Glavni meni

Preko negde ili ovde? Gde je bolje?

Započeo Hurricane, 26 Januar, 2015, 21:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

freepartyman

Citat: Slaninar poslato 28 Januar, 2015, 00:01
Moj buraz re¹io sa sve ¾enom i æerkom paliti za Australiju. 45 godina.
[clapp] [clapp] [clapp]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

idanijel

Meni tetka vec 4 dana zivi u Australiji.ima 61god ima  [klanjam_se]

rtaku

Sta sa bilderom, voli da sere sa visine ali zna biti obektivan, kako je u Dubaiu i komsiluku?

mi¹ko_kolo

Citat: Slaninar poslato 28 Januar, 2015, 00:01
Moj buraz re¹io sa sve ¾enom i æerkom paliti za Australiju. 45 godina.
Na koju foru?

freepartyman

Citat: rtaku poslato 28 Januar, 2015, 00:43
Sta sa bilderom, voli da sere sa visine ali zna biti obektivan, kako je u Dubaiu i komsiluku?
Pa vidis kako je . Vozi se Aston :)
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Andreja

Do mojega, proèitah celu temu, nisam bli¾i odgovoru koji me zanima...

Hoæu da ¾ivim i radim negde gde je prijatno (¹to UFF ka¾e, jebe¹ i pare i sve ako ne izbijam iz kuæe)... Konkretno, Oslo i drugi ju¾niji gradovi u Norve¹koj i nisu toliko surovi (mislim na primorje zapravo), za¹tiæeni su od hladnih struja ¹to je do jaja... Plate su im vrhunske, najbolji drugar ima blisku rodbinu tamo, za par godina kupi¹e sebi stan za ke¹, ujak uop¹te nije znao norve¹ki kada je oti¹ao a i generalno mu lo¹e idu jezici, zaposlio se na nekom brodogradili¹tu i userava se od para, ka¾e ¾ao mu je ¹to nije ranije oti¹ao. Baja ima oko 50 godina. Skroz opu¹ten ¾ivot. Uz to, klinac im studira, do skoro je ¾iveo sam pa su i njemu plaæali stanarinu.

Australija mi zvuèi vrlo primamljivo zbog klime i engleskog (dodu¹e, vrlo skrnavog) jezika. Odbija me to ¹to se vozi kontra stranom ( :D ) i ¹to je poprilièno te¹ko otiæi tamo (isto kao i u Norve¹ku). Drugar koji je bio 27 godina u Australiji ka¾e da tamo bukvalno mo¾e¹ govno da proda¹, samo ako se potrudi¹. Radio je gomilu poslova tamo, bio preduzetnik, radio i kao noæni èuvar (pominje mi cifru od 67 dolara PO SATU)... Izbio neki problem sa ¾enom, seo na motor i ¹est meseci se vozio po Australiji :D Sviða mi se to ¹to tamo bukvalno mo¾e¹ da radi¹ kao èova koji mlati zastavicom kada se izvode radovi na putu i da ¾ivi¹ kao car, potpuno rastereæeno.

Ako ne bih i¹ao na to da zaradim velike pare, voleo bih da zapalim u centralnu Ameriku (tipa Panama), da se bavim nekim zanatom, poljoprivredom, èime god i da vozikam motorèe, ¾ivotarim i da me boli kurac, mo¾da i o¾enim neku panamljanku (ako se tako ka¾e) :)

To da su ljudi kao roboti i ma¹ine u nekim stranim zemljama (zapadna, severna Evropa) mo¾da i jeste taèno, a ¹ta su ovde? Pogledajte samo domaæe novine, ¹ta radi vlada, ¹ta rade komunalci, Bus Plus kontrola... ®ivotinje.

Poslednja i jedna od lep¹ih varijanti (ali do tridesete, najkasnije trideset druge je ovo, upravo ovo, ba¹ ovako, moj ¾ivotni san:
Honda Transalp 600:Un Viaggio nel Mondo in moto [www.Partireper.it]
I tu postoji jedan ogroman, skoro pa nepremostiv problem a to je da imam srpske papire, samim tim i ogranièeno kretanje.

