Glavni meni

Yamaha FZR 600

Započeo Glava Dole, 31 Januar, 2015, 21:24

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Pa nzm kako to pisem, ozbiljan sam, plocice su vec nalepljene i namontirane i koce sasvim solidno i to jos nisu ni legle, pa da su nitne toliko rizicne ne bi ih valjda stavili u servisu koji radi samo to vec dugo, one su i zalepljene klasicno i ovo je kao osiguranje, ne vidim sta je sad pa ovde toliko strasno...a sto se zavrtanja tice da opet kazem da je to na kratko sigurno da ga ne vozim prvom u blokadi al ako se uzme u obzir da tek preko 7 povlaci kako treba....pa normalno da cu da ga cepnem kad mi se cepa i vozim do 5K kad mi se uziva, pa kad hocu da vozim penzionerski sednem na kivija i vozim se sa potrosnjom od 2,5l....svi pricaju cak i ovde u fazonu "ako R-a vozis u niskim promasio si klasu motora bla bla bla" al kad ja zavrnem to je uzas, jadan motor, ja sam kreten itd....ne mogu vise, tacka na tu temu sto se mene tice

Glava Dole

Hahahahhaahhahahaha aaaa ludaci jedni :D A sta fali cika kosti? :P

Bori¹a

Citat: Milos96 poslato 16 April, 2015, 01:27
ne mogu vise, tacka na tu temu sto se mene tice

sad si nasao da prekidas kad je najzanimljivije :D

makinjo

Nista . Kosta je profesionalac :)

Glava Dole

#104
Znam da mu ne fali nista zato i kazem, covek legenda sto se mene tice :D

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

orlovi

Citat: Milos96 poslato 15 April, 2015, 22:25
Da se malo manemo te teme... :)
Prekljuce mi se odlepila feroda sa zadnje plocice, da prikocim-samo propade, nadrukam par puta i dobijem je opet i koci ali cujem struganje, sidjem sa motora i jedna ima jos mesa, druga do metala(a imale su obe sigurno sasvim dovoljno mesa), dakle odlepila se...neverovatno, pa eto sta mogu da naprave lose plocice(ne znam koje su, dosle su sa motorom)...

Dao sam ih na lepljenje i danas su bile gotove, zalepljene i plus zanitovane za svaki slucaj, lepo odradjeno, kao nove su na oko...sto se kocenja tice nije nesto za sad ali racunam da je to period razradjivanja tj dok se prilagode disku, videcemo kako ce da se ponasa, u glavnom za sad je ok, s obzirom da je zadnja kocnica i da moze da blokira i sad u pocetku lako...bice to valjda ok :)


Ovo skoro nisam video..Decko je mazohista...Bacaj bre to u djubre i kupuj plocice...

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Bori¹a

ja ujutru nissin sinter turam na hondilaka... :D

Glava Dole

Ako ti tako kazes... ja znam da sam danas prevalio 40ak km i da me ove plocice zaustavljaju, koce odlicno a ne skripe ni nista, ko ima para nek kupuje nove, ja cu pre da tu razliku sunem u rezervoar...

Inace danas se malo yamahica i kupala, preporodila se, drugi motor :D



Djerma

E,za prednje  plocice znam da sigurno pasu od mercedesa 124 i golfa 1. Moraju malo da se obruse da bi usle u klesta.Malo kad su polovne a puno kad su nove.Bez zezanja.

orlovi

Revolucijo.Skupljaj stare plocice pa da lepimo.Nitne ima na buvljaku.Pare ce da namlatimo...

Bori¹a

evo ja sutra doniram komplet od mog cbf-a za preradu [rofl]

Glava Dole

Citat: Djerma poslato 16 April, 2015, 23:41
E,za prednje  plocice znam da sigurno pasu od mercedesa 124 i golfa 1. Moraju malo da se obruse da bi usle u klesta.Malo kad su polovne a puno kad su nove.Bez zezanja.


