Glavni meni

rat u ukrajni

Započeo clutch&brake, 19 Februar, 2015, 00:31

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mt:s

Citat: eclipse4 poslato 15 April, 2015, 23:58
nisam video samo ja,vidi svako ko pogleda samo treba da hoce da vidi nista vise ;)

a to bi znacilo da:

Citatkada je od jedne rakete poginulo dal be¹e 13 putnika u autobusi najbolje pokazuje kakvo je to zlo.

mozda nije od te rakete mozda je bas od MRUD-a.i mozda je aktivirao minu covek koji se uplasio i otcao da trazi zaklon negde ....
usput ono drvo....zajsta izgleda kao da je seceno motorkom

[rofl] [rofl] [rofl] [clapp] [clapp] [clapp] [doh] [doh]
Jbte... pa ti ladno ne zna¹. Auuuu... koji diletant majko mila.
Istro¹i tastaturu da ti objasnim a ti ne zna¹ osnovne stvari  [facepalm]

mt:s

MRUD mina se aktivira ruèno. Znaèi, ne aktivira je neprijateljski vojnik. Aktivira je onaj koji je postavio daljinskim prekidaèem. Ako je nisi video u¾ivo, gledao si valjda filmove gde je koriste? Ono kao... klik klik klik buuuuum :D

sasafilipovic

Pa ko je lud da stavi tu minu na potez?

monsterbnt

Citat: PECA BMW poslato 16 April, 2015, 03:41
Sve da te pitam pa nikako , evo moram ovde da napravim off ...
sta ti je ovo u potpisu ? izgleda kao los link ka slici nekoj , ili ugasen upload sajt ?

E... bio giff al izgleda obrisan, a ja nikako da promenim....

@prepametnijagodinac
Tebe nije tesko podjebavati :P
Da grad ima fragmente ali ne kuglice nego preoblikovanu kosuljicu, i mnooooogo vise nego mrud.... Pored toga pravi jako lepu eksploziju i krater.... I rasipa parcice u krug a ne u levak.... Nije prvi put da se takve stvari rade da bi ispale ''prikladno'' na kamerama.... Setite se markale...


Smrt SVIMA!!!!

sasafilipovic

Sad si me zajebao :(

sasafilipovic

Na tvojoj slici ti je raketa 9M522
Ona ima:
1800 kuglica tezine 0.78g
690 kuglica od 5.5g
1200 fragmenta prosecne tezine 7.5g

Ako ista razumes od ovog.

Uostalom evo ti ga sajt proizvodjaca raketa pa vidi sam:
bastion-karpenko.ru/bm-21m

goranvojska

ajd ja sto povremeno u pauzi posla smrdim na forumu,al sta vi radite kad 24h ste ovde.i sto vas interesuje toliko taj jebeni gradjanski rat u ukraini.

sasafilipovic

Na poslu sam, dosadjujem se. Jbga, drzavna firma :)
 Sta ti radis?

goranvojska

sad zavrsih neke poslove pa da vidim sta se radi.

eclipse4

Citat: mt:s poslato 16 April, 2015, 09:40
Citat: eclipse4 poslato 15 April, 2015, 23:58
nisam video samo ja,vidi svako ko pogleda samo treba da hoce da vidi nista vise ;)

a to bi znacilo da:

Citatkada je od jedne rakete poginulo dal be¹e 13 putnika u autobusi najbolje pokazuje kakvo je to zlo.

mozda nije od te rakete mozda je bas od MRUD-a.i mozda je aktivirao minu covek koji se uplasio i otcao da trazi zaklon negde ....
usput ono drvo....zajsta izgleda kao da je seceno motorkom

[rofl] [rofl] [rofl] [clapp] [clapp] [clapp] [doh] [doh]
Jbte... pa ti ladno ne zna¹. Auuuu... koji diletant majko mila.
Istro¹i tastaturu da ti objasnim a ti ne zna¹ osnovne stvari  [facepalm]

Citat: mt:s poslato 16 April, 2015, 11:23
MRUD mina se aktivira ruèno. Znaèi, ne aktivira je neprijateljski vojnik. Aktivira je onaj koji je postavio daljinskim prekidaèem. Ako je nisi video u¾ivo, gledao si valjda filmove gde je koriste? Ono kao... klik klik klik buuuuum :D


e do kurca,ja igrao call of duty mislio sam da se aktivira kao laserski ono.........aaaa,jesi to si procitao na isto mesto gde i o onim T72B3 sto si ih postavio?
a ja ipak ne bih da sudim ko je video vise mina od mene i tebe....

da ti ja ne bih napisao svojim recima i kazes da sam izmislio,evo kopiracu ti:

"The alternative is setting up the mine as a booby trap to prevent or delay enemy infantry from infiltration.
This involves connecting a tripwire or timer that would activate the blast caps of the Claymore."

a ovo napisao sasfilipovic takodje:

CitatU vezi Volhave... prilikom  raketiranja VBR neko utrcava u minsko polje da bi aktivirao MRUD. Aktivira ga i preko minskog polja vraca se nazad na put.

sve sto neznas rado cu te nauciti....sve sto ne vidis rado cu ti pokazati.....

nego smo mi stigli na ozm 72.....

edit:// ako treba prevod za ono sto pise na engleski javi....tu sam...