_____________

Da li ovde ima posla - ima ali realno gledano, ako radi¹ za 30 000 ¹to je realna proseèna plata (mislim da je i ispod 25000 al ajde), iznajmljuje¹ stan, ti NE MO®E© da ¾ivi¹, mo¾e¹ da pre¾ivi¹, neæe¹ biti gladan, imaæe¹ krov nad glavom i to je sve. Ne mo¾e¹ da ode¹ na zimovanje, letovanje, ne mo¾e¹ da vozi¹ automobil/motor, na sve strane se stiska¹. Mo¾e¹ da ima¹ decu, gde je dete, tu su i roditelji da pripomognu ali se opet sve svodi na pre¾ivljavanje. Crno je ovde, mnogo crno... Neko je postavio pitanje ¹ta èekamo mi koji ¾elimo da odemo... Ja konkretno hoæu da usavr¹im ovo ¹to sam poèeo da uèim, da imam bar ne¹to konkretno da ponudim potencijalnim poslodavcima.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

rtaku

Ako nisi nista radio sa usima mozes u tople krajeve da budes ventilator :)
Salim se naravno, a za juzne krajeve Norveske si u pravu sto se klime tice.

balcan girl

UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Hattrick

Rodjen preko, zena takodje, drzavljanstva od rodjenja, cela uza familija i moja i njena preko jos od 60-ih, vratili se u Srbiju pre 7 godina i odlicno nam je.
Mrzi me sada da naglabam kako i zasto, ali odluka je pala, sprovedena u delo, i nikada nismo zazalili sto smo je doneli.
Odemo samo tamo sa vremena na vreme da posetimo familiju, kumove i ortake, i tutanj nazad. ;D
E sada ko smatra da bi mu preko vise odgovaralao, podrzavam, svako je krojac svoje sudbine, i treba da ispuni svoje snove, tamo gde misli da ce da ih ostvari.

SSZGO

Citat: freepartyman poslato 28 Januar, 2015, 00:52
Citat: rtaku poslato 28 Januar, 2015, 00:43
Sta sa bilderom, voli da sere sa visine ali zna biti obektivan, kako je u Dubaiu i komsiluku?
Pa vidis kako je . Vozi se Aston :)



nisko kvalifikovani poslovi tipa konobar, prodavac su nisko placeni tipa oko 1000e prosek a ako je dobar restoran ili radnja moze biti i duplo vise

fizikalija tipa vozac, utovarivac su mizerno placeni tipa 300e

sve sto je vezano za izgled ili medicinu je dobro placeno
sve sto je vezano za ekspoataciju nafte i gasa je dobro placeno

sad, da li je dobro ovde
ovde ima posla ali zavisi kako se snadjes i kako hoces da zivis i gde

ako hoces da zivis npr u marini ili u blizini burj khalife na dobroj lokaciji i da imas normalan zivot, placas garsonjeru sa racunima NAJMANJE 15000e godisnje plus hrana prevoz itd
tako da je racunica jasna, ako si prodavac u vrh radnji i imas 2000e mesecno, to je godisnje 24000e
ti ne ozes da priustis dobar deo grada, ili ces morati da zivis sa nekim ili da zivis na periferiji

ako hoces da zivis dobro, treba ti bar 2000e mesecno preko cene stanovanja

tako da je sve relativno

ako imas dobar posao ovde je dobro, ako imas los posao mucices se
u svakom slucaju kakav god posao u pocetku nije lako...

Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

Hurricane

Citat: Hattrick poslato 28 Januar, 2015, 04:16
Rodjen preko, zena takodje, drzavljanstva od rodjenja, cela uza familija i moja i njena preko jos od 60-ih, vratili se u Srbiju pre 7 godina i odlicno nam je.
Mrzi me sada da naglabam kako i zasto, ali odluka je pala, sprovedena u delo, i nikada nismo zazalili sto smo je doneli.
Odemo samo tamo sa vremena na vreme da posetimo familiju, kumove i ortake, i tutanj nazad. ;D
E sada ko smatra da bi mu preko vise odgovaralao, podrzavam, svako je krojac svoje sudbine, i treba da ispuni svoje snove, tamo gde misli da ce da ih ostvari.

