Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Andjelo

I od pre neki dan domace butkice dimljene sa barenim krompirom i renom domacim






Andjelo

Ubili smo se koliko je dobro bilo....ne znam zbog cega je svako jelo dobro koje je spremljeno u prirodi , cudne su to neke struje u zelenilu

pajche

Sa jedne stranje uzivanje je pratiti ovu temu sa druge pakleno jer odmah sam gladan :)

Boban_m

Citat: Andjelo poslato 21 April, 2019, 13:54
Ubili smo se koliko je dobro bilo....ne znam zbog cega je svako jelo dobro koje je spremljeno u prirodi , cudne su to neke struje u zelenilu
Druze to je dobro i na roditeljskom sastanku da jedes a ne u zelenilu ;D

Lazic


Andjelo

Jedan riblji paprikas na moj nacin


Andjelo

I malo ribe sa  posebnim zacinima




Andjelo

Jes da je prosla zima ....al ipak s vremena na vreme da se omastimo






Andjelo

A danas pasulj za 10 tku  sa suvim rebarcima domacim bez zaprske






eclipse4

al sto je u naslovu teme "i recepti" kad recepata nema nigde :)

Andjelo

Posto je petak dan posta .....na meni riba i mladi krompirici u ulju








Andjelo

Ne znam zbog cega ali hrana koja se priprema nikad nije istog ukusa , mislim uvek je dobra ali postoje nijanse ukusa .... e sad ja mislim , ni mi nismo svaki put istog raspolozenja , mozda ambijent ili vreme za koje se skuva ili kakvog je ukusa trenutno namernice koje se stave za kuvanje.......inace ja sam se sad razvalio od ribe dz moram malo da prilegnem

Andjelo

Citat: eclipse4 poslato 05 Jun, 2019, 20:07
al sto je u naslovu teme "i recepti" kad recepata nema nigde :)
recept je sledeci oko 1kg luka i 1kg zelenisa i 1.5 kg pasulja ( od cega najvise zavisi dal je pasulj na kraju odlican  i jedno 2 kg suvog mesa na kotlic

Andjelo

Luk i zelenis dobro uprziti na malo masti uz postepeno dodavanje vode i jedno 2 crvene sveze paprike na sitne kockice sa ostalim uprziti .....kada je to dobro uprzeno dodati jedno 4-6 kasika slatke mlevene paprike i dinstovati jos nekih 20 min .Zatim naliti vodu dodati pasulj i meso i kuvati dok ne pocne da se zgusnjava nekih 2-3 sata ne na jakoj vatri

Andjelo

Pasulj predhodni dan ostaviti u vodi preko noci da odstoji al sipajte za polovinu vise vode jer ce pasulj popiti vodu.Sutradan sve to prokuvati da vri 15 minuta uz dodatak kasike sodebikarbone .......pa tek onda staviti da se kuva

Andjelo

Mada nisam neki ljubitelj rostilja eto malo za promenu






Andjelo

Mici(cevapi) iz Rumunskog Lidla bili su svinjski  i extra pileci po ceni od nekih 260 din /kg  , domaca kobasica made  by Munja i raznjic sa povrcem i pileci batak .....krompirici mladi svezi na mast sa ostatkom sitnisa od cvaraka ☺

Andjelo

I posle jela 2 krigle piva ladnog Warsteiner  iz burenceta

mali_zmaj

eeee da...,to je ta patnja!!    ;)
jin-jang

Andjelo