Glavni meni

kineske kocione plocice

Započeo SSZGO, 09 Februar, 2015, 07:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

idanijel

Mislim nezaustavis kad pozelis :-[ ;D

SSZGO

Citat: idanijel poslato 11 Februar, 2015, 19:55
Mogu da se odle[pe od metala,prilikom kocenja,samo to,a ne ne nebrini nece to nista da explodira. samo nestanes kad ti hoces/ [pop]



a ovo se tebi desilo sa istim ovim plocicama?

problem je sto ljudi NAGADJAJU


Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

clutch&brake

Citat: Slaninar poslato 11 Februar, 2015, 21:00
Citat: idanijel poslato 11 Februar, 2015, 19:55
Mogu da se odle[pe od metala,prilikom kocenja,samo to,a ne ne nebrini nece to nista da explodira. samo nestanes kad ti hoces/ [pop]



Jebote!    :o

Koèi¹ oèima.  :)


Nego, ja bih uzeo te pakne da mogu da nestanem kad god hoæu.   [andjeo]

mislis uzeo bih ih da kada se vracas kuci imas izgovor kod zene.. nije hteo da zakoci pred kucom pa sam nastavio do kafane  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [zena] [zena] [zena] [zena]
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

Dukags

Ma kad si ih vec porucio montiraj, probaj i budi drug pa dojavi i nama kakvo je tvoje subjektivno a opet konkretno a ne teorijsko iskustvo sa istima.

Sto rece Andrej_Hotstepper ebiga mi veæinom nismo toliko solventni da mo¾emo sebi priu¹titi bacanje novih ploèica eksperimenta radi ako se poka¾e da ni pribli¾no nisu ono ¹to bi trebale biti, a nismo ni sigurni koliko je poseban filing zbog u¹tede i eksperimenta ih du¾e voziti i sve vreme oèekivati da li æe se te kineske pakne raspasti, odlepiti, izgrebati disk ili u nekom va¾nom trenutku uop¹te kako treba zakoèiti, kao ni da li æe leve karike u vukojebini zaribati ili polovna guma ekesplodirati,.. a imao si za nove i prave,... umesto ipak veæeg u¾ivanja u samoj vo¾nji?
Opet ako sasvim dobro rade posao, ¹to nije nemoguæe, a u¹teda je tolika onda jeste filing, onda bude¹ drug pa ka¾e¹ i nama da li je operacija laufer uspela i svi zadovoljni.
Aj' sa sreæom "sine Marko i nemoj brzo..."!

bigbad86

Evo jedno pitanje za mehanicare. Jel moze izbor plocica da utice na zagrevanje diskova? Cale se jednom davno vracao sa nekog sverca i bilo ih j1 4 u kolima sa robom, brzo su vozili i dosta kocili i desilo im se da im pukne disk od pregrevanja. Jel moze to da bude od plocica? Disk nije bio samoventilirajuci nego obican.

Ivan1979

Ako su se spustali niz liticu od 50 km sa nogom na kocnici mozda I jeste moguce .  ;D

clutch&brake

i ako je pada kisa pa kroz bar prosli
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

VR 46

Twist of wrist!

Conti-Moto

Los materijal ... Kinezi prave bolje.
Novo !!!
Conti ROAD !!

Slaninar

#49
Citat: ЯЭВОЛУТИОН poslato 10 Februar, 2015, 22:19
jebo vas ja.....kade sam prvi motor kupio sa diskom bio sam jos klinac.....nikad nisam lepio plocice.....one LOIS sto prodaje su garant Kineske pa rebrendirane.....SAITO....
Staviti na motror od 5000 evra plocice koje su najeftinije od najeftinijih je svetogrdje.....idi stavi polovne...bolje su sigurno.....radis za pare.....jok nego za kikiriki, ali SRCE HOCE DUPE KLOKOCE.....uzmi sipaj u motor malo alkohola.....brusilicom docrtaj saru na gumi....istoci ulje iz viljuski jer ti sline semerinzi...

p.s.
@SSZGO
dodji sutra licno i ja cu ti pokloniti set plocica za tvog cbra.....i montiracu ih gratis.