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 13:05
Na tvojoj slici ti je raketa 9M522
Ona ima:
1800 kuglica tezine 0.78g
690 kuglica od 5.5g
1200 fragmenta prosecne tezine 7.5g

Ako ista razumes od ovog.

Uostalom evo ti ga sajt proizvodjaca raketa pa vidi sam:
bastion-karpenko.ru/bm-21m


sasofilipovicu....jel su koristili rakete ovog proizvodjaca?ako imas dobar info javi i meni....salim se.....

nego.....1800 kuglica.....a samo ovoliko zavrsilo na busu?

(al nadjo ovu sliku....ko da sam je svecom trazio)



mislim da je onda ovaj grad pravo sranje......

pa vecu stetu napravi ozm....onda bi sigurno i MRUD napravio vecu stetu od grada ;)

Подрыв проÑ,ивопеÑ...оÑ,ной мины ОЗМ-72 у авÑ,обуса

imas neka pitanja,tj dosta pitanja unazad...ako te ne mrzi da malo raspravljamo,odgovori na njih....cisto kad se vec dosadjujes....

sasafilipovic

Nema sanse da je mrud. Okrece se prema neprijatelju ne prema svojim polozajima. Koristi se samo rucno opaljivanje da bi se izbeglo slucajno opaljenje, naprimer zivotinje i slicno. Naricito se ne okrece prema svom polozaju. Prema tvojoj teoriji, mrud je okrenut prema ukrajinskom punktu i namesten na potez. Ma nemoguce. Tu minu bi aktivale zivotinje stalno i poginuli bi ljudi koji su je postavili - ukrajinska vojska. Jos je okrenuta prema putu a ne prema neprijatelju. Jbga... da si bio u vosci to bi znao :) ali sad sam ozbiljan.
Ovo sto je jedan deo autobusa neostecen je normalno kod svih projektila. Nikada se geleri ne razlete skroz u krug. Zavisno od ugla pada projektila, sto je ugao veci veca je pokrivenost gelerima. Minobacac najvise, top najmanje. Izmedju su haubice i vbr. Pogledaj kako je izumbano drvo. I koliko je drvo zastitilo zadnji deo autobusa od gelera.
Da je bio mrud mislis da ne bi bio pokriven ceo autobus gelerima? 60stepeni je ugao koji pokriva. Namesti ga da samo pokrije pola autobusa. Nema sanse.

eclipse4

Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 19:13
Nema sanse da je mrud. Okrece se prema neprijatelju ne prema svojim polozajima.

bem mu misa nikad mi ne bi palo na pamet ;)

sta je ono sto drze ona dva vojnika u ruci?
sta je sa ostalim pitanjima?
da li moze biti ozm?
mislis da su ukri minirali to podrcje samo ako dolaze tenkovima na njih? ;)

imas jos mnogo pitanja pozadi i videa...preskaces....ali je ok...nemoras nista odgovoriti.

Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 19:13
Koristi se samo rucno opaljivanje da bi se izbeglo slucajno opaljenje, naprimer zivotinje i slicno. Naricito se ne okrece prema svom polozaju. Prema tvojoj teoriji, mrud je okrenut prema ukrajinskom punktu i namesten na potez. Ma nemoguce.

mozda bi ih ti licno koristio za samo rucno opaljivanje....postavljen ti je tekst u kome jasno pise da se montiraju i na potez.
eksplozija je van kontrolnog punkta i zajsta nemam predstavu kako bi to ukrajinci postavili...

sve sto se jasno vidi je da covek ulece u minsko polje a zatim sledi eksplozija.....polozaj coveka i eksplozija se potpuno poklapaju.
pustio sam snimak u AFF i gledam frejm po frejm...i sve se poklapa....jedino....da ovom  (ne)srecniku nije grad pao pravo na glavu.....
sve jedno....gde su tela obojice od pored autobusa? nije valjda da ih je grad omasio na 12metara?
ili.....je ona rupica u zemlji zajsta od NE eksplodiranog grada.....jer da je esplodirao ne bi bilo one rupe za klikere.


Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 19:13
Tu minu bi aktivale zivotinje stalno i poginuli bi ljudi koji su je postavili - ukrajinska vojska. Jos je okrenuta prema putu a ne prema neprijatelju.

jel moze jelen ili svinja da aktivira protivtenkovsku pa je zato ne koristi vojska?

Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 19:13
Jbga... da si bio u vosci to bi znao :) ali sad sam ozbiljan.

nisu imali moji para da me daju u vojsku ali mi je drago sto poznajem rezervistu....pa makar i virtualno....jebi ga nije lako uspeti u zivotu ;)

Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 19:13
Ovo sto je jedan deo autobusa neostecen je normalno kod svih projektila. Nikada se geleri ne razlete skroz u krug. Zavisno od ugla pada projektila, sto je ugao veci veca je pokrivenost gelerima. Minobacac najvise, top najmanje. Izmedju su haubice i vbr. Pogledaj kako je izumbano drvo. I koliko je drvo zastitilo zadnji deo autobusa od gelera.

zastitilo ga u picku mater...ima cak dve rupe od gelera ;)


Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 19:13
Da je bio mrud mislis da ne bi bio pokriven ceo autobus gelerima? 60stepeni je ugao koji pokriva. Namesti ga da samo pokrije pola autobusa. Nema sanse.

niko nije znao gde ce bus da stane pa da ga neko nasteluje po ukusu,to stoji.
meni je zanimljivije naprimer mesto sa kog je gadjano gradom.......

eclipse4


mt:s

Citat: eclipse4 poslato 16 April, 2015, 20:32

Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 19:13
Tu minu bi aktivale zivotinje stalno i poginuli bi ljudi koji su je postavili - ukrajinska vojska. Jos je okrenuta prema putu a ne prema neprijatelju.

jel moze jelen ili svinja da aktivira protivtenkovsku pa je zato ne koristi vojska?

Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 19:13
Jbga... da si bio u vosci to bi znao :) ali sad sam ozbiljan.

Jbga... za protivtenkovsku minu je potreban pritisak od 100-200kg zavisi od tipa mine, tako da ¾ivotinja ne mo¾e da je aktivira.
Pe¹adijske nagazne mine reaguju na pritisak od 3-20kg i eksplozija je usmerena na gore prema onom ko je aktivira. Tako da i ako je aktivira ¾ivotinja nastradala bi samo ona a ne i lica koja bi se zatekla sluèajno u blizini. Naroèito se ne stavljaju rasprskavajuæe mine u blizini sluèajnih prolaznika. Teorija o MRUD mini pored puta koja je name¹tena na potez je toliko neverovatna da je veæa verovatnoæa da su vanzemaljci ispalili zrak smrti prema ukrajinskom punktu od te gluposti.
Spominje¹ i odskoènu minu... takodje je velika verovatnoæa da je aktivira ¾ivotinja i da ubije lica koja su u blizini a koja lako mogu biti i vojnici koji su je postavili. Pa sami sebe bi prvo za¹titili ako ne nekog drugog.
I na kraju... mina OZM 72 koju spominje¹ ima oko 600g eksploziva. Grad ima skoro 4,5kg. Razlika u eksploziji, plamenu je drastièna. Èovek ne treba da bude ekspert da bi to shvatio.

Ali da ostavimo to po strani, da mi vidimo kako se zabavlja "Narodna milicija u DNR".
www.youtube.com/watch?v=KOvEhKuoiuk

Zanimljivo da balon za vodu dobro vr¹i posao :)
Zanimljivo da se sve ovo odigrava u ¹koli. Malo pucaju u ¹kolski inventar, malo koriste deèije igraèke za prigu¹ivanje pu¹ke... malo pucaju u kozliæ (to koriste samo mali ukrajinèiæi ruskoj deci to ne treba). I na kraju malo pucaju u knjige, ali to i nije bitno jer su knjige verovatno po starom nastavnom programu i neæe se koristiti ubuduæe :)

eclipse4

#535
Pise sve u wikipediji?hehe.Na posao sam.odgovoricu kad stignem kuci.
Stoji jasno pitanje,(ne interesuje mekopiran tekst)da li jelen,svinja,konj.....moze da aktivira protivtenkovsku pa zato vojska NE KORISTI te mine?
O pesadijskoj je i suvisno pisati sta je sve moze aktivirati.

klip nemogu da vidim ali tacno znam o cemu pricas....imas dve stranice unazad zabavu ukropljana a yt ti je pun kao i LL tako da ovaj snimak narodne milicije moze sluziti ukropima za fakultetsko obrazovanje haha.
Ali ako si ga postavio ne smeta mi.kad bi ste naucili i ti i drug sasafilipovic da kritikujete i ruse i ukrajince mozda bi ste i videli nesto dalje od sopstvenog nosa.
Vama sve rusija smeta a ne vidite da rusija ljubi u dupe ukrajinu a ne sopstven narod.njima su ubice sopstvenog naroda i dece PARTNERI!tako bi ste vi prvi trebali da je hvalite.
Za mene dobra nije! (Ne mislim na rusiju kao narod vec na celavog majmuna i njegove kolege).
Sada jos putin kaze kako nije bitno koga rusi vole ili ne bitan je interes drzave i da njihovi susedi ukrajinci izlaze iz krize.dok ukrajinci rusiji lupaju samare i sankcije.

