Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

UFF

jebo te bre pezo

bicikla od automobila ne lozi se na kantu

Kostić

#8281
nema veæeg adrenalina od 180 kmh u miniju 1300 gt a ovaj pe¾ov je skoro ko mini. autiæ je super samo je neupravljiv na veæim brzinama nema servo volana. sve ostalo je kul.

a audi je majka svakako. ko ga ima

e, al interesantno je kad èuje¹ eksperte koji kantuju automobile koji su se proizvodili u reli varijanti. cenim da je tvoj sud ako ne i jaèi od ho¹ijevog :)

Lazic

Super je samo je neupravljiv na veæim brzinama... :o ;D

UFF

u tu kandtu kad udjes kao na pod da si seo
ne sto je nizak vec sto te neki flis papir deli od poda a nema nikakve zvucne izolacije

Glava Dole

Zamenio kiviju sijalicu. Pre neki dan izgubio kratko svetlo pa aj rekoh da to resim... fabricka je bila balonka 35/35, ja sam je jos odavno zamenio sa HS1 35/35w (grlo skoro isto kao H4) jer su balonke crkavale kao nenormalne, maltene jednom nedeljno menjao(izgleda vibracije lose resene, nema sta drugo) a halogena je drzala posle godinama do pre neki dan. Sad obisao ceo grad, ubih se da je nadjem i nigde ih nema, samo standardnih za auto 55/60w a tu nisam hteo da stavljam da ne preopteretim regler i instalaciju. I ubodem na kraju u nekoj maloj prodavnicici auto delova :D Odmah uzeo dve :D Zezao se malo oko montaze i krivljenaj onih pipaka ali kad se pravilno iskrivi i na silu ubaci vise ne mrda :D

Kostić

to za zvuènu izolaciju ne kapiram, ovaj na¹ ima normalan auspuh ne èujem ga u vo¾nji, dal je to zbog ¹to sam naviko na buku  motora pa mi auto neèujan il nem pojma al meni je lepo gluv

bigbad86

Drugar na skuteru imao  neku Halogenu al 18/18w. Kad se nisam slogirao kad sam video :) Skuter ima dva fara a skida se tesko u picku materinu, i mi nekako razvalimo da skinemo jednu sto je crkla. I sad nisam imao 35/35 jer sam mislio da skuter nosi te, nego mu stavim 55/60 pa reko da prati, ako lose radi ili nagoreva socivo da menjamo za 35/35. Medjutim radilo jos gore, nocu se bukvalno ne vidi nista, samo svetluca. Resi on da stavi LED i kad sam rasturao drugi far ja vidim da su neke 18/18w. Nikad cuo ni video. Sad skuter svetli rastura, nenormalno za cvaju od 50cc. DUple LED H4 :D

Glava Dole

A kod tih skutercica ne ide preko akumulatora nego imaju poseban namotaj samo za svetla na statoru(zato i ne rade kad je ugasen motor i tinjaju onako svetla na leru) pa sa jacom sijalicom bude gore nego sa fabrickom jer ne moze da je napoji i usija deblje vlakno :D

Ja sam svuda nalazio 55/60 a 35/35 jedva nasao na jednom mestu :D A onu jacu nisam hteo da stavljam pa da razmisljam posle da li ce dovoljno puniti, da li cu skratiti vek regleru itd... a radila bi sigurno punim kapacitetom... a nema potrebe za jacom, s ovom i dobrim farom svetli rastura(kad posle yamahe sednem na njega 2 dana mi treba da se priviknem na dobro svetlo posle onog fenjera) :D

lord_oblivion

Balonjare ima svaka seoska prodavnica jer idu u freze i traktore.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Glava Dole

Izgubio sam grlo za balonjaru a i one mi crkavale nedeljno, verovatno lose resene vibracije il sta ti vec znam(do prepunjavanja sigurno nije, provereno ne prelazi 14,2V). Kad sam stavio halogenu preporodio sam se, evo ovo je tek druga do sad a balonjara sam izmenjao jedno 10 ja msm u par meseci pre toga...

