Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

mkt

Evo sad opet proverio
Kad je ugasen 12,40
Na leru 14,80 sa upaljenim svetlima 12,80
U voznji skace 14 pa do 15
Nisam siguran da je ok

Glava Dole

To je to, nista ne brini. Da prepunjava skakao bi na preko 17 a da ne puni kako treba ne bi sigurno do tih 15V(sto je u toleranciji, gornja granica). A napon u leru pod svetlima je normalan.

Nije me mrzelo pa sam sad potrazio sta kaze cika manual... i slaze se i on :D






mkt

hvala i izvinjavam se svima
paranoik sam po prirodi pa mi ne zameri

Lazic

Kome su regleri crkavali i 14 volti se pla¹i... :o ;D

Glava Dole

Provozao do pumpe i pocastio moto-pivom do cepa :)




Lazic


eclipse4

nikad nisam uspeo da sipam vise od 1500-1800 din

Lazic


mrle

gledam na ZZR-u da zategnem lanac. Drugaèije je nego na GPZ-u, pa bolje da prvo pitam, obièno ne¹to zajebem.

Da pustim toèak, onda one zatezaèe, da li prvo da odvrnem malo matice, pa da od¹rafljujem one brezone? Pa da onda nategnem toèak u nazad.


Boban_m

Slikaj ceo motor bocno da vidimo kako je cucnuo repic.

Bishke

Uzmi malo vozi taj motor za promenu ;D
You should do one thing every day that scares you

Kostić


FANTOM

    Kosta is alive  [cheers] dobro nam se vratio  [kralj]

Biker-Boy

Kosta is alive, ali Krawi se lose pise :(
I feel the need..... the need for speed !!!

Glava Dole

Ko mu dade minus u ovakvoj temi pobogu? Njegov motor njegova stvar, ako je podelio s nama sta god to bilo i zasmejava nas to zasluzuje plus(koji trenutno nemam) a ne minus. Ako je njemu tako dobro meni jos bolje.

On topic: ko je pratio drugu temu hteo sam preventivno da zamenim i sajlu kvacila... ne fali nista staroj sem podmazivanja, spekla pa blago proklizava kvacilo al reko kad ide jare nek ide i uze, da zamenim i to a staru podmazem i cuvam za rezervu... novo je ipak novo, bez prljavstine i icega... narucim pravu iz motobikea a posalju za suzuki 400... uzeli je nazad o svom trosku i onda javili da nemaju za moj motor i postnetom vratili novac.

Narucio novu sa ebaya 17. maja i vec danas me sacekala na vratima :o Znaci svega 7+1 dana od datuma porucivanja, postanski troskovi 4e al vredi :D A zamelja slanja germanija :) Bez obzira sto je i ebay zaposela kineska roba racunam da je kod nemaca ipak kontrola kvaliteta na nivou i da ko god da je pravi odatle ne bi trebalo da stigne neka poslednja klasa :) To je ta, bas za moj model, godiste, verziju 3HE, deluje kvalitetno u rukama... samo jos da se nakanim da je zamenim :)


Glava Dole

Ipak je odmah zamenio :D

Prednji lancanik propao jos vise od poslednjeg skidanja dekle... sad ladno moze da sluzi ko cirkular kolko se naostrio :D



Ova opruga pukla al nebitna je... sluzi samo da u praznom hodu rucica kvacila bude zategnutija... visak delova :)



Napunio odmah novu i motornim uljem, mehanizam samo podmazao a nisam hteo nista da cistim... to cu kad kupim nov lanac i lancanike :D

Stare na okupu, cuce za rezervu :D



Dotego jos malo lanac, provozao ga i rezultat je: kvacilo neuporedivo mekse, ostrije hvata, skoro da vise i ne proklizava :D

PECA BMW

Sta si sve rasturao i radio na motor a ovoliko je prljav . pa sto ne opra malo ovo , ne moz se prepozna koji deo motora je u pitanju :D
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Glava Dole

Sve gore i sve spolja je oprano a ispod dekle nije, nisam je skidao kad sam radio na masini i prao ostatak... nabacio bi svakako lanac ponovo prvom prilikom a planiram da menjam i set pa cu tad da operem radi reda iako znam da nema svrhe... napisao sam iznad :D