Glavni meni

Anðelove ðakonije i recepti

Započeo Andjelo, 03 Februar, 2015, 20:18

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

mali_zmaj

Anðelo promjeni profesiju,neku domaæu kuhinju,tj. restoran domaæe hrane otvori!!  ;)
jin-jang

Andjelo

Citat: mali_zmaj poslato 14 Decembar, 2018, 14:53
Anðelo promjeni profesiju,neku domaæu kuhinju,tj. restoran domaæe hrane otvori!!  ;)
razmisljam se da otvorim neki restoran domace kuhinje ili Austrija ili Nemacka

Andjelo

Razmisljao sam i ime restorana ....Banatischedorf specialiteten

Andjelo

Testo za Pizzu
2dl mleka
2dl ulja
2dl vode
Kocka kvasca
Kasika secera
Kasika soli
Brasno tip 400
Brasno po potrebi dok se testo ne umesi

Andjelo

Ja sam jeo pizze u Italiji , Nemackoj,Austriji i Svedskoj al najbolja je u Rumuniji ima jedna Pizerija u centru Temisvara i u na ulazu u Temisvar ima Praktiker pa u Auschan prodavnici imaju pekaru i jako im dobra Pizza na parce .....a posle toga u Nemackoj u Hanoveru kod zeleznicke stanice i u gradu gde su moji u Nemackoj isto je dobra

Andjelo

Posto sad drzimo dijetu malo pred praznike ......resio sam da isprobam Sac od tanjirace , bice spremano kolenice sveze i dimljene i dimljena rebarca sa kiselim kupusom i krompirom ....jedva cekam taj dan , bice u toku sledece nedelje ako stignem cim zakoljem svinju  i sredim ovaj kombi sto mi je u radionici

Lazic

Citat: Andjelo poslato 14 Decembar, 2018, 15:47
Citat: mali_zmaj poslato 14 Decembar, 2018, 14:53
Anðelo promjeni profesiju,neku domaæu kuhinju,tj. restoran domaæe hrane otvori!!  ;)
razmisljam se da otvorim neki restoran domace kuhinje ili Austrija ili Nemacka
Veæ mi se javlja onaj bot kako te naziva nemaèkim konju¹arom... :o ;D

mali_zmaj

Ma libo me za bota,ja bi pored Anðela za sedam dana nabio jedno dvajs kila otp!! Èovjek je bog!!
jin-jang

Andjelo

Evo jos jedan recept za testo Pizzu a moze i za kiflice
1kg brasna
1/2L mlako mleko
2dl jogurta
2 kasikice soli
1 kasikica secera
1 kvasac

Andjelo

#169
Polako se blizi dan svinjokolja pa sam resio da ove godine odradim Tirolsku sunku
http://www.youtube.com/watch?v=http://gdata.youtube.com/feeds/api/videos/B4WwoPdGqBU?v=2#

Andjelo

Danas zaklana svinja i usoljeno meso za dimljenje .....odrsdjene mesnjace i dzigernjace  .... cvarci bi trebalo dutra ili prekosutra
Z




Andjelo

Evo i jedan dobar recept za kobasice na 10kg smese 8.5kg mesa i 1.5kg slanine ledjne od svinje moze i 1kg junetine.Meso za kobasice je bitno da se odvoji od masnoce
Na 10kg -11kg smese
200- 250 g soli
50- 150g belog luka domaceg
50-150g tucane ljute paprike domaca
20-40g susenog djumbira ima u prodavnicama
50g bibera
30g secera
Ja slatku papriku ne stavljam  jer ide na gusu a moze jako malo do 50g na smesi .Meso treba dobro da se izmesi da zacini podjednako budu u smesi ostaviti par sati ili 24 sata u frizideru i sutra puniti u crevu



Andjelo

Posto sam Sac zavrsio .....vreme je da se isproba.Za probu na meniju bice  kiseli kupus sa krompirom ......dimljene kolenice i sveze  ....sa dimljenim i svezim rebarcima ...


Slike uskoro

Andjelo

Jutros kada sam potpaljivo vatru za kobasice
.... mirise pola dvorista na zacine iz kobasica

Andjelo

Zacinjene dve Tirolske sunke .....da odstoji 10-tak dana i spremljeno za dimljenje


UFF


CBRR1


Lazic

Nije kralj ¾ivotinja, mogu i da poklanjaju...

Andjelo


®or¾