Glavni meni

Moj Bmw K75 nekad i sad!!

Započeo mali_zmaj, 26 April, 2015, 22:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Malo sam prepravljao motor,klasicari ce me osudjivati,a mozda i nece.. neki od razloga zasto sam to uradio.. hm,da razmislim definitivno je bilo prevruce na njemu,motor je napravljen da se vozi u januaru,februaru...,malo da skinem kilaze,ali i najbitnije volim nejkede.. usao sam u pricu sa zamjenom  lezajeva u mjenjacu a zavrsio sa nejkedom...  zelim da zahvalim prijateljima koji su mi pomogli,oko mehanike,lakiranja i prepravki stvari koji nisam znao sam... e sad cu pokusati da stavim slike,ako ne uspijem,posto mi je net a i racunar kanta dobit cete ih sutra,kad ih stavim na neki od programa za fotke i pustim vam linkove...
jin-jang

mali_zmaj

jin-jang

mali_zmaj

jin-jang

mali_zmaj

jin-jang

mali_zmaj

jin-jang

mali_zmaj

jin-jang

mali_zmaj

jin-jang

abarth


mali_zmaj

jin-jang

Boban_m

Nedostajace ti oklop prvi put kad budes vozio po kisi. Ali dobro, treba probati sve sto zelis.

Andreja

Mali_Zmaj, u potpunosti podr¾avam, samo udri brate!
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mali_zmaj

e ovako Abarth,i ja bih tako da ne planiram tu i tamo otputovat..,koliko god da volim cafe racere ne vidim njihovu konkretnu upotrebljivost za nekakav put. ali da krenem ispocetka.. kad sam ga rastavio i poceo sa sredjivanjem tj.zamjenom lezajeva u mjenjacu,krenuo sam sa laganim farbanjem sitnica po motoru. plastifikaciju tockova sa pjeskaranjem sam platio negdje oko 35 do 40 eura. poliranje deklova mi je uradjeno besplatno,a crne crte na deklovima sam uradio ja.
od aftermarket djelova kupljenje rucke 25 eura,valjda orginalne za njega,far 50 dolara,zmigavce ne racunam oni su tu privremeno.. ,retrovizori 10 eura po komadu ili ne nebito,ne sjecam se... najteze je bilo umetnuti satove od temp. i mjeraca kolicine goriva u rupu u rezervoaru koja je tu nekad bila... lakiranje su mi isto drugari odradili,platio sam oko 35 eura materijal... kolega je sam uradio znakove i plamenove.. to je uzivo puno ljepse.. u medjuvremenu zamjenjeni semerinzi na uljnoj i pumpi za vodi i semering kod hall senzora..
Da naglasim na far ide i Puigov vizir koji ce djelomicno sakriti ove slotije od satova i sluziti za zastitu od vjetra... i na kraju u Temerinu podesen injection,smjesa,paljenje,ler gas i klapne.. Zahvaljujuci tome upoznao Andreja Hotstepera i Slaninara,njihove cimere i drugare.. momci su pravi ljudi i domacini.. kad nadjem gdje mi je zena stavila slike procesa rada,stavljam....
jin-jang

mali_zmaj

Citat: Boban_m poslato 26 April, 2015, 22:37
Nedostajace ti oklop prvi put kad budes vozio po kisi. Ali dobro, treba probati sve sto zelis.
sve ja to znam ali nemoguce je dobra zastita od vjetra na tom motoru... znojio sam se kao prase u teheranu...ja volim da mi je toplo,al to je bilo al bas previse.... posto ga ne vozim zimi....
jin-jang

Boban_m

Baci neku sliku kad motiras taj Puig.

mali_zmaj

e kao sto rekoh razmisljam kad se oparim da napravim nekakvu masku hladnjaka i mozda da otpirim do andjela da stavi neki auspuh malo ljepsi,tj. okrugli. ovaj trioval mi se nikako ne svidja!!!
jin-jang

bigbad86

Iskreno ulepsao si ga bar duplo. Al to je vrv samo meni jer mnogo vise volim klasiku nego plastikanere. U pravu si, satovi su sad grdni ne daj ti boze, probaj nekako da to lepo salrijes sa nekim zatamljenim vizirom...

bigbad86

Jel moze sve da se vrati na staro? Nisi nista sekao, cupao itd

mali_zmaj

Citat: Boban_m poslato 26 April, 2015, 22:53
Baci neku sliku kad motiras taj Puig.
hocu naravno,moram prepravljati nosac,jel ne moze na ovaj far i  nosace fara.. i jos jedan mali savjet,ne ulazite u projekat ako nemate svoj prostor sa radnim stolom i alatom. ili bar parama kojima bi platili ljude da vam nesto urade,zato sto nemate gdje i s cim. srecom po mene znam masu entuzijasta koji su bajkeri ili bivsi bajkeri pa su mi pomogli besplatno!! Zahvala Andreju tzv. Doci, majstor Paji,Tomi Kajkutu,i na kraju manijacima iz N.Sada.
jin-jang

mali_zmaj

Citat: bigbad86 poslato 26 April, 2015, 22:56
Jel moze sve da se vrati na staro? Nisi nista sekao, cupao itd
moze,naravno..
jin-jang

mkt

nmeni je ovako do jaja
svaka cast