Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

goranvojska

i bre doco a ja gladan.

doktor

Samo za veliku ekipu...da ne ceka!
Bikers work is never done!

goranvojska

pa na promociji peglice u b.crkvi andjelo je ocekivao vecu ekipu al samo 5 motora MM doslo a rostilja i pasulja bilo za 55.steta.

Andjelo


Andjelo

Posle pripreme izgledalo ovako




Andjelo


Andjelo

A bila i riblja corba po Madjarski










Boban_m

Daj recept za tu riblju corbu po madjarski.

Andjelo


Andjelo

Na 15l kotlic 1.5kg luka 2-2.5 kg zelen ,celer,paskanat i sargarepa ...70g slatke paprike i so biber lovorov list neki komad i 3-4 kocke za supu i riba se isfiletira i usoli komadi kao za gulas moze i veci

Boban_m

Sta je ono sto pliva na povrsini u kotlicu na slici, a nije luk?

Andjelo

Sve se stavi da se obari i koske sa mesom od fileta i neka bela riba ....kada se obari odvoji se povrce i izblendira a meso ribe odvoji se od kostiju voda se procedi na cediljku i ostavi se da se dolije kasnije za corbu......zatim se ponovo opere kotlic i stavi se izblendovano povrce

Andjelo

Zatim se razmuti paprika u nekom sudu sa hladnom vodom i stavi se u kotlic nali se voda i kuva se dok ne prestane da peni paprika doda se riba i 2dl soka od paradajza posle paprike

Andjelo

Crni luk se bari sa povrcem cak sam stavio i 3-4 sveza paradajza .......ovakva corba uopste nije teska za stomak jer nema drugih zacina osim prirodnih , cak i crni luk se ne oseti posto je baren .......ovo je 5 put ove godine kako pravim i mnogo vise mi se svidja nego sto sam do sad pravio

Andjelo

File soma na zaru bilo je estra  , riba je samo u soljena i pece se sa jedne strane dok ne pocne da rumeni vise od polovine zatim se okrece .....i kada se skine sa zara prelije se marinadom od persuna , belog luka  , ulje i sokom od 2 limuna

ЯЭВОЛУТИОН

ja jos nisam jeo losu riblju corbu a da je ljuta.....jeo sam jednu koja je bila losa dok nisam zaljutio...ondak je bila taman
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Andjelo

Evo spremljeno prasece da sutra ide ispod saca sa povrcem i krompirom .......bice sutra jos slika


Andjelo


Andjelo


Andjelo