Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 4 gostiju pregledaju ovu temu.

Boban_m

Sve si rekao osim koji motor prodajes i ko je kupac ;D

UFF

https://www.polovniautomobili.com/motori/12588480/honda-crf250l

[rofl]

Opis
Honda kupljena kod nas 2013te, presla pravih 6.000km ali je vozena po terenu pa je vizuelno u losijem stanju (plastike ostecene a kome to smeta set novih je 100eur)

Registrovana cele godine, tek uradjen servis, zamenjen filter vazudha, filter ulja, i sve tecnosti: ulje, antifriz i kociona tecnost

Gume, diskovi, lanac, lancanici, plocice i semerinzi su dobri tako da nema ulaganja, samo da se vozite (eventualno zameniti zadnju gumu ako hocete da vozite po blatu)

Fabricki auspuh je otvoren i prepravljen u protocni tako da je sad laksi, motor bolje ide i bolje se cuje a zamnjen je i prednji zubcanik za jedan zub manje sto mu daje vise obrtnog momenta tj brzi start

Od dodatne opreme ima nosac kofera, aluminijumski jak a lagan skid plate, nov renthal aluminijumski korman, poluge kocnice i kvacila, tegici , neopran carape kao zastita za semeringe viljuske, stitnici za zice na felnama u boji, stitnici za sake od vetra i granja, preklapajuci nosac za tablicu i migavce, led migavce, malo led stop svetlo sa blatobranom jer je fabricko ogromno i odvratno pa sam ga skinuo (imam i dajem i sve originalne delove uz motor)

Pravi dual purpose bike, agregat je bukvalno neunistiv za razliku od CRF250R, legalan u saobracaju pa vam ne treba prikolica za do terena i nazad, nema sexa sa kurblom (ima magicno dugme) i el.starter, nema drkanja ni sa karburatorima jer ima el.ubrizgavanje pa je potrosnja 3 litre na 100km, registracija je takodje smesna oko 70eur a moze da ide po bilo kom terenu zbog male tezine, mekanog ogibljenja i velikih zicanih tockova pa nije ni cudo sto pametni ljudi sa njom obilaze svet (potrazite malo po netu o ovom modelu) a ne na onoj krmaci africi :D

Motor je mlad a cena je vec pala i godinama u buducnosti ce ostati tu gde jeste tako da je to dobra investicija, jos uvek se vodi na prvog vlasnika, ja samo sto sam je uzeo ali imam problema sa ledjima pa je zato i stavljam u oglase (ako ne ode sluzice mojoj babi svaki dan za do pijace a meni vikendom do mongolije... nije mi hitno i necu da poklanjam, nisam poceo da se drogiram, jos uvek bar)

Jos samo da dodam da sa motora nije nikad padano, nije vozen pok kisi ili blatu i nije teran po dzombama sto se po fotografijama i da zakljuciti :)

Ostoja

Citat: UFF poslato 09 Avgust, 2018, 01:37
dao ga jednom clanu foruma da ga proba koji je dosao kamufliran u bjb kupca i kaze ima jos jedan forum a tamo neki uff seronja tezak  [rofl] [kralj]


Auuuuu, mislim da poznajem tog sa tog drugog foruma...
Te¾ak kao crna zemlja, stanuje iza bloka 45....
Pusti ga kraju...

[rofl] [rofl]

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Hurricane

HVALA Migetu sto mi opet nesebicno doskocio u pomoc sa kAbelovima da upalimo Minaj..

[klanjam_se]


Naime, imam problem, svaki put posle kise ili vlaznog jutra, pri tom ne mislim na sex, nece ili jedva upali na dva tri cilindra..

Kako je i akumulator pred umiranjem dupaljenje se cesto zavrsi neuspehom dok se ne osusi sve..

Osim kablova svecica, od kojih je jedan poprilicno sumLJiv, sta jos moze biti?

Lazic

Negde ti se zapu¹io odvod vode kao kod mene...

Glava Dole

Raskaci sve bitne dzekove, natopi kontakt sprejom pa vrati... te sumnjive visokonaponske kablove naravno sredi jer los kabal kad ga pukne 15.000V preskoci i na suvo a kamoli kad je mokro... naravno kupi nov aku ali ORIGINAL [rofl] Onda... uveri se da ti slucajno neki karb ne preliva... i ako nista od toga ne upali zna se... glava dole :)

Hurricane

..naravno VARTA - ORIGINAL se kupuje pre zime, to je u planu svakako bilo

ako neko ima povoljan izvor, nek vice..

