Glavni meni

Honda VFR750F RC36

Započeo Andreja, 26 Februar, 2015, 21:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

Citat: UFF poslato 02 Mart, 2015, 23:54
Citat: kosta66 poslato 01 Mart, 2015, 10:51
a ¹to se tièe novih lakih 20 25 legura i performansi, pa ja mislim da milf ima bolje performanse od lakih 20 25 legura. bar ¹to se tièe mesa i mesnih preraðevina. al one nisu tema :)

to je zato sto ti iskustva sa mladom picetinom imas isto koliko i sa mladim sportskim motorima :D

nem ja tri banke ko vi omladinci, pa mi ne le¾e nosopaljke sa koko¹ijiom glavom :)

Mik

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 02 Mart, 2015, 21:37
a da to nema i neko ¹telovanje?

E bas to i mene interesuje!

(Radoznao, i zamalo nisam kupio vfr800. I onda shvatim da nemam turisticke manire i kupim GSXR750  :) )

(Kod mene je sajla i ima dva podesavanja. Na rucici kvacila i dole na poklopcu (dekli) prednjeg lancanika, a taj poklopac se povremeno skida da se ocisti "svinjac", pa mora da se otkaci sajla. A onda za podesavanje pravio specijalne alate, kupio vilaste kljuceve 10 i 11 (cini mi se te), presekao brusilicom i odneo kod varioca da mi to zavari pod pravim uglom. I sad me zanima da li je podesiva hidraulika.)

UFF

Citat: kosta66 poslato 03 Mart, 2015, 00:05
Citat: UFF poslato 02 Mart, 2015, 23:54
Citat: kosta66 poslato 01 Mart, 2015, 10:51
a ¹to se tièe novih lakih 20 25 legura i performansi, pa ja mislim da milf ima bolje performanse od lakih 20 25 legura. bar ¹to se tièe mesa i mesnih preraðevina. al one nisu tema :)

to je zato sto ti iskustva sa mladom picetinom imas isto koliko i sa mladim sportskim motorima :D

nem ja tri banke ko vi omladinci, pa mi ne le¾e nosopaljke sa koko¹ijiom glavom :)

onda mojne kenjas o onom u sta se nit razumes nit imas iskustva  ;)

Kostić

jok neæu da kenjam. ti æe¹ :)

gojko

Citat: Andreja poslato 02 Mart, 2015, 20:25
Inaèe, ¹to se tièe motora, kvaèilo hvata tek pred kraj, vodeæi se nekom logikom, biæe da su lamele potro¹ene ali ne klizaju uop¹te na punom gasu, ¹ta bi to moglo biti? Da li neko ima plastikicu ¹to pokriva osiguraèe ili displejèiæ koji ide ispod obrtomera?
Imam celu tablu za taj motor. a plastiku te¹ko da imam. rasturio sam dva komada u delove pa mi ostalo gomila nekih delova od rc36

castor

Nek' vam je sa sreæom jedno s drugim!
It's the ride that matters, not the bike…

goranvojska

bre andreja meni na slici ovo bas bas lep motor.ja bi to samo terao i gotovo.u zdravlje voznja.to isto ko ovi sa ribama nekom neka lepa nekom ruzna.ukusi razni.ma teraj bre to i bole te uvo za sve.

BOKYBOY

...ma da bre,motoric do jaja...i boja extra...aj samo mozda felne zute...al opet stvar ukusa jbg... ;D Andreja,moze li to na zadnji,a?  :P  Pazi kada ga spustas zbog ralice,tako sam ja polomio kod mene na ZZR-u... [facepalm]

Darko

tvoj motor i tako i tako , ali ovaj beli je boles  hi hi hi hi hi

Andreja

Hvala dru¹tvo :)
Boki, jo¹ kad sam video motor u oglasu, isplanirao sam farbanje felni u belo, kad sam video motor u¾ivo, odustao sam, stoji mu nekako :) Pazim, navikao sam na ono moje goveèe koje je bilo na vrhu Avale, kod spomenika... :D Uglavnom prvi kaèi centralni ¹tender, dobro su to smislili.