Kostić

iskrivio nosaè filtera za ulje, ulubio nov filter za ulje nateglo se crevo za ulje samo ¹to ne pukne. dal da ispravim no¹aè il da jo¹ malo iskrivim nosaè po ¹umi pa da mi klirens bude malo vi¹lji :)

El Jefe


На мом да простите су ваке сијалице. Нисам ни знао да имају такве. Халоген Е 3 35 вати
Друштво за заштиту од животиња

Glava Dole

Lazic me zarazio crkavanjem punjenja :) Nije izvestio  [prebicute]  :-* al neunistivi regler je u redu, dzek i njega zeznuo kao i mene sad a ja ga resio ko i on tad :D Ovo se jos i rimuje :D

Naima stajao je motor nekih 20ak dana i danas je upalio na prvu ali mi nekako traljavo okrenuo, bas zajecao... posle vruc palio lepo, al aj reko da proverim ipak punjenje jer mi bilo sumnjivo(aku je nov a znam ga u dusu), kad ono u leru 12,1-12,2 na 10K jedva dobaci do 13,5 a na manjim obrtajima spadne na 12, nesto... prvo odvojim dzek koji dole vodi od statora u instalaciju i odmah naisao na problem... sreca da je samo to... sve korodiralo, oksidiralo a plastika jedne faze istopljena, sigurno los kontakt :D





Fik i gotovo :) luster-kleme i ko novo :D



Opet puni kako treba, oko 14,9V u okvirima manuala(kaze 14,3-15,3) mada za akumulatorov ukus i nesto vise nego sto treba al to je to :D Cak i na leru sad mnogo bolje drzi i manjih oscilacija ima pri dodavanju gasa, jedva da ima razlike izmedju lera i gasa dok je ranije u leru drzao dosta nizi napon pa je skakao do 15 :D


Onda jos jedna sitnica... vozikao ovih dana kivija kod kog prednja kocnica dosta vislje hvata pa mi je ono sto je nekad bilo normalno sad postalo nenormalno :D Navikao bih se za koji dan ponovo sigurno ali nisam hteo... samo sam sa srafa skinuo kontramaticu tako da moze vise da se zavije i to mu je doslo taman... tacnije, taman u sustini a meni taman da se strecam i blokiram mahinalno tocak ;D Sad bi jedino dobro dosao ABS par dana dok se visina ne ureze u ruku, al vec polako dolazi na svoje(u mojoj glavi) :D Sledeci put kad budem menjao motore bice mnogo lakse, a ne sve obrnuto, onom kocnica vislje a vuce se ko prebijen posle yamahe, vristi pisti jadan sve u crveno, a onda sednem na yamahu kod koje mi svaki cas bezi zadnji tocak i lose isplaniram svaku drugu krivinu u prvih 20km, a kocnica hvata pri patosu :D


Na kraju ga oprao(da, dobro ste culi ;D ) i to mu je to za danas :D


Lazic

©teta ¹to ne sti¾e¹ do 1000 ru¾a, malopre èuo da se i za bjb gula¹ tamo okupljaju, al' u 9:30... :o ;D

Gavrolini

Jbg radim do 12. Nadam se do dva da stizem kod mise i ljilje. Treba samo usput nesto da ostavim u bg i da ne zalutam

Glava Dole

Aa da, umalo da zaboravim... stiglo i ovo iz kine kad je posao vec uveliko gotov :D Nek cuci, alat nikad nije visak :D


FJCharlie


Glava Dole

Iskeno nemam pojma, pod rukom deluje sasvim pristojno, samo je pitanje kakve je tvrdoce materijal :D Ja nisam mogao da izdrzim da mi lomi, krklja i cima pod dupetom dok mi investicija cuci na polici pa sam otisao po prvi put kod majstora pre nego sto je stigao, oteglo se vise nego sto sam mislio, posle vise od mesec dana je tek stigao al gazdarici kad sam ja otisao :D Ko zna zasto je to dobro, nije iskljuceno da bi nastala tema kako se NE montira novi lanac da je stigao na vreme [rofl]

Kostić

predobar je da stoji ko ukras na polici mi teli da kupimo neke jevtine kineske gedore i moj sin uzne krs u ruku i on pukne, ono jes da mi dete  ima jaku ruku niko mu ne da da ste¾e toèak jar poèupa ¹rafove al jebi ti kineza koj je od ¹pialtera...