasa najbolji moto akumulator koji postoji, rame uz rame sa njim stoji Hawker (spada u specijalnu vrstu akumulatora).
Stvar je u tome sto skoro niko od nas nece dati 80-120 eura za Yuasa ili 160-280 eura za Hawker akumulator.
Naravno da kukamo kad rikne, ali, sta ocekujemo od akumulatora koji je pravljen u Kini i kosta kod nas u Srbiji od 1.500 - 4.000 din ?!
Sve "ozbiljne firme" proizvode svoje akumulatore u Kini, sta ocekivati ??
Ljutimo se na uvoznike koji uvoze krs a skuplju robu ne bi mogli da prodaju, bolje je pitanje da li smo spremni da damo punu cenu
za akumulator koji je u kvalitetu fabricke ugradnje?
Uvoznici nisu izmislili garanciju od dve godine, nego drzava koja slepo prati sve sto im se naredi iz EU.
Ja licno nikada nisam imao problem sa akumulatorom u motorima. Motore uvek drzim u (koliko je to moguce) perfektnom stanju,
odrzavam ih i brinem se o njima.
Potrosaci kao sto su grejaci rucica, alarm, xenon svetla, dodatna svetla, punjaci za telefone i navigacije trose akumulator prekomerno
i logicno je da ce da strada.


Novo !!!
Conti ROAD !!

Hohštapler

...LP u mom motoru koji je kupio prethodni vlasnik 2011.
A ovo na 6 meseci znam, pre koju nedelju sam i¹ao sa drugarom da kupi akku za CBR i to mu je reko èovek. Èisto drkanje jer znaju da 90% nas NEÆE DOÆI na tu kontrolu i onda smo ispu¹ili za garanciju. A akku su verovatno najgore smeæe.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.