I jos kaze "bilo je incidenata" da slucajno padne neka granata na teritoriji rusije....neka?pa ubise pola porodice "incident?"......pa ispali ti mali celavi majmune koju granatu na teritoriji letonije koja je u NATO pa da vidimo dal ce to nazvati incidentom  [rofl]

Lukavi planovi vladimira vladimirovica.....sve sto se moze reci je HAHAHA!
Eh da je jedan Lukasenko na vlasti u rusiji....druga bi prica sada bila.nacicu kad dodjem kuci govor Lukasenka jos od prosle godine gde je tacno opisao sta ce biti i evo...tako i jeste.

eclipse4

jos jedan corak...od toliko sepurenja oko Irana i s300 ;) ;) ;)  cujem putin je izjavio da ce tek u junu "razmotriti" tehnicke detalje oko isporuke....znaci moguce da ce biti poslato 2016-2017 a do tad ce amer polko i na tenane da zavrsi posao sa Jemenom i Asadom ;)

rusija nece trpeti NATO trupe u blizini svojih granica  [rofl]  [clapp]

Американские десанÑ,ники высадились на Украине для наÑ,аскивания Ð'СУ

pro-ruski ameri u redovima Narodne milicije

http://aredrover.com/europe/ukraine/donetsk/two-americans-fight-for-pro-russian-rebels/

ponovo granatiranje gorlovke,jake borbe i u pjaskima i u spartaku (veliki gubici sa obe strane,ali mislim da od prekjuce).....predvidjanje sasefilipovica bilo lose kad je napisao "vidimo se kad rusi krenu na Mariupolj" ...nesto njegovi ukri ne prestaju sa granatiranjem a to se ne vidi...ko zapadne medije ;)

da dodam odma!

gadjan je rejon okolnih rudnika sa dzerzinske strane.

http://rusvesna.su/news/1429283088

jos jedan primer "necemo tolerisati NATO jedinice na granicama rusije"  [rofl]

http://russian.rt.com/article/86270

da skratim


bla bla bla...tacka 10 usaglasena kao ishod minskog pregovora predvidja povlacenje inostranih formacija,oruzane tehnike,najamnike...sa teritorije ukrajine pod okriljem ojebsa.
ali umesto svega toga pod LJvovom se "usidrila" jedinica americke vazduhoplovne desantne brigade koja nema u planu da ode skoro,tj ostace...pa mozda i zauvek.....ovo im je odlicna prilika (sigurno ce nicci i malo veca baza u skorije vreme ;)


eclipse4

majka novinara Buzine na mestu gde je ubijen.naravno strah je veliki u jednoj nacistickoj drzavi doci i staviti cvece na mesto ubistva jednog najboljeg ali pro-ruskog novinara.




video:

http://sputniknews.com/europe/20150416/1020966780.html#ixzz3XamGmLTV

reportaza o ajdaru

УбийсÑ,ва, пыÑ,ки, разбой, зверсÑ,ва баÑ,альонов «Айдар» «Ð"непр» «Азов» на Ð"онбассе загудел весь мир

i dalje granatiranje Donjecka....zaharcenko kaze a DNR postuje primirije i nece da odgovara (alal ti cuka majmune,mada on jadan ne sme ni da prdi ako me ne dozvole kremljanci)

http://ria.ru/world/20150418/1059451697.html

nije sala ni fotomontaza,ovako izgleda jedan ukropski bunker kod Mariuplja



inace posto ukropi ne piju!

Severodonjeck,ukropski vojnici (neki vitezovi) su se mrtvi pijani kamionom "ural" zakucali u ladu i pritom naneli posledice teske po zivot vozacu auta....
posto pravosudje kod njih u ovakvim slucajevima radi odmah,vozac auta je vec osudjen a vojnici su oslobodjeni svake krivice.ostalo je suvisno i pisati

http://www.pravdatoday.su/content/buhay-odyhay

Ð"ТП в г.Северодонецк

izuzetno pametni nacisti.....uspeli su da navodnjavaju  rovove [rofl] [rofl] [facepalm] dobro je sada da se sadi pirinac...u stvari nije dobro voda je slana.....






Slaninar

Citat: sasafilipovic poslato 16 April, 2015, 19:13
Nema sanse da je mrud. Okrece se prema neprijatelju ne prema svojim polozajima. Koristi se samo rucno opaljivanje da bi se izbeglo slucajno opaljenje, naprimer zivotinje i slicno. Naricito se ne okrece prema svom polozaju.

Osim ako se majstor zajebe pa je pogre¹no okrene. De¹ava se.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

bucko