Glavni meni

Low budget adventure motor

Započeo Andreja, 22 April, 2015, 22:55

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac

Bio sam kod coveka da kupim TTRa pre 15 dana , ubio se da ga upali i on i sin.... na kraju kaze, ja ga palim nizbrdo, posto mu je ulica bas jako strma, i tako sede on na motor i upali ga nekako.... razmisljao sam da kupim i kucu od njega da bih mogao da ga palim !!!

Andreja

Ne mo¾e¹ da stekne¹ zakljuèak o nekom motoru na osnovu jedne probe... Proba¹ 5-6 primeraka pa tek onda ima¹ neku sliku, otprilike :) Dosta zavisi od stanja i srpskog "odr¾avanja" :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

srbac

Motor je super i stvarno radi ko sat. Prelio mu je karburator itd...

rboban

XR 400 ima normalne serv. intervale sto se tice ulja. Ti ameri mu menjaju ulje na 1000km zato sto su kilometri u sumi i pravoj voznji drugaciji.
Slazem se njima, a ti za voznje sumskim putevim mozes da dupliras to, ili ako ides asfaltom opusteno da menjas na 5000 km...
Mislim da je veci problem naci dobar primerak ovde, po normalnoj ceni!
Ride It Like You Stole It

Gvozden


Djerma




Inace nije na duze staze ali je zverka.Baba vozila.Drugar prodaje za 900 evrica,ali bez babe(treba mu zbog penzije).Sad sam video sliku pa reko' da je pokazem.. :)

srbac

Daj oglas na Mojauto i KP  da kupujes enduro od 250-500ccm, mozda ce se javiti neko ko nije oglasavao motor. !!!

Jovanovic

I ja sam posmatrao dugo XR400..To mi je bio APSOLUTNI favorit za kupovinu.Ali razoracarao sam se kada sam procitao sta ameri pricaju,da menjaju ulje na njemu na 500km,neki na 1000km...i to po nezahtevnim voznjama,znaci bez nekog hard off-a itd..
Da li je to moguce da je za taj motor toliko cest servisni interval sto se tice ulja i filtera?Voleo bi da napise neko ko je imao iskustvo sa XR4 ili pouzdano zna na koliko moze opusteno da se menja ulje i filter bez glavobolje...

[cheers]

Andreja

Hvala Bobane, sviða mi se to ¹to èujem!

Gvozdene, mnoogo mi ovo para, i 2000 bi bilo te¹ko pru¾anje, hvala.

Djerma, CRka, lepo za po ¹umi i to je to :)

Srbac, biæe, samo da re¹im situaciju prodaje VFRa.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Jovanovic

Sad sam tek procitao odgovor,komp me zeza,kada sam poslao prethodni post,bilo je duplo manje odgovora...
Tako da,zanemarite me :)

srbac

#30
Ima u LJugu dobra  XRka, mada je taj  motor vise isao po potoku nego po asfaltu !!!  [rofl] [rofl] [rofl]

rboban

Vozili smo se nekad zajedno.... Hvalio HONDU a gledao KTM i uzdisao!!!
Ride It Like You Stole It


Andreja

Sviða mi se skroz, ma izgleda mi da æu da kupim neku 500ccm verziju ¹estotice, pa ¹ta mi naleti... Da li XT, XL, DR... Nije bitno :)
DR mi deluje da ispunjava sve uslove, moraæu da probam...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

freepartyman

I became a beast to rid myself the pain of being a man

UFF

samo sto jedan cilindar nije za put
ali dva nisu za sumu jbg


bilo kako bilo evo ti plus za razmisljanje i za prvi post u temi

Boban_m

XR 400 bi bio moj tip. Imenjak je u pravu, Ameri vole i na autima da mijenjaju ulje na 3000 milja iako je servisni interval bar 10.000.

Dr 350 je takodje odlican.


ProjectLord

http://www.polovniautomobili.com/motori/6167158/yamaha-tt-600-e

Komsija prodaje Yamahu TT600E u veoma dobrom stanju. Mislim da mu je hica za pare, hoce da kupi Fazer-a 1000, tako da cenim da ce je dati povoljno. Da nisam kupio KLX, sigurno bih kupio njegov motor...
Ako si zainteresovan, covek se zove Dragance, reci da ti je Nemanja dao broj.

DraganPavlicevic

Andreja, ¹ta bi sa tobom ? Samo ¹to si seo na pravi motor, odmah hoæe¹ da menja¹. Onoga dana kada si probao moju hondu bio si vi¹e nego odu¹evljen. Pa ¹ta se desilo u meðuvremenu ? A i ¹ta æe ti ti brdsko-planinski motori ? Kako da na njemu vozi¹ devojèicu ? Izgubio bi je veæ kod prvog kamena, pa ¹ta æe¹ posle ? Ajde da ¾ivi¹ u nekoj ruralnoj oblasti, pa da te i razumem. Ovako...Ti si dete sa asfalta, pa bi trebalo tako i da ostane.