Glavni meni

Pokazivac stepena prenosa

Započeo gary018, 28 April, 2015, 19:30

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Darko

zato sto kad si TI vozio motor , taj motor je mogao da ide 60 kmh max , pa si ti usporavao menjajuci brzine u nize i stajao... kasnije , kad su se pojavili brzi motori , ti si se ozenio pa nisi imao privilegiju da vozis brzi motor   [rofl] [rofl]

sad , se na semafor staje sa 100 i kusur km/h , iz trece ili cetvrte ...

ah , jbg , mi smo mladji  ;) 

[rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

ako stajes na semafor u trecoj ili cetvrtoj, ti ne znas da v o z i s.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Hurricane

..vozio ja sa ruènim menjaèem, meri4...  :P

ja volim ler lampicu, jer kad dodjem do motora samo dam kontakt i upalim da se greje, i onda opremu navlaèim na sebe bez da sam seo na motor...

e sad ja bi spisku dodao jo¹ i migavce i retrovizore, vozim bez i nisam osetio neku potrebu za istim...

mislim lepo je imati ali mo¾e vrlo i bez..

ЯЭВОЛУТИОН

prenos je neophodan na motoru...ne menjac, vec prenos...kais, kardan, lanac....nece da ide bez toga.....i kocnice...kakve god...nece da stane bez toga...pozeljno je sto bolje....























samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Darko

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Maj, 2015, 16:07
ako stajes na semafor u trecoj ili cetvrtoj, ti ne znas da v o z i s.

Jok , ti   z n a s ...

lvl1

Ma ne treba nista,ne treba ti ni brzinometar,ni pokazivac goriva i temperature,ni stop svetlo... Moze motor bez svega toga da ide. Glupo je uopste raspravljati na ovu temu,ti vozi bez toga a mi cemo voziti sa. Kraj price.  [hello]

ЯЭВОЛУТИОН

vi ste bre ograniceni ko terasa....ja kazem da visak podataka remti koncentraciju....sve se radi nekim perifernim vidom....potpuno razumem warning light za obrtaje na trkackom motoru na stazi.....deo koji meri u kojoj si brzini je pitanje telemetrije i bitan je kao podatak u kojoj si brzini prosao kroz krivinu, obrtomer takodje ,
Za normalnu voznju nije neophodno....nista osim pogona, kocnica, tockova, rama vesanja i agregata....otprilke sve sto ima na bicikli plus motor.
A sta sve moze da se nakaci na motorcikl ako smatras da ti je potrebno....mogu i pomocni tockici....nije na odmet.

usput imam jednu musteriju koja na motoru ima
quick shifter
pc
akrapovic liniju
brembo kandze i pumpe
ohlins vesanje i prednje i zadnje
slipping klutch
abs i jos kojekakve elektronske kontrole
duralni zadnji lamcani i did trkacki set
vrhunske gume
cak i azot u gumama
rizzoma retrovizore i slajdere
a bogami i zmigavce
vortex trkacke pozicije
karbonskih delova pun kurac
titanijumski srafovi

motor mu sluzi do strahinjica bana i nazad na svaler gasu...obicno se vozi u lanenim pantalonama i kosulji bez kacige...

realno koji ce mu kurac sve to....ali voli















samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

mareskin

Citat: lvl1 poslato 03 Maj, 2015, 22:19
Ma ne treba nista,ne treba ti ni brzinometar,ni pokazivac goriva i temperature,ni stop svetlo... Moze motor bez svega toga da ide. Glupo je uopste raspravljati na ovu temu,ti vozi bez toga a mi cemo voziti sa. Kraj price.  [hello]

Kad bolje razmislim Revolution je u pravu!
Kao klinac sam godinama vozio Tomos APN6, bez svega toga, i ni¹ta mi nije falilo.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

castor

Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Maj, 2015, 22:32
realno koji ce mu kurac sve to....ali voli

Koji æe mu? Pa da ka¾e da ima i da se pohvali da zna da èita...
It's the ride that matters, not the bike…

VR 46

Twist of wrist!

Glava Dole

Da se slozim jednom i sa revolucijom, stvarno nepotrebno, kivi ga fabricki ima i u to sranje naravno ne gledam nikad(nzm ni dal radi cak trenutno, nisam obracao paznju), samo moze da odvlaci paznju, uvek znam otprilike u kojoj sam brzini, a i da ne znam bas me briga, slusam motor i saltam gore-dole po potrebi :D

eclipse4

Citat: mareskin poslato 03 Maj, 2015, 22:40
Citat: lvl1 poslato 03 Maj, 2015, 22:19
Ma ne treba nista,ne treba ti ni brzinometar,ni pokazivac goriva i temperature,ni stop svetlo... Moze motor bez svega toga da ide. Glupo je uopste raspravljati na ovu temu,ti vozi bez toga a mi cemo voziti sa. Kraj price.  [hello]

Kad bolje razmislim Revolution je u pravu!
Kao klinac sam godinama vozio Tomos APN6, bez svega toga, i ni¹ta mi nije falilo.