..nemoj da te mrzi... lezi, opusti se, pi¹i nam...

to je upravo ono ¹to nas ¾ivo zanima, ono ¹to nam nije jasno, za¹to?

zar treba da odemo, radimo, bacimo pola ¾ivota i onda shvatimo to ne¹to... hajde..

Nadalina

Citat: mareskin poslato 27 Januar, 2015, 23:13
Ja sam za sada re¹io samo da bi i¹ao kod Nadaline da vidim da li je u Kini stvarno kao ¹to je na njenim fotkama.


Jos sam ja i fina, pa mnogo cega i precutim. ;D

Ako cemo o nekim potencijalnim mestima za zivot... Okej, Australija mi je skroz realna... Ali! Ja sam se mnooooogo zaljubila u Kajmanska divna mi ostrva. Jeste skupo i jeste vrucincina koja te bukvalno przi, ali je mnoooogo ludo i divno za zivot!

Nikad se ne zna.... :D
Dzukela u podznaku

MIGE

da mnogo ne tupim,mnogi pricaju ovde o mudima,sreci i ostalim stvarima...aj sad jedan savet za mene..kako covek da nadje posao u stranoj zemlji sa srednom skolom?cekam vas odgovor a ja cu vam posle napisati sta sam sve uradio u protekle dve godine...zeleo bih da cujem od ljudi koji su vec otisli a da nije lutrija u pitanju...

freepartyman

Citat: SSZGO poslato 28 Januar, 2015, 05:52
Citat: freepartyman poslato 28 Januar, 2015, 00:52
Citat: rtaku poslato 28 Januar, 2015, 00:43
Sta sa bilderom, voli da sere sa visine ali zna biti obektivan, kako je u Dubaiu i komsiluku?
Pa vidis kako je . Vozi se Aston :)


sve sto je vezano za izgled ili medicinu je dobro placeno



Moj fah, dolazim  ;D [yahoo]
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Boban_m

Citat: MIGE poslato 28 Januar, 2015, 11:04
da mnogo ne tupim,mnogi pricaju ovde o mudima,sreci i ostalim stvarima...aj sad jedan savet za mene..kako covek da nadje posao u stranoj zemlji sa srednom skolom?cekam vas odgovor a ja cu vam posle napisati sta sam sve uradio u protekle dve godine...zeleo bih da cujem od ljudi koji su vec otisli a da nije lutrija u pitanju...
Ovde je situacija takva da je na pocetku svima manje vise isto. Govorim za situaciju da nisi dogovorio posao prije dolaska ili da nemas nekog ko bi te zaposlio. Bez odredjene vrste verifikacije strucnosti, sertifikata i kurseva dobijenih ovde, ne moze se ocekivati da lagano nastavis karijeru koju si imao kuci. Tako npr. ljekari imigranti mogu ocekivati da pocnu kao medicinski tehnicari. Moras da provedes neko vrijeme snalazeci se i radeci poslove koji nisu u tvojoj struci, dok ne nadjes nesto odgovarajuce. Prvo, jer zivot ovde kosta, a onda dok upoznas trziste rada i ljude koji imaju informacije ili mogu pomoci. U tom smislu, imao fakultet ili ne, ne znaci mnogo. Poslova ima. Obzirom da je Florida drzava sa usluzno orijentisanom privredom, takvi su poslovi najcesci. Pocetna plata za vecinu takvih poslova je 10$/sat. To je jedna od nizih satnica u USA ali ovde nemas drzavni porez na prihod, nema hladnoce i s tim vezanih troskova, pa se to negdje nivelise. Neki poslodavci placaju zdravstveno, neki ne. Mnogo je vazno da dobro govoris engleski. To ti daje mogucnost dobijanja laksih i bolje placenih poslova. Bez dobrog engleskog si osudjen da radis sa nasim ljudima. Jedan od omiljenih srpskih poslova, narocito za ljude bez fakulteta je voznja kamiona. To je placeno otprilike 50c/milji. Po meni, to je posao primjereniji onima bez porodice jer odsustvujes po par nedelja ili duze od kuce. Ipak, mogucnosti je mnogo, ako imas ambicije da napredujes, i da radis na sebi vrata su otvorena. Ako nesto znas i vrijedis, mogucnost da to naplatis je ovde mozda veca nego igdje.

