Glavni meni

Aprilili safety update

Započeo Black Adder, 11 Februar, 2011, 07:42

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Black Adder

Kako sam od skora postao vlasnik Aprilije Pegaso, re¹ih da je obogatim crash barovima i centralnim ¹tenderom. Drugar i majstor Boban se latio tog zadatka a vi procenite, ja sam prezadovoljan!

slike sa generalne probe




i finalna verzija




SSZGO

a gde ti je centralni stender bio do sada?

posto je to fabricka oprema na pegazu.
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

jevta

Ja sam gledao kako to napraviti dok sam vozao takav motor i dosta je te¹ko ispratiti liniju motora da to lièi na ne¹to .Ovo mi deluje ko da su se deca igrala ima funkciju za¹tite al mei ru¾no.

Black Adder

O ukusima se ne raspravlja, meni je lepo, Decija igra moze da spasi nogu u nekim sluèajevima, bolje da je ima nego da nema, a mere su skinute sa originala koji je standardna oprema za motore koji se koriste za obezbeðenje , pratnje i sl. U originalnoj vetziji se postavlja i preko zadnjeg toèka, tako da usled boènog udara ¹titi od direktnog udrara. Na zalost, Aprilili je do¹la bez centralnog ¹tendera.

jevta

Zato sam ja i napisao da je meni onako.Ja sam hteo ovako ne¹to

doktor

Bikers work is never done!

UFF

Ova druga verzija je ok a na onu prvu moras da okacis crvenu maramu zbog toga sto materijal koji prevozis strci previse sa strane vozila ;)

Black Adder

#7
Evo ih brate sa crvenom maramom

mora da su ¾abari blesavi, barovi su napravljeni da èuvaju vozaèa, mada ...
@jevto nisu ni ovi lo¹i, mada se meni lièno ne dopadaju


UFF

To sto si okacio je sluzbeno vozilo policije i ne moze da se poredi sa obicnim motorima koji nece biti u saobracaju non stop niti im je potrebno mesto za kacenje sirene

Evo ova mreza je takodje napravljena da cuva vozaca, stakla i farove pa ne vidim da je neko koristi na civilnom vozilu




a ako se brines za bezbednost onda najbolje svoj auto ovako da modifikujes









i pogledao sam potpis
pise mi : "i'll try to be nicer if you try to be smarter" ;)

UFF

Sad vidim da je akcenat bio kao u naslovu teme na safety pa se izvinjavam sto sam dao svoje negativno misljenje o estetici tih barova

Bezbedniji su svakako od ovih drugih pa samim tim i bolji izbor ako ti je izgled nebitan, ne provlacis se kroz gradske guzve ili hoces da odmaras noge u toku voznje kao na coperu

Moj savet je da ih skines kad budes resio da prodas motor ;) a do tad nadam se da ti nece ni zatrebati  [cheers]

SSZGO

Bolje takvi nego nikakvi

meni se vise svidjaju oni uz motor,

jer ovo ako padne ima samo jednu tacku oslonca a zadnji deo ce da popije udarac
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Black Adder

Ajoj, pa gde da prodajem, tek smo se venèali  ....  [nono] ;D
moze i u guzvi da se prolazi, danas sam se provlaèio, nisu ¹iri od kormana, meni lièno se mnogo vi¹e dopadaju od tih u¾ih, mogu i maglenke kasnije da se nakaèe, a noge se odmaraju na fuzasterima. Nije mi jasno èemu flame, ali ajde..., primam izvinjenje   [cheers]
Padao sam sa skutera i uvek mi se noga zaglavljivala ispod patosnice, tako da malo tripujem da ako ikada geknem (ne daj Bo¾e) da me i motor ne pokupi, ovako samo otkliza¹

SSZGO

kako te sluzi pegazo?

koje godiste?

kljucna rec za tebe: frajlauf
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Black Adder

Za sada odlièno, nemam problema sa le¾ajem anlasera, motor je bio kod poznatih vlasnika unazad 3 generacije, svi smo iz istog kraja. Motor je 1997 godis¹te, pre¹ao ne¹to preko 52k, nje mi osnovna namera da se sajcam po gradu, za to slu¾i skuter, planiram malo da putujem.

Black Adder


SSZGO

Imao sam isti taj.

Najmnogo sam voleo sto za zamenu sijalice u faru trebas da skines auspuh :)

ako nije tajna, koliko su kostali ovi barovi

mogao bih ja da nabudzim kod mene neki oklop
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

robbief

smooth

Black Adder

Boki je to uradio za prijateljsku cenu, najbolje da se njemu obratis  063/838-09-81-Seba011
Deèko od koga sam kupio Aprilili je ugradio xenon, te sam od tih operacija miran, bar imam koga da cimam  ;D. Inaèe nije jedini model kod koga treba da se rastura u sitna crevca da bi se sredila neka sitnica, i manje ni vi¹e nego ostali. Mo¾da sam ipak trebao da uzmem hamera   ;D

Black Adder


Milo¹*

S obzirom da ima¹ skuter za po gradu, ovo ti je ok :)  Meni se ne sviða jer i sam zna¹ ne volim taj tip motora :D  Ali da æe ti olak¹ati ¾ivot i da je korisno - jeste! To je cela polemika! :)
''Naravno da si se smorio kad te svi zivi preticu , samo ne znam otkud ti ideja da uopste kupis kangrbu zvanu trafika.Ja sam to djubre probao jednom u zivotu i nikad vise.3o km na autoputu s njom mi je bio najveci smor u zivotu.''

Pit o Africi :D :D :D