Glavni meni

Metzeler M5

Započeo nikola88xxl, 25 Mart, 2015, 18:17

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

nikola88xxl

Ima li neko iskustvo sa ovim gumama planiram da ih kupim za R6 ? I moze neka preporuka .

Tomislav

Odlicna guma!
Koristim ju vec duze vremena , otprilike 5 do 6000 km predjem sa njom i ravnomerno drzi do samog kraja !

Mada trenutno vozim na M7 koja je bolja od M5 sigurno za 30%.

nikola88xxl

Koja je bolja m5 ili Michelin Pilot Power 2CT?

abarth

Zadnjih par godina vozim samo M5 i jako sam zadovoljan. Odlièna guma za na¹ ¹areni asfalt. Dobra za ki¹u, uvek dr¾i, dosta traje, prednja skoro 10k km, zadnja 5k km i cena je ok. Sad sam uzeo M7 jer navodno vi¹e ne prave M5. M7 za sada deluje dobro, jo¹ je rano, videæemo...

nikola88xxl

Ja sam na sajmu nasao M5 za r6 195 evra komplet pa se razmisljam  da li uzeti njih ili michelin  2CT isto za 195e!

UFF

nemoj da se razmisljas, uzmi jedne ove godine a sledece druge pa ces znati :)

Slaninar

Odlièna je M5, ova novija, M7 je dvokomponentna, ali je ne probah. U svakom sluèaju Metzeler, za razliku od Mi¹elina se ne mo¾e saviti tako lako ni kad je izduvana, ¹to u sluèaju bu¹enja omoguæava da ne bude¹ istog sekunda na felni, pa mo¾da izbegne¹ jarak. Preporuka za ¹vabe.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

svabanb

nemoj da razmisljas,kad probas zaboravices miselin, moja zena je na fazeru presla sa m3 jedno 10000 zadnja a prednja 16000,onda sam prodao motor

nikola88xxl

Jel neko zna koja je cena kompleta M7 120 60 17  i 180 55 17?

dr32

Jel ova M7 vise za sport turing ili super sport stil voznje? Vidim ima i neka Metzeler Interceptor kao dobro drzi u krivini, a predvidjena je da se ne haba previse po auto putu. Sta mislite?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Charuga

M5 sam stavio 2010 kada se pojavila na 10-ku....motor koji ne trpi sve gume.....PREZADOVOLJAN...
Sada su izbacili jos noviji model za koji verujem da je poboljsan...mada nebih trazio nista vise od M5.
I odgovor na pitanje gore...gume namenjene za supersport motore.

dr32

Evo gledam M5 ima za oko 190e set, neka Z8 koju preporucuje motorrad.de je oko 210e, a M7 RR oko 230e.
Charuga ti si dosta putovao, taj tip voznje mi je najinteresantniji, turing sa krivinama gde god se ukaze prilika, koliko si uspevao da predjes sa M5?
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Flavius Valerius Aurelius

Samo jedna razlika izmedju m5 i m7:
M7 MNOGO bolje dr¾i na ki¹i.

Znam da skreæem s teme ali AKO si u moguænosti da odvoji¹ jos 20-30e preko, Angel GT je duplo bolja guma od m5 i m7.

Tomislav

od kako sam na Kakvom Takvo Motoru vozim na M3 , pa M5 i sada na M7!

prezadovoljan, po meni M7 je vrh guma koja je za 30-ak % bolja od M5.

e sad koliko  moze da se predje sa njom?

u mom slucaju 5 do 6500 km moje voznje  ,sto je orprilike : 30% na stazi ,50% grada i ostatak divljanje po putevima balkana!

Charuga

Citat: dr32 poslato 16 Februar, 2016, 01:14
Evo gledam M5 ima za oko 190e set, neka Z8 koju preporucuje motorrad.de je oko 210e, a M7 RR oko 230e.
Charuga ti si dosta putovao, taj tip voznje mi je najinteresantniji, turing sa krivinama gde god se ukaze prilika, koliko si uspevao da predjes sa M5?
Na mom motoru oko 8.000 na putu.....Z8 je putna guma M7RR je za supersport

Citat: Flavius Valerius Aurelius poslato 16 Februar, 2016, 01:34
Samo jedna razlika izmedju m5 i m7:
M7 MNOGO bolje dr¾i na ki¹i.

Znam da skreæem s teme ali AKO si u moguænosti da odvoji¹ jos 20-30e preko, Angel GT je duplo bolja guma od m5 i m7.


Angel GT je sport touring guma....dakle. nespadaju u istu klasu....za putovanje i putni motor svakako bolji izbor....za supersportske motore pogotovo 1000 ccm3 koji nemaju kontrolu proklizavanja i slicno a pogotovo ako su nervozni.....nebih preporucio



Slaninar

M7 je napravljena da bude dvokomponentna na  zadnjem toèku - ¹to bi trebalo da malo produ¾i vek gume. Kod M5 je to raðeno kruto¹æu kaveza gume, pa se na sredini manje greje, dok je ovde stavljena drugaèija sme¹a na srednjem gaznom delu zadnje gume. Inaèe nema nekih razlika, èak bi trebalo da su M5 ne¹to bolje na ki¹i, po tvrdnji samog proizvoðaèa!

Z8 za te¾e motore i za putovanja, na na¹em glatkom i klizavom asfaltu, barem prednja da bude M5 ili M7.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

dr32

Hvala na savetima, kao sto napisah Z8 po preporuci motorrad.de gde sam jedino i video neki bolji test o mom motoru, Angel ST su na nekim stranim forumima ovako i onako prokomentarisali, ne znam da nije M7 previse sportska guma, koja ce brzo da ode na autoputu, posto cu ove godine i takve ture morati da vozim.
Ova Honda nije ni supersport, ni turer, vec nesto kao allrounder, tako da bi takve gume i kupio, mozda bi Angel GT bilo najbolje resenje, mada najbolje gume na prethodnim motorima su uvek bile od Metzeler-a.
4 wheels move the body, 2 whells move the soul... enjoy

Slaninar

Za na¹ asfalt, koji je kao led u odnosu na veæinu zapadnih zemalja, bolje ¹to lepljivije gume. Pogotovo za prednju. Tako da te Z8 ne bih preporuèio za motor lak¹i od hiljadarke i za vo¾nju kod nas. Za auto put neku polovnu zadnju i da je sahrani¹? Za 30 evra. Koju god. Ili tu Z8, ali za vo¾nju po Srbiji neæe ba¹ blistati na 600 cc.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

m.mitar

 Ja kupio obe nove  ROADTEC Z6 i prezadovoljan sam sa njima :)