Jeste da si reko bez zezanja ali je l' to stvarno bez zezanja? Prednje imaju jos dosta mesa ali ce ta informacija nekad mozda dobro da dodje ako je to tacno :)

Alekre

Jedna stranica je ista. Stavi se stara potrosena plocica od motora kao sablon pa se po tome isece od auta, na tocilu se skine visak ferode i to je to. To je parce metala i zalepljena feroda, nije genetika. Uglavnom i to sto si ti napravio bolje koci od mog dobosa sigurno, nemam disk pozadi :(

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: Alekre poslato 17 April, 2015, 08:33
Jedna stranica je ista. Stavi se stara potrosena plocica od motora kao sablon pa se po tome isece od auta, na tocilu se skine visak ferode i to je to. To je parce metala i zalepljena feroda, nije genetika. Uglavnom i to sto si ti napravio bolje koci od mog dobosa sigurno, nemam disk pozadi :(
boli te patka...ti paknove za dobos mozes da zalepis...i jos i da zanitnujes...evo covek ce ti kaze ko to radi....a kad ti budu trebale prednje nemoj da lepis ko boga te molim....poklonicu ti ja nove...ako je bas toliko zapelo.....

p.s.

Arapin kupuje kineske plocice za cbr1000rr
Smederevac lepi plocice za fzr600.....
Njanja nema plocice uopste za cx500....kako li ce on da resi to.....napravi na strugu od pampura...ima da koci bog da ga vidi....a gume od japanera.....stariji dot ali ko nove.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Djerma

Citat: Milos96 poslato 17 April, 2015, 01:45
Citat: Djerma poslato 16 April, 2015, 23:41
E,za prednje  plocice znam da sigurno pasu od mercedesa 124 i golfa 1. Moraju malo da se obruse da bi usle u klesta.Malo kad su polovne a puno kad su nove.Bez zezanja.


Jeste da si reko bez zezanja ali je l' to stvarno bez zezanja? Prednje imaju jos dosta mesa ali ce ta informacija nekad mozda dobro da dodje ako je to tacno :)
Bez zezanja ti kazem,a lanac pase i od kombajna.Kad se pojedu zubi na lancaniku mogu sa brusilicom da se prodube i lanac se krati kada se istegli previse.Sve sam to radio tako da znam.Ni ulje ne mora da bude kvalitetno,sae 30 i kad se opere filter u benzinu bude odlicno.Bolje sae30 novo nego da ga vozis na staro ulje.

Glava Dole

Znaci ipak samo podjebavas...ok

Gvozden

Stvarno moze od kombajna, bez zajebancije... ja vozio pre jedno 20 i kusur...
Jedino problem kad peglas, a pregreje se i stegne, ali ima leka. Pili smo puno piva, pa na smenu pishali na lanac da otpusti. Bg-Ki jedno dva pishanja..pre zr i posle  pkb-a.

Hohštapler

Aj i ja jednom da poku¹am da budem glas razuma, mada je Joker za to ipak struèniji.
...ne drkamo te jer nam zanimljivo, nego neke stvari se granièe sa ludo¹æu....
Na ladi, stojadinu i ostalim autima koje ljudi voze jer moraju a nemaju za bolje, pakne i mogu da se lepe, ali tada znaju na èemu su, ali na motoru koji ide 200 lepiti pakne, nitovati...  [ludak]
Da ne krenemo sad o projektovanju, naponu sila dok pakna radi, za ¹ta se koristi nitovanje - sigurno ne za smicanje, pa termièkom optereæenju rada pakne... ¹ta se de¹ava pri grejanju dva razlièita materijala (ko se koliko ¹iri i skuplja i kolko æe lufta dobiti nakon par ciklusa grejanja-hlaðenja) pa da treba da bude NITNA na njima setili bi se japanci toga. Pogre¹no je na toliko naèina da ne znam odakle bi krenuo.
Dru¾e, to se posle jako skupo plaæa! Ako ne glavom, onda kostima, unutra¹njim organima ili èak i udovima...
Zbog toga ti govorimo.
Pametuglavu (jedna reè)  [cheers]
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.