al priznaj da ti ni sad nista ne fali ;) cak sta vise...sve ti je ovo u plusu ;)

Darko

ma ja kad slusam moju baku i deku zakljucujem da mi ne treba ni televizor ni internet a ni struja ... ni njima nista nije falilo bez toga...

mkt

bolje da zveram u guzice na trotoaru nego u cajgere
:P

guri

znaci ovi majstori sto u fabrikama stavljaju na nove motore pokazivac stepena prenosa, i taj japanac, Nemac ili Italijan sto je to konstruisao i rekao
da treba......su u stvari budale !!!!
po Revoluciji svi treba da vozimo bobere sa suicide shifter-om (sam naziv mu uliva pouzdanost)

secam se vala...da se i yugo proizvodio bez zadnjih naslona za glavudzu...pa sad mora da se ugradjuje to da bi prosao tehnicki......
ko zna mozda ce sutra da bi prosao tehnicki morati na novim motorima da se skine taj indikator i lampica za ler....i ko ne vozi kao Marqez, da mu
se oduzme A kategorija..a u PM !!!!!

BOKYBOY

Citat: Darko poslato 03 Maj, 2015, 21:38
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 03 Maj, 2015, 16:07
ako stajes na semafor u trecoj ili cetvrtoj, ti ne znas da v o z i s.

Jok , ti   z n a s ...

[rofl] [rofl] [rofl]

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: guri poslato 04 Maj, 2015, 11:27
znaci ovi majstori sto u fabrikama stavljaju na nove motore pokazivac stepena prenosa, i taj japanac, Nemac ili Italijan sto je to konstruisao i rekao
da treba......su u stvari budale !!!!
po Revoluciji svi treba da vozimo bobere sa suicide shifter-om (sam naziv mu uliva pouzdanost)

secam se vala...da se i yugo proizvodio bez zadnjih naslona za glavudzu...pa sad mora da se ugradjuje to da bi prosao tehnicki......
ko zna mozda ce sutra da bi prosao tehnicki morati na novim motorima da se skine taj indikator i lampica za ler....i ko ne vozi kao Marqez, da mu
se oduzme A kategorija..a u PM !!!!!
Fabrika pravi i stavlja ono sto kupac trazi....a kupac hoce sve za malo para....motor od 200 konja....lepo ali nemas gde da poteras sa ogranicenjem od 120 na autoputu....
Ja cu opet o nekim drugarima....jedan dosao da mi se pohvali kako ima kozna sedista sa grejacima, stelovanjem na dugmice, cetri memorisana polozaja...jebi ga Audi u fullu....par meseci nakon toga zove me da dodjem do njega treba nesto da se prebaci....ja vozim lominu od Zafire pa ima gde da se nagura....naguraj sad na kozna sedista sa grejacima i memorijom .....imas dvoje dece i kurcu ti ne treba Audi.....Treba ti kombi ili nesto slicno....ne trebaju ti ni 19 incne felne, ni 2,4 litra....kad nemas para da sipas naftu u njega.....

Automobili su duplo tezi od te elektronike nego sto su bili pre dvadeset godina....a malo toga ima da nije standardna oprema i da nije uracunato u cenu koja je takodje drasticno veca....klimu koristis 10 dana godisnje , mozda koji dan preko....kosta oko 1000 evra , znojis se na koznim sedistima ili su ledena....a kostaju 1000 evra.....centralna , podizaci i alarm su oko 400 evra.....stereo uredjaj je jos 400...bar....alu felne jos 400....
nista od toga nije u svrhu performansi ili bezbednosti....vec luksuza....za gologuzije....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

lvl1

Lepo sam ti rekao,ne treba ti onda nista,ides bos i go,ajde gace ti trebaju da ti ne landaraju jaj. Burazeru opasno si skrenuo sa realne price,to sto tvoj drugar nije uzeo odgovarajuci auto ili sto si pogresan primer izabrao nema nikakve veze sa N lampicom  ;) :)

Da li neko bira luksuz od realne potrebe,to je njegova stvar. Uvek ce zvati druga kao sto si ti da vuce prljave i glomazne stvari(ili ce iznajmiti kombi) ,prema tome ne znam zasto neko ne bi sebi priustio luksuz ako moze.

dr32

Oce neko da se vrati na temu i kaze koju o pokazivacu. Realno ko ga ima, a ne treba mu moze uvek crna izolir traka i nece da ga primeti ni danju ni nocu. Ni motor nije racionalan, ni pametan, ni bezbedan, ni... ni... ni... Pa ga svi vozimo. P.S. Ako ko ima pokazivac, a ne zeli ga, rado cu ga uzeti na poklon :)

A sad video sam u oglasu da je Jevta imao jedan na svojoj Jamahi, al ta marka kosta oko 100-110 e. Koja je tu sve razlika i sto to kosta 100, a ovo na aliju 12 e. Realno bolje ga ni nemati, ako je takav da moze da te zajebe u situaciji kad je najgore po tebe.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy