Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 5 gostiju pregledaju ovu temu.

aæimo


Lazic

Moja koènica jo¹ i mo¾e da o¹teti ðon, ali samo moja... :D

Tihi_ZR

Citat: Boban_m poslato 06 April, 2018, 20:26
Zasto na kocnicu?

Nazubljena je, jedne patike mi je pojela jos kad sam ga kupio dok nisam provalio.

Black Adder

Pa, nove gume, nisu neke, zadnja road 5 prednja pilot road 4  ;D





Premenjuvanje obavleno Moto Gara¾a, Jajnici kod Kanja

idanijel

Cene

Poslato sa FRD-L09 uz pomoæ Tapatoka

Lazic

Koga zanima vulkanizer preko puta ¹este Marjan menja gume na motorima samo ne radi demonta¾u i monta¾u jer je autovulkanizer pa nema ni¹ta za motore... Ali ima alat i uvek mi pomogne, namesti dizalicu, i takoo... :D
A i pored je Milo¹ trovaè...

FANTOM

    Ajmo manijaci dajte savet koji antifriz da sipam u moj Suzuki . Ko zna bio bih mu zahvalan na informaciji  [thumb_up]

Lazic

Kupi najskuplji... I onako ne ide mnogo...

FANTOM


Lazic

Èekaj da odem do ormana u predsoblju, jo¹ ga imam, neki moderni crveni...

edit:
Valeo protective 112, ne¹to organsko, bla bla...

mrle

Citat: mrle poslato 30 Mart, 2018, 21:59
Citat: mrle poslato 30 Mart, 2018, 15:58
Citat: mrle poslato 29 Mart, 2018, 18:14
Royal express nije doneo po¹iljku u dogovoreno vreme , ni¹ta od popravke danas.

stigla poluga.
nije isti ugao na polugi. Stavio sam gore kod rucice "distancer" od 3-4cm da bi mogao da odvoji. Motor mi je 600E model, dekla kvacila je od modela 600D... Koja poluga treba, jebem li ga. Kvacilo radi ok, odvaja mnogo bolje nego pre, izgleda da je stara poluga i pre ovoga bila izlizana.
juce stigla druga poluga, namontirao je pre sat dva , sve ok. Najvise vremena izgbio da zasrafim srafove ralice ispod auspuha.

Lazic

Crkao glupi postimage.org... :( A ba¹ sam slikao k'o moderna budala...

Do¹ao kuæi u 2, na prazan stomak popio 2 piva i neku kolièinu rakije, tako oletvan re¹io da je najbolji naèin da se otreznim da prèkam oko motora... :o ;D
Zamenio ulje, oprao filter vazduha, oèistio slavinu od taloga, moraæu d'operem rezervoar al'kasnije, oprao prelivni sud od taloga, i nekako ugradio Milo¹ev regler... Do¹ao je na nekada¹nje mesto cdi-ja, preko akumulatora... :o :D Radi, mada malo èudno puni i kao i Kinez hoæe da pretera, ali èudno... Dr¾im na 5-6k sa popaljenim svim potro¹aèima, doðe do 15-16V, ugasim far a onda padne na 14.5... :o ;D Na leru dr¾i 14V za razliku od Kineza koji je po gradu u gu¾vi(mali obrtaji) sa farom padao na 12, a na konstantnom gasu i¹ao do 17...

Slike kad naðem kako...


Glava Dole

ma isto na postimage.org uploadujes, samo sto se posle automatski prebaci na .cc kad uploaduje... sve radi, upravo provereno u drugoj temi :)

lord_oblivion

Citat: Boban_m poslato 11 April, 2018, 22:31
https://imgbb.com/
Koji je kapacitiet naloga, organizacija (albumi ili ðuture), max velièina slika?
Ni¹ta ne pi¹e na sajtu.
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Lazic

Hvala Bobane i Milo¹e, al' ¹ta je sad sa svim slikama stavljanim sa .org?

Aj da probamo ove Bobanove... :D




























Lazic


Glava Dole

#7517
Opaa :) Lego ko budali samar :) Je l' radi posao? Isprobao? :D

EDIT: Ahaaa sad citam post iznad :)

Usteluj ga sa svim potrosacima na potenciometru. Napon je pod opterecenjem nesto malo veci jer na zicu koja mu sluzi za kontrolu dolazi napon sa brave, a na njoj dosta opadne napon kad tamo povuku svetla i ostali potrosaci pa on registruje kao da je napon manji nego sto stvarno jeste i podize ga vise. Znaci ne u leru nego pod gasom i ne na seckanja nego pod konstantim malo vecim obrtajima sa popaljenim potrosacima i to je to :) Doteraj u tim uslovima na nekih 14,2-3 na zagrejanom regleru(nakon sto malo odradi jer ce se nesto malo promeniti vrednosti izmedju hladnog i toplog, promeni se vrlo malo karakteristika tranzistora na temperaturi sto je dovoljno da se pokaze u vidu drugacijeg napona na izlazu) i to je to :)

Lazic

Snimiæu sutra kako puni da proba¹ da rastumaèi¹... :D Jedva ga uglavih... :D

Inaèe ako se neko pita ¹ta radi sedi¹te zaglavljeno izmeðu klea i kom¹ijinog Renoa, logièno dr¾i motor da ne pretegne na tu stranu... :D

Glava Dole

#7519
Ma samo uradi kako sam ti rekao, sigurno je to(pad napona na kontrolnoj zici) zato sam i ostavio potenciometar i nisam ga zalivao :) Samo pazi, bez obzira sto je od 18 obrta prilicno je osetljiv... pa vrati delic kruga suprotno od kazaljke na satu pa premeri... pa jos malo i tako dok ga ne ubodes sa popaljenim potrosacima i konstantnim gasom(koje nema potrebe da ikad gasis, on s alternatora vuce pa vuce, cak mu je i pogodnije da bude vise opterecen, tako visak struje ide na potrosace umesto da je on pretvara u toplotnu energiju) :) A za kratke pikove(tipa skoci na sekundu preko 15 i odma se stabilizuje ili padne na 13, nesto pa vrati gde treba tj oko 14) ne brini :) Zato i ponavljam ko pokvarena ploca: stelovanje pod konstantnim gasom i punim opterecenjem :)

Od kineskog govanceta na kom su samo izbacili jednu fazu i izmedju dve spojili jedan grec, zavili za plocu i zalili plastikom svakako mora da bude bolji :)