Glavni meni

Garancija na Akumulatorima Pazite!

Započeo PECA BMW, 30 April, 2015, 23:37

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

bigbad86

Sto vam je tesko da odete na tu kontrolu? To vam je oko 200 dinara i 10 minuta zivota.

Hohštapler

Jeste kad kupi¹ u svom gradu a ¹ta je s ovima  ¹to naruèe on line ?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Conti-Moto

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Maj, 2015, 11:38
Jeste kad kupi¹ u svom gradu a ¹ta je s ovima  ¹to naruèe on line ?

U tom slucaju bih ja licno razmislio da li mi je isplativije kupiti akumulator "u komsiluku" gde mogu i da ga reklamiram ili kontrolisem
ili cu ipak poruciti on line zato sto je 500 din jeftinije.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Hohštapler

Pa upravo. Ali lako je nama u NSu i BGu, ima ljudi koji ¾ive po selima...
Srbija bato.. ima¹ garanciju - al u stvari nema¹. Nismo mi jo¹ do¹li do tog nivoa poslovanje.
Zato ¹to je kod nas sve jeftino. I onda prodavci imaju male mar¾e, pa nemaju ni odakle da pru¾e kvalitetnu uslugu. Jednostavno, tr¾i¹te nam je presiroma¹no.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Conti-Moto poslato 05 Maj, 2015, 11:58
Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Maj, 2015, 11:38
Jeste kad kupi¹ u svom gradu a ¹ta je s ovima  ¹to naruèe on line ?

U tom slucaju bih ja licno razmislio da li mi je isplativije kupiti akumulator "u komsiluku" gde mogu i da ga reklamiram ili kontrolisem
ili cu ipak poruciti on line zato sto je 500 din jeftinije.


Ispada da svaka prodavnica u malom mestu treba da servisira akumulatore koje prodaje?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

mareskin

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Maj, 2015, 12:07
Pa upravo. Ali lako je nama u NSu i BGu, ima ljudi koji ¾ive po selima...
Srbija bato.. ima¹ garanciju - al u stvari nema¹. Nismo mi jo¹ do¹li do tog nivoa poslovanje.
Zato ¹to je kod nas sve jeftino. I onda prodavci imaju male mar¾e, pa nemaju ni odakle da pru¾e kvalitetnu uslugu. Jednostavno, tr¾i¹te nam je presiroma¹no.

Tako je i dr¾ava delila vauèere za kupovinu STB za DVB T2 prijem. Mogu za vauèere da prodaju samo veliki trgovinski lanci kojih nema u manjim mestima. Meni danima dolaze ili zovu ljudi da pitaju mogu li da kupe risiver za vauèer i mi ih ¹aljemo u Po¾egu, U¾ice ili Èaèak.
Plus ne mo¾e neko drugi da kupi za tvoj vauèer po¹to mora lièno da se potpi¹e¹. I onda ljudi stave babe i dede u auto i voze ih u drugi grad da bi dobili risiver "besplatno".
Za¹to ne bi ja primio taj vauèer i sa njim se razdu¾io kod dr¾ave u toj vrednosti?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Conti-Moto

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 05 Maj, 2015, 12:07
Pa upravo. Ali lako je nama u NSu i BGu, ima ljudi koji ¾ive po selima...
Srbija bato.. ima¹ garanciju - al u stvari nema¹. Nismo mi jo¹ do¹li do tog nivoa poslovanje.
Zato ¹to je kod nas sve jeftino. I onda prodavci imaju male mar¾e, pa nemaju ni odakle da pru¾e kvalitetnu uslugu. Jednostavno, tr¾i¹te nam je presiroma¹no.

Sve ima svoje prednosti i mane ...
Ja zelim da imam mir, tisinu, miris sela, kvalitetnu hranu na dohvat ruke.
To sve nemam ali zato imam guzvu u saobracaju, smrad, izduvne gasove i prodavnice u blizini gde mogu da nabavim napr. akumulator.
Jeben je zivot. I, kao sto sam i napisao, sve ima svoje prednosti i mane.
Novo !!!
Conti ROAD !!

PECA BMW

Citat: bigbad86 poslato 05 Maj, 2015, 11:05
Sto vam je tesko da odete na tu kontrolu? To vam je oko 200 dinara i 10 minuta zivota.

