Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Tihi_ZR

Uhvatio mladjeg brata raspolozenog da mi odradi servis, promenili plocice, oistio mi celjust koja ko zna kad je za ove 53000 km ociscena poslednji put. Promenili ulje u kocnicama, dot 5.1 ubacili. I sto je meni najdraze, konacno smo provalili kako da popravimo senzor za pokazivanje stepena prenosa koji smo ocistli od korozije.




Glava Dole

Posle 100nak km ganjanja kad sam isao u Vojsku sam primetio da je pocelo da mi cangrlja nesto u prenosu bas jako. 2-3 puta sam stajao da proverim lanac kolko je lupalo. Nit opusten nit pretegnut, taman kako treba... znam da je prednji lancanik los al ne bi mogao bas toliko da se istrosi u 100km. To je posle toliko pocelo da puca kad se vozi lagano da se bukvalno oseca kako vibrira hebl, zatrese pod guzicom u ritmu cangrljanja. Zvuk je jeziv. Sigurno je nesto oko prenosa. Bio ubedjen da je lanac al sad razmisljam da je mozda vrisnuo i lezaj tocka... a terao ga tako i do 200...

Jednom sam iskusio na 3 puta slabijem kako je kad preskoci lanac, uvije se oko tocka i blokira ga u voznji, pokida na dva odvojena dela i ne treba mi to ponovo. Ceo motor moze da bude u mad max fazonu al s tim vitalnim delovima nema zajebancije.

Hocu da nabavim i prednje i zadnje lezajeve tockova sa semerinzima i nov lanac sa lancanicima. Sta predlazete, gde juriti? lezajeve obavezno hocu neke vrhunskog kvaliteta a sto se lanca tice... did je malo skuplji ali vredi da bude mirna glava... al opet nije to za mene s obzirom da nemam naviku da ga glancam, podmazujem redovno itd... pa sad nzm dal uzeti neki jeftiniji i da me boli q za odrzavanje ili kvalitetan pa da me boli glava kad mi zardja zimi po soli :) U svakom slucaju je to sledece na listi :) Al da natenane vidim sta mi je best buy :)

P.S. sto se same masine tice polozila je prvi malo ozbiljniji test u mahu posle igranke sa glavom i karburatorima(pogledati temu u uradi sam) :) Ko ga je cuo uzivo moze da kaze dal je operacija uspela :)

UFF


Glava Dole

#7963
Ako si [thumb_down]

P.S. od tebe kao admina moto-foruma nikad nista ne moze da se cuje o motorima al bitno umes da zajebavas kad sam trazio misljenje. Ako te mrzi da citas ili te ne interesuje nemoj ni da citas. Ti bi to trebalo da znas bolje od mene i ponasas se tako umesto sto trolujes. Lepo sam trazio misljenje manijaka za najbolji odnos cene i kvaliteta lanca i najbolji kvalitet lezajeva bez obzira na cenu. Ako te mrzi da citas i nemas sta pametno da kazes niko te ne bije po usima.

viper

E nek si mu rekao 😁

Послато са MI MAX уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic


UFF

pa pametno je da su ti postovi smaracki
a ako cemo vec tako da se nista ni ne pise ako nema sta pametno da se napise ti ne bi trebao da pises uopste  [rofl]

Gavrolini

Sutra auspuh ide kod cika Andjela a ja malo da vidim sta ima unutra :)


Lazic

Na mojim motorima ba¹ ni¹ta, rade savr¹eno, vozio oba... ;D Ali zato se neki gejmobili raspali posle vo¾nje Uragana... :o :D




















K0le

Izbijate li vi iz Zemuna ?  [dunce]
Znam, garant bari¹ Jugoviæa da ti napravi na klEpetalo onu turbinu ¹to mu ostala od xt projekat  [flashing] ;D

Lazic

Vidi¹, vidi¹... :D

Èekaj bre, kako posle da zakoèim... ??? :o :D

K0le


Lazic

Volim ja turbine, al' ko æe posle da ula¾e u koènice, ogibljenje, hlaðenje... ??? :o ;D

Hurricane

..jebo koènice, zna¹ onu staru, kad ugleda¹ boga onda koèi¹  [rofl]

Lazic

Znam naravno... Ali to je rekao èovek koji je imao koènice za stazu... Koje koèe... I ogibljenje za stazu... Koje ne tone kao Titanik kad prikoèi¹... ;D Kle sa onim koferom od 53 litra poène da leluja na 145 kad nije natovaren... Kad sam se vraæao iz Vojske bio je ba¹ natovaren pa je bio miran sve do blokade na 155... :o :D

I sad zamisli turbina ga potera preko 2 glave, pa taèno bi poleteo uz uzvik " I can see my home from hereeeeee"... :o ;D

K0le

Obavezno kamera, live stream , æe da bude¹ poznat kao Baumgartner  [panic] ;D ;D

Hattrick

Da poleti ko ET vanzemaljac na bmx-u. 😂

Lazic

To bi pre bio neki ogromni tank slapper... :)

Gavrolini

Nastavio da kupusam. Grana se sredjuje sama od sebe,ja sredio struju....






castor

Nisam danas, ali neki dan... Naruèio i stigao par LEDova, pa se izajebavao da to namjestim u farove i onda progledao sa kratkim, a u kombinaciji sa dugim pravi dan po danu!

U pitanju je ovaj komplet i mislim da je sasvim ok za tu cijenu. Vidjeæemo koliko æe da potraje, jer su fabrièke H7 sijalice jo¹ ispravne.

http://ae01.alicdn.com/kf/HTB1v5RtuUR1BeNjy0Fmq6z0wVXan/Oslamp-4-Side-LED-Headlight-X7-100W-10000LM-H4-H7-H11-Car-Led-Headlight-Bulbs-9005.jpg

Gledao sam dosta toga, ali malo ih ima da imaju diode sa sve 4 strane, uglavnom je to sa 2 i 3 strane i sa nekim malim brojem dioda. Ovdje ih brate mili ima brdo u odnosu na te ostale...

A danas je stigao DIDiæ 520/112 ZVM-X i JT lanèanici, pa æemo to danas i da ugradimo i onda sutra ujutro Vaiiii! Andiamo a Svizzera!
It's the ride that matters, not the bike…