Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Hohštapler

Tako nekako, ovde u NS ima¹ lovato za 1500din i "lovato" za 800din...
Pa kud koji mili moji. I nikad ne zna¹ ni ¹ta si kupio niti dal si preplatio.
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Lazic

Pomerio ga 2 metra da zagradim mesto za auto... Sutra sti¾e regler i proleæe... :)

PECA BMW

nego losmi el imas na tom el' ventilu da rucno pustis gorivo ?
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

mrle

Citat: PECA BMW poslato 15 Januar, 2018, 22:21
nego losmi el imas na tom el' ventilu da rucno pustis gorivo ?
mo¾e ruèno, ponese bateriju od 9v pa prespoji.

Lazic


Glava Dole

Citat: PECA BMW poslato 15 Januar, 2018, 22:21
nego losmi el imas na tom el' ventilu da rucno pustis gorivo ?

Ima neki sraf, mislim da tome sluzi, mada nisam pokusavao da ga cackam. Trebalo bi da moze svaki pa i ovaj.

Hurricane

Citat: mrle poslato 16 Januar, 2018, 10:01
Citat: PECA BMW poslato 15 Januar, 2018, 22:21
nego losmi el imas na tom el' ventilu da rucno pustis gorivo ?
mo¾e ruèno, ponese bateriju od 9v pa prespoji.


..sad mora i to da doda u priruèni alat  ;D

lamele ima budu æao kad krene sa svom opremom na put  [rofl]


u stvari, lamele su veæ u kurtzy  [rofl]


:P

Lazic

Stigao regler, jo¹ samo da vidimo da l' radi... ;D
Vizuelno izgleda kao original... :) Za svaki sluèaj spremio sam jedan ventilator... ;D





Hurricane


El Jefe

Вентилатор на ову ладноћу је чиста анархија.
Друштво за заштиту од животиња

Lazic

#6910
Koliko se stari grejao, mislio sam da je moranje... ;D


Elem, odustao sam od ventilatora do proleæa, moram da mu produ¾im ¾ice i da smislim novo mesto za regler, za sada nema dovoljno prostora izmeðu njega i prelivnog suda... A i nov se ne greje ni blizu koliko stari...

Kvalitet izrade sasvim zadovoljava, pogotovo za 900 dinara, malo me smorilo ¹to uz njega ide konektor koji je isti kao kod mene, ali kontra, tj isti kao na instalaciji, mu¹ki... Nema veze, povadio ¾ice, sa starog odsekao i povezao sa novim... Upalim, muuuuu ne puni... ©ta je sad bre, ima 3 faze, + i - sa akumulatora i jedni zelenu za koju nisam znao ¹ta je pa sam povezao na braon na kleu za koju sam kasnije saznao da ide direkt od brave... Tu me ne¹to Kostim mali Milo¹ cimao na Viber i ja ga zvrcnem, ako je neko doktorirao reglere, on je... :o ;D Uz malo daljinske pomoæi sa googla preko Èaèka saznam da je ta zelena pobuda i da je treba spojiti na masu... Dok sam èekao Milo¹a da mi javi probao i ja intuitivno da pipnem masu, po¹to se ni¹ta nije desilo kad sam je spojio na plus, baci prokletinja malu varnicu i proradi punjenje... ;D ;D ;D

Elem2, na 3500rpm daje 14.6V, (stari je dobacivao do 14 na 5-6k, povremeno, uglavnom se vrteo napon od 12.5-13.5) bez optereæenja, kad ukljuèim poziciju na koju su vezane 3 led lampe opadne na 14.3, al' kad ukljuèim far padne na 13 i ni makac vi¹e, ako ga pustim na ler jedva malo preko 12... Biæe da se ksenon ne¹to zbingovao posle 7 godina, taj problem sam primetio prvi put pro¹log leta, al' sam ga pripisao lo¹em akumulatoru, moraæu da probam sa drugom sijalicom pa da vidim ¹ta jebe koke a nije petao... :D U svakom sluèaju Kinez ne prepunjava, alternator je ok, opet sam premerio sve 3 faze, na 4-5k daju po 40V svaka, sve u svemu ponovo radi sirena kako treba, far zahteva jo¹ istra¾nih radnji, ali imam u rezervi i sijalica i balasta i obiènih H4 sijalica... :D Mo¾da èak i jedan night breaker... :D


E da, kontakt za reglere:
https://www.kupujemprodajem.com/regler-6-izlaza-za-Skutere-i-Motocikle-20212560-oglas.htm

Glava Dole

Naopaki se igrao sa strujom uz konsultacije bomb makera... pa ovo je u stvari odlicno proslo ;D


Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] Da... ;D

Sad me nervira far, taèno æu sutra da ponesem alat na posao i da ga razjebem... :D

Hurricane

...jesi hvalio taj ksenon u zadnje vreme uredno

Znas sta djavo radi?

Verujem da ne znas jer ne verujes, ali si cuo 100%

On nista drugo ni ne radi, samo sedi i slusa gde treba da napravi sranje,

Nista drugo ni ne radi, sedi i slusa ;D

To mu pos'o jbga

  [srce]


mareskin

Citat: Hurricane poslato 16 Januar, 2018, 22:26
...jesi hvalio taj ksenon u zadnje vreme uredno

Znas sta djavo radi?

Verujem da ne znas jer ne verujes, ali si cuo 100%

On nista drugo ni ne radi, samo sedi i slusa gde treba da napravi sranje,

Nista drugo ni ne radi, sedi i slusa ;D

To mu pos'o jbga

  [srce]



I ba¹ na¹o Laziæa da poslu¹a? ;D
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

Nisam danas poneo alat, namirisao sam ki¹u... :D Malo ga prao dodu¹e i posle do kuæe vozio na 0.5-1 cilindru... Oba su proradila kad sam stigao kuæi, taman mu treba 4km da se prosu¹i... :o ;D







@Mihajlo:
Zeza to odavno, ali nije lako primetiti pogotovo leti jer em nisam palio far èesto, du¾i je dan nego sada, em toplota i hladnoæa dosta utièu na kapacitet akumulatora...

stilgar

Odem do garaze da skinem aku i stavim ga na punjac. Skinem ciradu a on onako crven ko zajapuren 😀. Upalim ga ja i gassss da ubijem krug. Sreca pa sam doso u opremi 😀 skidacu aku neki drugi put.

Lazic

Jebi ga kad si mator... :D Cele ove godine se vozim... Svih 18 dana... :D Bez reglera, sa dva reglera, dopunjavao akumulator na odredi¹tima, klizao se po pljusku, divota breeee... ;D



Elem, vezano za regler... :D

Danas krenem da probam sa obiènom H4 sijalicom da vidim koliko æe da obori napon, u isto vreme kad je Milo¹ probao isti regler da vidi kako radi, zakaèim unimer, kad ono mo¹a, 17, skoro 18 volti... :o
Na leru kad ga opteretim sa farom, ledovima na poziciji i grejaèima ruèica padne ispod 13, ali veæ na 4k di¾e na skoro 17V... :o Ko bre da ga vozi na 4000 ??? Reko', lepo su mi svi govorili, Kinez je sranje, prepunjava, bla bla bla... Èujo se sa Milo¹em, kod njega isto... Okrene on Ni¹liju, kad ono mo¹a za medlju, nije crna masa a zelena pobuda nego obrnuto... :o :o :o :D
Sutra æu da obrnem pa da probam... ;D

Jeb'o me regler da me jeb'o, kad sam vas sve zajebavao da na klepetalu ne crkava... :o ;D Izbaksuzirao sam se... ;D

Hurricane

Rekoh tebi, a evo i za ostale, na Hondama je zelena masa sa reglera, kod svih ostalih je crna,
Honda se uvek uzima kao standard jbga

megaidiot