Glavni meni

Honda VFR750F RC36

Započeo Andreja, 26 Februar, 2015, 21:57

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Andreja

... ili kako sam do¹ao do motora na koji balavim godinama  :) Ko oèekuje da proèita ne¹to konstruktivno i vidi ne¹to spektakularno, nek' zaobiðe ovu temu, malo æu da se razemotivi¹em :D

Motor koji sam sanjao jo¹ kada sam bio u procesu kupovine mog prvog motora, Jawe TS350, 2010. godine. Karakteristièan zvuk V4 motora i "mlevenje" zupèanika koji pokreæu bregaste osovine, mono vilju¹ka kakvu imaju samo egzotièni trkaèki motori, hidraulièno kvaèilo... Provozao Jawu sezonu i po, kupio Yamahu XT kojom sam prezadovoljan, sit se navozao ali do¹lo vreme za ne¹to drugo :) Jedini sam u dru¹tvu ostao na jednocilindra¹u koji zaista odgovara mom stilu vo¾nje ali avaj, ne mogu da pratim dru¹tvo kako treba kad krenemo negde... Svi dr¾e 110-120kmh na otvorenom a meni i jaretu je to previ¹e, jes' da ide 150kmh maksimum ali mi nije prijalo da ga vozim tako. Igrom sluèaja, drugar kupi VFR 750F RC24, napravih oko 100km sa njim i odu¹evio sam se. Pogledam oglase, vidim da i nisu tako skupi kao ¹to sam mislio (dodu¹e, RC24 mi se nikada nije sviðao ni pribli¾no kao 36ica) i odluèih da prodam jare i preðem u sport tourere  [panic]   [ludak]

U oglasima ¾uti RC24, 750 evra, neregistrovan, na slikama fabrièko stanje! Brzo stavljaj jare u oglas na MM ispod svake cene, prodadoh ga u roku od dva dana, zajmi od drugara ostatak... Zovem lika, ka¾e nema ulaganja, samo da se odradi prenos i registracija. Zamolih ga da ostavi motor meni po¹to tek u nedelju mogu da doðem po njega, uzimam ga 100%. Pristade jedva po¹to se ljudi otimaju o njega, kako mi reèe. Skupljaj delegat, osmoro oèiju bolje vidi od dvoje... Pun gas ka Gornjoj Trnavi, ja sanjiv, nisam mogao da spavam od uzbuðenja... Sti¾emo tamo kad ono... Motor sa 30 metara izgleda kao na slikama, ¹to smo mu vi¹e prilazili, vi¹e smo ¾alili ¹to smo uop¹te i ustajali ranije :) Motor je fino olupan od kad je slikan, desna plastika rasparèana, ka¾e èovek da nije pao nego je skidao git i farbu jer je bio slepaèki ofarban  :o Zadnju koènicu nema, stru¾e koèioni klip o disk... Pali svaki treæi put, zajebava ga starter anlasera. Rezervoar unutra pun rðe, spolja je seèen u krug ili ¹ta veæ, gitovan, farban èetkom u fluo zeleno/¾utu boju... PROPAST. Na sve to, zajebancija je za prenos, saobraæajna se vodi na auto ¹kolu iz NS a vlasnik ¹kole je motor prodao bratu kog nismo mogli da dobijemo na telefon... Zahvalismo se ljudima i krenusmo nazad. Kako smo krenuli kuæi, tako prestade ki¹a i razvedri se. To je znak! :) Svratismo u neku kafanicu, drugari poèeli da cimaju kontakte da mi naðu neki VFR, ja se smorio kao zmaj, bio sam siguran da taj dan dovozim motor kuæi. Jo¹ me zove prodavac ¾utog VFRa i krene da me napada kako sam ga zajebao ¹to sam rezervisao motor i nisam ga kupio a on odbio gomilu kupaca... Iako motor nema veze sa onim ¹to je prièao i slikao. A kupci, pa naravno da æe da pohrle na motor koji tako izgleda, svi bi se momentalno okrenuli kada bi ga pogledali u¾ivo... Ja ¹to sam svoje vreme i pare potro¹io na glupost, nema veze :)