Gavrolini

Izgleda i mene isto ceka. Sinoc sam skinuo akumulator a on suv. Trunke vode nema unutra. Dolio sam destilovanu i ostavio na punjacu ali tanka prica.

MIGE

Citat: Hurricane poslato 16 Avgust, 2018, 19:47
HVALA Migetu sto mi opet nesebicno doskocio u pomoc sa kAbelovima da upalimo Minaj..

[klanjam_se]
aj nezezaj  :-[


Hurricane

Majstor Jugina spravica kaze: battery - replace


Hurricane

Citat: Gavrolini poslato 17 Avgust, 2018, 11:30
Izgleda i mene isto ceka. Sinoc sam skinuo akumulator a on suv. Trunke vode nema unutra. Dolio sam destilovanu i ostavio na punjacu ali tanka prica.

Tebi suv bratac, iscurelo po drinskoj magistrali  [rofl]

Mora gel da uzmes sledeci...

Che

Citat: Hurricane poslato 17 Avgust, 2018, 10:22
..naravno VARTA - ORIGINAL se kupuje pre zime, to je u planu svakako bilo

ako neko ima povoljan izvor, nek vice..


Vartu uvek nabavljao kod njih

Reli Auto
Dimitrija Tucoviæa 78
+381 (011) 380 7245

bigbad86

Nabavite i ugradite merace napona na Aliexpresu, onda svako jutro imate uvid u stanje akumulatora pa ce te ga dopuniti na vreme a ne kada bude kasno. Evo meni neki kineski AGM MOTO TAB traje vec 3 godine.

Lazic

Citat: Gavrolini poslato 17 Avgust, 2018, 11:30
Izgleda i mene isto ceka. Sinoc sam skinuo akumulator a on suv. Trunke vode nema unutra. Dolio sam destilovanu i ostavio na punjacu ali tanka prica.
Mislim da ti je dobar akumulator, posle hladne noæi je upalio tako suv... Jes' malo slabije vrteo, ali suv...

Glava Dole

Moj prethodni je konacno zaklan kad sam mu sipao demi vodu, pre toga bio suv ko barut i palio i na hladno samo malo kljakavo... kad sam dolio vodu odjednom vise nije hteo... svi kazu kiselina ne moze da isparava, dolivati iskljucivo demi vodu... e zabole me vise za te strucne price, u novi cu da dolivam samo razblazenu kiselinu kad bude bilo potrebe :D A i taj je uz torture potrajao oko 2god... em regler prepunjava(oko 15 pod gasom, po manualu koji kaze da je gornja granica 15,3V je to okej ali praksa kaze da je ipak previse, mrzi me da se zezam s potenciometrom jer ne znam sta je prethodni stvaralac uopste vezao na njega pa da ne poremetim nesto ili pravim drugi provereni kao sto je kod lazica, mozda uradim i to a ovaj cuvam za rezervu) em je preziveo vrhunsku torturu onda kad nije hteo dupali... realno sta je 3500din jednom u 2god za akumulator ako pogledate koliko mesecno stuca svako od nas samo u gorivo... i ne razmisljam dal cu imati dovoljno udarne struje ili da li ce moci dovoljno dugo da vergla ako mu se nesto trenutno ne da :D

Lazic

Odprilike 2 puta po dve hiljade gasa i oko isto toliko u kle... Beda koliko se malo vozim...

Boban_m

Posle 900km u mom vlasnistvu. Jeste da je svaka voznja kidanje, ali brzo ovo nesto...

20180819_160610" border="0

Lazic

Èekaj bre, koji je to sad motor? Nije valjda ono malo... ??? :D

Boban_m

Ma da. Prednja jos ima one plavo/crvene linije unutar kanala. Nemam pojma zasto se zadnja ovako brzo trosi. Danas provalim da se vide konci. Dunlop jebeni Sportmax, fabricki. Dobro drzi ali ode.

Lazic

Kle tro¹i 3-4 zadnje na jednu prednju, ali èak i tako zadnja izgura bar 10.000... Mada mi je ba¹ èudno obzirom da nema 100+ konja...