Glavni meni

Honda VFR750F RC36

Započeo Andreja, 26 Februar, 2015, 21:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Ostoja

Bolje recheno, vozio sam jednu sezonu XX mog drugara, on zbog gadnog loma ruke nije mogao na motor, tako da ne mogu reci da sam je imao ali smo se dooobro upoznali. Na zalost, nisam tada imao para da je kupim, a dobijao sam je pod ekstremno povoljnim uslovima. No, zelja je ostala pa cemo, dao bog, to reshiti...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Andreja

Uh, al ste se raspisali :D
Vozio sam se ceo dan (od deset ujutru, malopre u¹ao u kuæu) :D

Ja generalno volim stare stvari (motore, automobile i razno-razne predmete), pogotovo volim ne¹to ¹to je drugaèije i ¹to ima neku istoriju, prièu, karakter, pedigre. Zato sam se odluèio za ovaj motor, usko je povezan sa trkaèkom verzijom VFR-a, ima sliènosti sa NR750 koja je imala ovalne klipove i koja danas ko¹ta mnoooogo :) Sama èinjenica da je Honda vi¹e gubila nego zaraðivala na VFRovima u to vreme je do jaja, nastanak ELF (da, taj ELF) mono vilju¹ke pozadi je isto interesantna prièa, to ¹to se VFR ¹irom sveta naziva Gentleman's express, ¹to niko nema lo¹u reè za njih (osim da pravi kajgana od jaja kad je toplo), sve me to greje, vozim ne¹to drugaèije i neuobièajeno (ne znam da li sam video deset VFRova u ¾ivotu :D )

Moji prihodi (offtopic i nije za forum generalno ali kada smo se toga dohvatili) su skromni, vo¾nja i posedovanje ovakvog motora u mojoj situaciji zahtevaju dosta odricanja, jebi ga, to me ispunjava i hrani. Trebalo bi da skupim neku kintu da eventualno pièim preko ili na drugi naèin napravim ne¹to od svog ¾ivota ali motora se ne odrièem a sve mi pare odo¹e u rezervoar  ;D Da imam velike prihode, verovatno opet ne bih sunuo 10000 evra na motor veæ bih kupio uz ovaj jedan supermoto za stazu, hard enduro i sklopio neki cafe racer (ili scrambler). I naravno, put oko sveta  :-[

VFR1200 konkretno nije ni po èemu poseban, uop¹te se ne istièe, jednostavno je ozbiljna motorèina i to je sve. Nema prièu, nije egzotika (sad æe verovatno neki da me sprdaju ali VFR je krajem osamdesetih i poèetkom devedesetih stvarno bio drkanje od motora). A i iskreno, da se ne la¾emo, prednji far mu je toliko ru¾an da je to jezivo, razvlaèi se kao slina preko maske :)

Da se razumemo, nisam gadljiv ni na nove motore, dao bih da me jebe ceo stadion za jednog 1198R, MV Agustu Rivale, Adventure 1190 itd, ali opet, volim da vozim ne¹to ¹to mogu i sam (donekle) da popravim, jednostavno me ne greje kad skinem plastiku i vidim gomilu konektora, kablova... TPS, modovi vo¾nje, kurci, palci... Neæu da elektronika upravlja mojim motorom.

Jugo, hvala brate, a tvojim drugarstvom, pomoæi i pozitivnom energijom koju ¹iri¹ mo¾e¹ da raèuna¹ na mene za bilo ¹ta (GAY STOP  [rofl] ). Vidimo se ovih dana, danas sam i¹ao na jug :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

chengelle


Samo ko je imao i vozio VFR moze da te razume o cemu pricas  ;D
Nije bitno sta vozis,vec kako se osecas dok to radis!!!!

kiboa

cestitam na masini, sa osmehom da je ceras  ;D
kad dodjes u ove krajeve, cimajte me da vidim masinu uzivo  [cheers]

Ostoja

Da napomenem, to shto imam zelju da kupim XX, ne znachi da cu se odreci VFR-a, nece zena ni da chuje.... Eventualno da ga ustupim dobrom prijatelju koji mi je pomogao da ga dovedem u pristojno stanje...
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

VR 46

Daj slike tvog VFR-a da vidimo :)
Twist of wrist!

