Glavni meni

Fiat Tempra 1.6

Započeo ilijar10, 31 Mart, 2015, 23:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ilijar10

Pa da pocnemo, ovako :
Dodjem ja u posed jednog auta, Fiat Tempra, koji mi je ujedno I prvi auto (farbao uslovne stanice u mestu, i jos nesto radio pa se nekako skupilo para) koji je bio u uzasno losem stanju,sto cu tek posle da saznam, vremenom. Ima reatest plina do 2018 godine. Razmisljam ako ga prodam, ne mogu dobiti nista, mozda nekih 300 plafon i sta onda, i tako resih da ga sredjujem polako... Nemam slike svih radova, i to mi je jako zao, ali evo, postavicu sta imam za sada i jos je daleko kraj. Kako teku radovi, bice i novih slika...

Ovako je auto izgledao kad sam ga kupio.







Pod je bio katastrofa truo i kod vozaca i kod suvozaca, nazad je bio dobar. To sam uradio sam jer nisam imao para za majstora koji mi je trazio 150e za ruke plus moj materijal. A i nije mi poenta da mi drugi rade auto ako ja to mogu i znam, a ja ga kao sredjujem.

Popravku patosa sam u nedostatku CO2 aparata radio sa obicnim elektrolucnim. To je bilo malo problematicno u pocetku dok se nisam uhodao, ali je posle islo dosta lakse. Imao sam slike stanja pre i posle, kao i varova i svega, ali sam ih izgubio,tj prodao kompjuter, a na telefonu nisam imao rezervne kopije.

Idemo dalje

E o onda je tu bilo problema sa plinom


Hauba je bila sva ispucala, git se podigao, otpao. Nije ni cudo, kad je bilo 2-3 mm debljine zutog body soft gita... Od toga nemam blizu sliku, ali jbg ....


Pa je onda sledilo brusenje toga, ispravljanje haube, skidanje do metala i novo gitovanje, smirglanje ...




Sredjivanje branika, posto je i on stradao od udara kako je auto prosao kroz zid. Videli ste na prvim slikama da ima rupu koja mu je falila, a ono sto je bilo u delovima je spojeno jos pre. E sad sam i to resio, izgleda ovako...



Jos uvek se razmisljam u koju boju da ga ofarbam i u medjuvremenu da vidimo sta moze da se uradi od reparacije boje, cisto da naucim nesto novo, neko novo iskustvo ... Idemo opet smirglanje, poliranje ...


Razlika, staro i reparirano ...









Kako bude novih radova, bice i novih slika. Razmisljam se jos uvek u koju boju da farbam auto. Felne su bile bukvalno ciganske sa 10 slojeva farbe na sebi, i sve to mazano cetkom sa levom nogom. To sam osmirglao, ispolirao u grubo sa purol pastom za prvu ruku. Sada cu ih opet polirati i sa nekom finom pastom za aluminijum,da budu onako bele i jako sjajne. Bice slika

Potrebno mi je ako neko ima plastiku oko instrument table, za analognu tablu. Ako nije puno skupa, ako jeste, onda cu ovu da izvarim nosace itd da bude kao nova...

bigbad86

Bas lepo da neko uzme da sredjuje za svoju dusu ovakav auto... Da kazem neinterasantan. Da ga utegnes jos malo i ima da se navozas :) Pratim.

ilijar10

Trenutno pauza na Tempri zbog manjka vremena i para :) Nije tempra, ali nesto slicno...

Radio sam jednom coveku branik za kamion MAN 362. Ja bio kod njega na terenu, nesto da namestim na racunaru i kroz pricu on meni spomenu branik, kako je odvaljen, u delovima vezan zicom, fali deo branika itd i kako je narucio novi za 35.000 i nikako da mu stigne, a na nekom drugom mestu, neki kvalitetniji 75.000 dinara. Reko ajde ti meni to pokazi da vidim. Odemo mi do kamiona, ja gledam i mislim ma napravicu ga ja, iovako volim te stvari sto bi drugi odbacili. Reko skinemo ga i donesemo kod mene,ja uradim i montiramo ga nazad. On ne veruje da moze, bio je kod par majstora sto rade plastiku i branike, i rekli mu da ne moze. Nista, ja kazem da mogu a ti vidi kako hoces, i zove on posle par dana kad moze da donese. Doneo branik na krovnom nosacu od auta, i kad sam krenuo da ga skidam, au pa ovo tesko ko tuc... Kako ce to drzati jebem ti.... Nista, sad nema nazad. Skinuli mi branik onako iz 3 dela, i kaze on eto ti ga, pa da vidim sta ces mu uraditi. Dobro, zovem te za dan-dva kad ga zavrsim, i covek ode ali me je vec posle par sati zvao da vidi kako napredujem, a ja nisam jos ni poceo...
Gledam branik, plastika debela 17mm, tezak kao tuc i razmisljam sta sad raditi, kako to napraviti da drzi a da lepo izgleda. Nije to branik od auta par kila pa ga zavaris za cas...
Taj dan nisam nista radio, samo sam razmisljao kako da ga uradim. Sutra su poceli radovi i treceg dana je bio gotov. Opet nisam sve slikao jbg, zurio sam da ga uradim,posto je njemu trebao kamion za rad ali uglavnom evo par slika pa cete videti...















Brat pozira :)





Tu je gotovo sa kalupom, izlivanjem, smirglanjem i gitovanjem .... Idemo ga sad ofarbati... Treba ga odneti, da ga jebes ima bar 50 kg :)








I na kraju montiran na kamion...



Mogao sam dosta bolje, ali nisam imao vremena, bila je velika zurba. Svaki dan me covek zvao par puta da pita da li je gotov pa sam malo zbrzao.



viper

Odlièno si to uradio.
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

ilijar10

Opet Ja. Nema se para, pa nema ni radova na autu. Medjutim dobio sam neke ATS aluminijumske felne da ih malo sredim i da ih prodam, a mozda i ostanu na mom autu ako mi se bude svidelo kako stoje. Evo malo slika u kakvom su stanju...







Odmah sam poceo malo da sredjujem jer mi bilo dosadno ...











Bice slike dalje kako teku radovi. Pozdrav

Ako imate neku sugestiju kako ih uraditi, slobodno recite, svaki predlog je dobrodosao :)







ilijar10

Jbg, niko da da neki predlog za felne. Ja sam celo ispolirao, a strane u crno. Lepo ispalo,al jbg, nemam slike.

Nego posto je zadnje sediste u mojoj Tempri bilo lose, danas kupio novije od Maree, stavio bez nekih problema i lepo izgleda. Ja zadovoljan :)







Radovi polako idu posto sam ostao bez posla, pa slabo i para :)