Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 10 gostiju pregledaju ovu temu.

milomir22

"If you seek authenticity for authenticity's sake, you are no longer authentic."

-Jean Paul Sartr

mkt

Citat: Milos96 poslato 30 Decembar, 2017, 16:24
Citat: mi¹ko_kolo poslato 30 Decembar, 2017, 16:22
'Oæe¹ punjaè?

Ili kilo kljuc za glavu? [rofl]


mislis za u glavu haahha
sisao do woby housa kupio punjac i kablove
hvala
upalila debela na kraju

mi¹ko_kolo


mkt


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Lazic


Gavrolini


megaidiot

dojaja

ako te cimaju panduri samo im mahni upaljacem par puta

Hurricane


Andreja

Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Gavrolini

Citat: Andreja poslato 06 Januar, 2018, 20:28
Olabavi taj lanac!

:D
Lanac je kako treba nego je motor naspanovan na dole

Glava Dole

Citat: Milos96 poslato 09 Januar, 2018, 21:13
Ostao bez goriva [glavazid]



Poceo da trokira, ni okretanje na rezervu nista nije pomoglo i nakon gasenja vise nije hteo dupali... ukenjao se da nije nesto s motorom ali nije... otvorio rezervoar a on suv k'o barut  [veryangry] Pomislio da sam potrosio, da samo slavina pusta rezervu i kad je na normalnom polozaju mada mi bilo sumnjivo, trebalo je da imam jos 30-40km samo do rezerve a o dnu i da ne govorim... ali u stvari je pustala van u bilo kom polozaju i iscurelo je sve... 400din goriva sam platio 700 racunajuci vodu koju sam prosuo i taxi, sipao jos 1500 pa onda morao da istacem kad sam provalio da lije ko iz kabla... sreca pa je skoro sva dragocena tecnost zlata vredna zvana benzin spasena :)

Gde da nabavim set za reparaciju u najkracem mogucem roku(da ne cekam od preko)?



Da nastavim ovde :) Rasturena slavina, prosto da prostije ne moze biti :)



Glavna gumica unutra dakle okej ali zeza ova spoljna o-ring, pored nje je lilo gorivo napolje:



A zbog ovoga nisam imao rezervu(ispao ovaj produzetak za normalan mod):



Mucio se da ga izvadim iz rezervoara ali vezica je iz raja izasla :) Napravio omcu od nje potrebnog promera, gurnuo tamo gde je bila slavina, polako pazljivim kuckanjem doterao plastikicu i uterao u omcu ko zeca u zamku i izvuko napolje :)



To je za danas to, sad gatam da li da porucujem set za reparaciju:

https://www.ebay.de/itm/NEW-YAMAHA-FZR600-1989-1993-PETROL-TAP-REPAIR-KIT-FUEL-COCK-PETCOCK-FZR-600/272377575940?epid=862950817&hash=item3f6af7fa04:g:J7EAAOSwmfhX2q70

...ili jurim samo o-ring gumicu po auto-radnjama(mada smo utvrdili u roku od odmah na viberu da niej standarndih dimenzija, tanji su zidovi). Nije skup set ali mi se ne ceka sa rasturenim motorom 10 i vise dana pa bih da to nabavim u srbiji sto pre i zavrsim s tim :) Ako neko ima neki predlog ili iskustvo nek podeli, sve je dobrodoslo :)


megaidiot


Glava Dole


Hohštapler

I Gavra izgleda pripada grupi "skuplji mi motor od auta" :D
Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Gavrolini

Pripadam grupi "nisu skupi ni auto ni motor" :)
Ali bice bolje, obecao Vuèiæ.

Lazic

Pe¹iæ je megakralj... ;D ;D ;D



@Milo¹:
Tvoja slavina nije u rezervoaru, samo se ¹rafi na dotièni... [facepalm] :D Viðao sam ih u onoj radnji u Ðure Ðakoviæa ¹to valja delove za Tomos, ne mogu da se setim gde jo¹, ali mislim da sam na kinezu imao identiènu...

Glava Dole

Nije danas ali jeste ovih dana :)

Ovako sam resio privremeno dok ne stigne set za reparaciju(ali dodat elektroventil u svakom slucaju ostaje i kasnije):













Promenjena sva creva, filter, privremeno zabarikadirana slavina mehanicarskim silikonom pa se nadam da ga nece otopiti bar narednih 15-20 dana, a dotle sipam samo po litar :)

aæimo


Glava Dole

Konkretno sam ovaj lovato platio 1500din.