Ipak, sve to nije tako lose kad rade dvoje, jer te to pozicionira vec u pocetku u neku nizu srednju klasu. Hrana, gorivo, obuca, odjeca su stavke o kojima se ne razmislja mnogo, jer je uglavnom jeftinije nego kod nas. Tehnika je takodje jeftinija, stalno su neki popusti, daju na otplate bez kamate i sl. Stanarina je znatno skuplja nego kod nas, ali primanja su vise nego dovoljna. Lisen si one tenzije i grca sa kojom se zivi u domovini. Meni se dopada sto je kulturna komunikacija sa svima i na svakom mjestu nesto sto se podrazumijeva. Smucilo mi se bilo zadnjih godina gledati smrknute face i slusati o raznim problemima, i tog nekog rezanja jednih na druge na svakom koraku. Osnovno i srednje obrazovanje je zaista besplatno (u drzavnim skolama naravno), ni knjige se ne kupuju, cak i rucak u menzi je besplatan. Udranje po usima krece od koledza pa dalje. To je u neku ruku ok, jer ti vec sa srednjom imas mnogo poslova od kojih mozes pristojno da zivis, a ako hoces vise moraces da platis. Klima je fenomenalna, toplo je preko citave godine. Pjescane plaze na kojima nikad nije guzva i niko ne naplacuje ulaz, lezaljke i te gluposti, palme, uvijek miran i topao Atlanski okean. Eto, malo rasirih pricu jer, meni bar, nije vazno jedino koliko si zaradio za sat vremena, kvalitet zivota odredjuju i druge stvari.

mareskin

Gledao sam CSI: Miami i vidim da ima mnogo ubistava, a onda ima i krokodila (od milošte aligatora) :D

Kakva je situacija sa tim?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Boban_m

Svaki vidjeniji domacin ima po jednog svezanog ispred kuce. Ne laju ali ujedaju. Iguane, otrovni pauci i zmije se vec drze objektivno kao kucni ljubimci. Mislim u objektima ;D

A ubistva, pa desi se. Malo, malo pa murija oladi nekog ;D. Kriminala ima manje nego sto sam mislio, mozda bas iz tog razloga. Nema "redovnih kontrola", nema lizalica iza zbuna.

Ivicat

Sa svime se slazem sto je Boban napisao.
Samo bih dodao jos jednu stvar koja je nekome zanemarljiva a nekome bitna. Nema diskriminacije. Bar je nema u tolikoj meri koliko u Evropi gde te  gledaju kao ciganina. U SAD imaju meksikance i crnce.

Aleks Cross

Citat: MIGE poslato 28 Januar, 2015, 11:04
da mnogo ne tupim,mnogi pricaju ovde o mudima,sreci i ostalim stvarima...aj sad jedan savet za mene..kako covek da nadje posao u stranoj zemlji sa srednom skolom?cekam vas odgovor a ja cu vam posle napisati sta sam sve uradio u protekle dve godine...zeleo bih da cujem od ljudi koji su vec otisli a da nije lutrija u pitanju...

Od mene mozes da dobijes " savet " samo usmeno kad tu budem dosao. Svuda postoje jednostavna pravila zivota i ako se toga drzis imas sansu da uspes. Nase ljude ubija malogradjanstvo, zivot iznad njihovih mogucnosti i slicno. Jednostavno receno, kurcenje za tudje pare ( Banka = Kredit).

Pogledaj ovo i imas automatsk odgovor na temu


freepartyman

Citat: Boban_m poslato 28 Januar, 2015, 19:10
Svaki vidjeniji domacin ima po jednog svezanog ispred kuce. Ne laju ali ujedaju. Iguane, otrovni pauci i zmije se vec drze objektivno kao kucni ljubimci. Mislim u objektima ;D

A ubistva, pa desi se. Malo, malo pa murija oladi nekog ;D. Kriminala ima manje nego sto sam mislio, mozda bas iz tog razloga. Nema "redovnih kontrola", nema lizalica iza zbuna.
Jel ima ajkula :)
I became a beast to rid myself the pain of being a man