Darko, beli je fin, 500ccm je, 75ks koje ima tek na mnooooooogo obrtaja a na 7000 poèinje da mu kliza lamela :D Al' tek je kupljen, biæe ne¹to od njega.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Darko

ma salim se malo ...navodim vodu na svoju vodenicu ...

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Andreja

Skoro godinu dana kasnije se ponovo javljam u ovoj temi. Motor je oti¹ao u zameni za dva GPZ-a 500s i ne¹to novca kako bih oti¹ao na more sa dru¹tvom (a i shvatio sam da je ipak enduro za mene te je GPZ bio privremeno re¹enje). Poslu¾io me je sjajno, pre¹ao sam oko 4000km sa njim. Imao sam (u tom trenutku veliki) problem, prekidao mi je jedan cilindar, cimaj majstore, vozi 'vamo, vozi tamo, na kraju sam sa dru¹tvom ustanovio kvar, probila kapica na prednjem desnom cilindru pa je ¹ibala varnica po hladnjaku :D Nije regler, nije akumulator, ni¹ta, ni¹ta. Kapica! :D

Sve u svemu, sjajan putni motor sa malo sportske note (za ozbiljno peglanje je ipak prete¾ak i premekan), voleo bih da ga kupim ponovo kao drugi motor.

Zaboravio sam na ovu temu potpuno dok malopre nisam naleteo na review na YT :D

! No longer available

[balavi]
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gavrolini

Mene interesuje koji ti je "mag" mehanike ili elektrike rekao da moze da ti prekida cilindar zbog akumulatora ili reglera?

Andreja

Sve se izde¹avalo tako ¹to sam prvo motor stavio u oglase pa se on naljutio ¹to hoæu da ga otuðim :D Dogovorio sam se sa kupcem, dolazi za koji dan motorom, kljuè za kljuè... Reko' ajde pre nego ¹to on sredi motor da ja napravim jo¹ jedan krug. Provozao se do Kosmaja, sve do jaja, vrhunski, ostavim ortaka æiku, ugasim motor...

Da ga upalim, ma ni da zucne anlaser, mrtav... Upalimo na gurku, odvezem se kuæi na tri cilindra. Tako da sam i ja odmah posumnjao na elektroniku, nekako mi bilo mnogo nelogièno da je zviznuo kabl/sveæica/kapica i da se sve pogubilo... Vozim u drugoj, zabodem pun gas, èas ide kako treba, èas k'o polumrtav ali uglavnom kao polumrtav... Skidao sam jednu po jednu kapicu sa sveæice, èas se desi da se ugasi kad skinem prednju levu, èas prednju desnu, zadnju levu, desnu, nije bilo pravila...

I naravno, svi u glas, èuvena Hondina "boljka", regler... Zbunilo me je to ¹to su i unimeri koje smo koristili ¹nj kvaliteta pa nisu pokazivali napon kako treba. Kao gremlini da su u¹li u motor... A ono hebena kapica koju èak nisam ni zamenio (nije radila radnja tad) pa sam krn'o izolirku. Jo¹ radi (naravno, to nisam sakrio kada sam prodao motor).

Nebitno, sve je do d¾ad¾a, napravio sam posle prodaje jo¹ par stotina kilometara VFR-kom... Potpuno mi je legla tek posle prodaje ali jbg, neæe uz stepenice  :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

makinjo

Sve mi se vise cini Andreja brate da ti imas ovu Gavrinu boljku :D :p

Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Hohštapler

...a ja se s vremena na vreme lupim po èelu. ..
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Serpente

@Hostapler
Evo lupi se opet :)



Samo ovaj auspuh se vise ne racuna :)
Be the change you want to see in the world!

Hurricane

odlièan  [thumb_up], a prednja felna da se ispolira?