DraganPavlicevic

Malo pre smo Juga i ja popili pivo sa Andrejom u èast njegovog novog motora.Drago mi je da je deèko sretan i zadovoljan novom makinom.Èestitam ti Andreja jo¹ jednom i da se lepo vozi¹.Kada se budemo sledeæi put sreli(sa motorima),probaæe¹ moju hondu, kao ¹to sam ti obeæao.

Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Andreja

Citat: kiboa poslato 02 Mart, 2015, 01:50
cestitam na masini, sa osmehom da je ceras  ;D
kad dodjes u ove krajeve, cimajte me da vidim masinu uzivo  [cheers]

Hvala bato, danas sam bio ali sve se desilo na brzaka pa sam u svoj toj zbrci zaboravio da ti se javim... Izvini. Biæe prilika :)

Citat: DraganPavlicevic poslato 02 Mart, 2015, 16:33
Malo pre smo Juga i ja popili pivo sa Andrejom u èast njegovog novog motora.Drago mi je da je deèko sretan i zadovoljan novom makinom.Èestitam ti Andreja jo¹ jednom i da se lepo vozi¹.Kada se budemo sledeæi put sreli(sa motorima),probaæe¹ moju hondu, kao ¹to sam ti obeæao.

Hvala Dragane, vidimo se  [cheers]

@Ostoja, lepa sprava skroz, kaèi vi¹e slika slobodno, ovo je Official MM VFR tema :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Biker-Boy

E ako je official, onda da i ja turim jednu dve tri fotke moje stare beskrajno drage VFR-kice :)












Ova zadnja je slikana na dan kad sam je kupio, osmeh sve govori, sreca sreca radost :)
I feel the need..... the need for speed !!!

Serpente

Be the change you want to see in the world!

Andreja

Biker-Boy, do jaja, poznat mi je osmeh skroz, mada slabo to ne¹to, ja se i posle nedelju dana kezim k'o budala svaki put kad je upalim :D

Serpente, jesmo ¾ivi, zdravi? Jesmo, dakle do jaja :D


Inaèe, ¹to se tièe motora, kvaèilo hvata tek pred kraj, vodeæi se nekom logikom, biæe da su lamele potro¹ene ali ne klizaju uop¹te na punom gasu, ¹ta bi to moglo biti? Da li neko ima plastikicu ¹to pokriva osiguraèe ili displejèiæ koji ide ispod obrtomera?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Biker-Boy

sto se tice kvacila, posto je hidraulicno, moguce da samo trebas menjati ulje i dooobro izvazdusirati
I feel the need..... the need for speed !!!

Andreja

Nadam se da je to u pitanju. U sistemu nema vazduha, u suprotnom bi propadalo i hvatalo bi na poèetku a ne na kraju mada me ni¹ta ne ko¹ta da promenim.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

a da to nema i neko ¹telovanje?
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

mareskin

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 02 Mart, 2015, 21:37
a da to nema i neko ¹telovanje?

Èekaj da Andreja prvo sve proba, a onda nek proèita uputstvo kao sav normalan svet :D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Andreja

Mare, oèekuj temu "Kako se NE ¹teluje hidraulièno kvaèilo" :D

Juèe sasvim spontano spièili preko Kosmaja i Rudnika do Kragujevca i nazad :)



Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

UFF

Citat: kosta66 poslato 01 Mart, 2015, 10:51
a ¹to se tièe novih lakih 20 25 legura i performansi, pa ja mislim da milf ima bolje performanse od lakih 20 25 legura. bar ¹to se tièe mesa i mesnih preraðevina. al one nisu tema :)

to je zato sto ti iskustva sa mladom picetinom imas isto koliko i sa mladim sportskim motorima :D

makinjo


Hattrick