Do¹li kod drugara gajbi, ja otvorih oglase da vidim ¹ta se nudi... RC24 nema ispod 1000e u startu a gde su jo¹ ulaganja... Nemam toliko para  [samoubistvo] Listam, listam i odjednom RC36 za 1000e, otvorim slike, dobar jeboteeee!!!  [panic] Drugari me ubedi¹e da pozovem lika (nisam hteo da ga zovem jer nemam soma evra :D ), pozovem, ka¾e motor je raðen komplet u junu 2014, farban (tri sloja farbe, diskretne nalepnice, tri sloja laka), nove koèione ploèice, creva, teènosti, registrovan do juna... Hoæe brzo da ga proda da pièi preko. Be¹e 10 uveèe u nedelju, pitam da li mogu ODMAH da doðem da ga pogledam (i naravno, moj drugar, zvani nacionalna banka mi pripomogne sa jo¹ kinte, taman!), ka¾e te¹ko, kasno je, motor nije kod njega. Najavim mu se za sledeæi vikend, meðutim, znam da neæu moæi da spavam pet dana, ja po motor moram otiæi ¹to pre! Ponedeljak, zovem lika ujutru, zamolim ga da doðem po motor u toku dana, ka¾e mo¾e. Iscimam dru¹tvo, spièimo za Novi Sad, oma¹imo iskljuèenje, odemo jo¹ 30km dalje do sledeæeg iskljuèenja...  [doh] Stignemo do Futoga nekako kroz neke njive, pitaj boga... Be¹e fina avanturica :)

Sti¾emo kod prodavca, pozdravljamo se, ulazim u gara¾u -  :o Zaledio sam se, nisam èak ni skoro video RC36 u¾ivo. Èovek mi detaljno opi¹e ¹ta je raðeno, poka¾e mi slike, zajedno izvr¹imo inspekciju motora, sednem, provozam... Reèe mi da je sipao samo 98icu u njega. Èovek je pedantan do kraja, vidi se da bolesno voli taj motor i na tome mu hvala :D To je to. Lepo pali, radi, koèi, le¾i, prav je, nema èudnih zvukova. Prvi put sam vozio RC36, razlika u odnosu na RC24 je ogromna, ne u smislu da je bolji veæ dosta drugaèiji. Te¾i, manje okretan, nema 18" i 16" felne veæ obe 17", gume po dana¹njim standardima (24-ka pozadi ima 130 èini mi se), dosta je gabaritniji... U svakom sluèaju, ja sam motor kupio sa kezom oko glave! :) Znaèi ukenjalo me najstra¹nije, kupio sam vrhunski RC36 (koji ima samo estetska ulaganja, videæete na slikama) po ceni osrednjeg RC24! Lepo ka¾u, ¹ta zraèi¹, to i privlaèi¹, potpuno je istinito. Taj motor je èekao MENE, bio je ispod svake cene, slike na oglasu su bile lo¹e pa su ga slabo i zvali ljudi. Kako fantastièan splet okolnosti!  [yahoo]

Dovezao ga kuæi, nisam oseæao hladnoæu od euforije, sve mi sjajno! Taj zvuk, naèin rada motora, specifièna vibracija... Ne mogu da parkiram motor a da ga ne gledam makar narednih 10 minuta :D I takoc, proðe tri dana od tad, jo¹ sam euforièan i sreæan, jedva èekam da poènem da ga vozikam :)