Tesko je jer je kontrola na svakih 6 meseci , a meni firma dala odmor tad i otisao sam na more , a bas tad istice 6 meseci ,,, sta onda ?  rekose mi dovoljno dan da zakasnis ne vazi se ...
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Conti-Moto

Citat: PECA BMW poslato 05 Maj, 2015, 12:19
Citat: bigbad86 poslato 05 Maj, 2015, 11:05
Sto vam je tesko da odete na tu kontrolu? To vam je oko 200 dinara i 10 minuta zivota.

Tesko je jer je kontrola na svakih 6 meseci , a meni firma dala odmor tad i otisao sam na more , a bas tad istice 6 meseci ,,, sta onda ?  rekose mi dovoljno dan da zakasnis ne vazi se ...

A pre mora ...?
Novo !!!
Conti ROAD !!

PECA BMW

rece mi servis da moze jer izdaju racun na kome se nalazi datum kad si bio na servisu i garancija tece od tog dana , znaci mora da te zakine za to sto si dosao ranije ...

e sad ko planira na put i ko putuje na duze vreme i ture , taj ne znam sta ce da radi .
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

lord_oblivion

Taj kupi ovaj akumulator od 300 evra  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

PECA BMW

ma da , jednostavno odes i kupis u firmi gde daju 24 meseca bez ovih uslova na svakih 6 meseci i gotova prica ....
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

bigbad86

Ili ako naruicujes iz drugog mesta potrudis se da sazanas dal ima sevis u tvom mestu gde mozes da osvaris garanciju ili bar jako blizu da mozes sam da odneses!

nesic1

dal je moguce da yuasa kosta toliko, imam je u kinezu i ispade vredi koliko i pola motora ? d:

Hohštapler

Citat: nesic1 poslato 05 Maj, 2015, 14:09
dal je moguce da yuasa kosta toliko, imam je u kinezu i ispade vredi koliko i pola motora ? d:

Ti ima¹ Juasu (sa "J" ) ;) :P
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

I ja je imam u kinezu(sa Y cini mi se, provericu sutra), fabricki 2008god, nikad dopunjavan, nikad vadjen zimi i nikad nikakvih problema, ma moze da stoji motor duze ima da upali i bez kvacila u prvoj(ako ga pustis da ide naravno)...Bas moram da probam da ga prebacim u yamahu da vidim malo kako ce da se ponasa :D

bigbad86

Ima da je izjede za dva verglanja.

mrle

ja sam na forumu pro¹le godine od djolefera kupio polovnu Yuasu, prodavao nekoliko komada za po 1.000din. Motor nisam palio i gledao od jesenas. Zaverglam tri puta i upali. Nikakvo odr¾avanje, celu zimu na motoru.
Inaèe je 9Ah, a u kawu ide 14Ah. Mogu da zamislim kako bi tek onda radio i palio.

Zeljkamp

Citat: Milos96 poslato 06 Maj, 2015, 03:31
I ja je imam u kinezu(sa Y cini mi se, provericu sutra), fabricki 2008god, nikad dopunjavan, nikad vadjen zimi i nikad nikakvih problema, ma moze da stoji motor duze ima da upali i bez kvacila u prvoj(ako ga pustis da ide naravno)...Bas moram da probam da ga prebacim u yamahu da vidim malo kako ce da se ponasa :D
Te godine se u kineske akumulatore sipala iskljucivo kvalitetna kompresija i zbog toga traju tako dugo. Kada budes proveravao sta pise na akumulatoru, obrati paznju i na natpis o kompresiji. Bas me interesuje sta pise ?
TwinZ Auto & Moto

Lazic

Citat: Dukags poslato 05 Maj, 2015, 08:52
"Sedim-pu¹im-razmi¹ljam" kupih pro¹le godine Vartu, za jeftinije para od svih ostalih kineza i od onih koji se daju kao uz fol zamenu staro za novo pa je sa popustom, radi da je ne ureknem perfektno, kiselinu dobio u ba¹ praktiènoj plasticnoj posudi za sipanje onako u pakovanu uz akumulator, garanciju æu danas da pregledam ¹ta i da li i¹ta pi¹e o pregledima ali be¹e 36 meseci, a da sam na¹ao Bo¹ jo¹ bih sigurniji bio...

p.s. inaèe mi je prethodni Unibat aku tako umreo ¹to je motor odjednom, u nekoj te¹koj vukojebini, poèeo da puca, da se gasi, da nemo¾e ni na gurku da se upali...  simptoma milion kao da je regler, pa sam zbog istog kuæi stigao po najveæem pljusku i mraku ali bez svetala. ©ta znaèi imati ispravan akumulator!
Takvu Vartu sam ja kupio pre skoro tri godine, jo¹ ga nisam ni pogledao od tada...;D