Malo sam se interesovao i èitao na temu. Moram javno da se izvinim: ka¾u da se èovek uèi dok je ¾iv i opet glup umre.   :)    Definitivno si u pravu i kineske (svake no-name, bez atesta) ploèice nisu pametna stvar i ne mo¾e se znati kad æe da izdaju, èak ni ako se probaju. Struka mora da se po¹tuje.    [cheers]  


Citat: njanja poslato 12 Februar, 2015, 09:38
mislis uzeo bih ih da kada se vracas kuci imas izgovor kod zene.. nije hteo da zakoci pred kucom pa sam nastavio do kafane  [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [zena] [zena] [zena] [zena]

Kafana ne sme da trpi zbog porodice!

Na ovo sam ja mislio:  :)



Da mogu to kad hoæu.  :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

idanijel

#50
SSZGO kad zakoci deca iz komsiluka ce da beze,da nedobiju astmu od oblaka azbesta  [rofl]  evo slike sto mi je poslao na VIBER ,KOCENJE PRED KAFANOM. [panic]



perlx


kameni

Evo i ja malko da se umesam u ovu temu, citam sve sta ste pisali i htedoh da podelim sa vama malo nekog znanja. Bio sam na skolovanju u Ceskoj inace firma je ATE dobro poznati kocioni brend za auto industriju. I ovako stvari stoje, u auto industriji ATE pravi preko 250 razlicitih smesa za kocione plocice (zavisi od snage motora, i tezine vozila) to je naravno za komercijalnu upotrebu a neki drugi proizvodjaci oko 50ak. Na mojim kolima sam imao ugradjene Valeo kocione plocice i bio sam zadovoljan, onda jednog dana krenem za Sarajevo i posto sam malko manijak za voznju i volim one krivine po Vlasenici u jednom trenutku ja na pedalu kocnice kad ono tvrda kao kamen i visoka a auto se ne zaustavlja..  :o Naravno produzim krivinu ali na srecu nista strasno malo po nekoj poljani se provozam, cim sam se vratio u Bg ja lepo odem i kupim ATE da se i sam uverim dal ima istine ono sto je onaj Nemac pricao onolike dane. Presao nekih 500km u gradu i vec tad bio malo je reci odusevljen, opet krenem istim putem za Sarajevo i isti tempo kao i proslog puta ali tako sam se prijatno iznenadio sa kocenjem i drasticno kracim zaustavnim putem i uz sve to posle 15ak uzastopnih jakih kocenja da bi video kad ce se pregrejati ja to nisam uspeo. I od tada cim kupim druga kola istog trenutka menjam kocnice i nemam brige. Znam da sam oduzio ali ipak mislim da je veoma bitno ko je proizvodjac kocnica, iako je ista fabrika koja pravi original i kopiju ipak mislim da nije ista kontrola kvaliteta. Pozz  [thumb_up]

ЯЭВОЛУТИОН

tu poentu svi znamo....i kad neko turi kineske plocice na kineski motor ....to je sasvim ok....ali na motor od 7000 evra trpati plocice od 25 e set......mozda i treba ....covek koji vozi motor a ne voli brembo nije zasluzio da zivi :)

p.s.
ovo dole je malo podsecanje na Davitelja i sjajnu ulogu Taska Nacica
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Brembisto! Meni je malo nelogichno razmishljanje da eksperimentishem sa kochionim plochicama, nisu to sijalice, jebi ga, ali svako ima svoje razmishljanje (i pravo na njega).
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

SSZGO

ako ove jeftine nisu dobre stavicu brembo i kraj price
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

perlx

Koliko su dobre shvatices kada ti zaista budu trebale.

eclipse4

gde da nadjem organske prednje za moju hondu ???

sve zivo pretrazih niko nema.....


eclipse4

#59
ma trazim kod nas,burazer dolazi tek za dva meseca,nije da mi e hitno daleko od toga,nego bih da obezbedim to i radim nesto u ove hladne dane...dosadno mi je...