Utisci za sad, navikao sam da vozim motor koji mnogo toga pra¹ta, oprao sam ga tri puta do sad :D , skakao gde sam stigao, slajdovao, pentrao ga uz stepenice, nisam mario ako ga zakaèim negde... Padao :D Ovo je skroz druga prièa (ajde?!), uop¹te nisam toliko opu¹ten, imam oseæaj da je XT robovao meni a da æu ja VFRu al' ¹ta je tu je :D Sve u svemu, bolje nisam mogao da proðem, nikako. I naravno, biæe opet neki enduro/cross/supermoto kao drugi motor, ne mogu bez moto-huliganstva :)

A sad malo i slika, kad veæ ovoliko udavih prièom, ko je èitao, svaka mu èast, mene je mrzelo da ispregledam post, da vidim da li ima ¹tamparskih gre¹aka  [klanjam_se]
U pitanju je RC36 iz 1990. godine, prva, meni najlep¹a generacija, onaj sledeæi sa zaobljenim farovima izgleda kao igraèka. Na slikama je prljav, nema smisla prati ga dok je ki¹a a pitanje je dokle æe da traje :D















Morao sam da sredim i prilaz gara¾i jer kaèi centralni ¹tender kako god da ulazim a i ne mogu da se uguram u nazad preko iviènjaka :D



To je to, u planu je da se srede plastike (dobio sam i boju), treba mi plastikica koja pokriva osiguraèe i da zamenim vizir, ovaj je lepljen kola¾ papirom ili neèim sliènim kako se ne bi razleteo jer je naprs'o :)

I da, ovo mo¾e biti zvanièna VFR tema na MM :)
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Bori¹a

[yahoo] [yahoo] [yahoo] samo cu reci honda... sad ce boki, darko i vr46 da dodju i da pomenu regler, ali sta ce [rofl]
nek je sa srecom, ziv bio!

srbac


Ivan1979


Boban_m

Cestitam. Lijepo je kad se zelje ispune [clapp]

bigbad86

Prelep motor za male pare.
Pazi da ti ta prepravka ivicnjaka sad ne uvlaci vodu u garazu ;)

BOKYBOY

...auuu...doooobra :o ....bravo majstore,neka je sa srecom... [cheers]

misa-pei

Bravo! Cestitam i slatko da se navozas!
Država je najveći neprijatelj naroda

Kostić


goranvojska

u zdravlje voznja.puno lepih i bezbednih km.

beli-nsr

Cestitam!  ;) prelepa honda :) meni se bas svidja taj model sto je tebi kao igracka...morao sam da pogledam u oglasima tu zutu vfr...bem ti takve ljude kad stave slike pre pada ili slikaju samo jednu stranu motora,a tek sto laze...kocnice odlicne,ukopava u mestu  [facepalm] zar ne konta da neko gubi vreme da predje npr. 200km+ i baci pare na put...Zelim ti puno lepih km  [thumb_up]

UFF

Citat: Andreja poslato 26 Februar, 2015, 21:57
mono vilju¹ka kakvu imaju samo egzotièni trkaèki motori

do jaja :) nisam ni znao da vozim egzoticni trkacki motor :D


Citat: Andreja poslato 26 Februar, 2015, 21:57
To je to, u planu je da se srede plastike (dobio sam i boju)

si lud da farbas nesto sto je farbano sa 3 sloja farbe i 3 sloja laka?



cestitam! sledeci je ducati  8)

VR 46

Braaapppppppppppp nek je sa srecom,puno bezbednih km-a i da te dobro sluzi  [cheers]

Eh moj borisa,ne znas ti da sam ja odavno bacio oko na neke VFR-ke :D  :P
ps: uzmi i regler neki da ti se nadje  [rofl]
Twist of wrist!

Jefta



mareskin

Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

makinjo

Cestitam . Bas lep motoric :D.
Nisam najbolje razumeo jesi motor kupio u Futogu ili si samo prosao kroz Futoske njive ? :D

rboban

Kad se vidimo na drumu?
Ride It Like You Stole It

bora63

Svaka cast! Sunca,lepog puta i naravno,goriva do cepa........  [thumb_up]

Mil@n