Glavni meni

©ta ste danas uradili na va¹em motociklu?

Započeo Hurricane, 21 Januar, 2015, 11:49

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hurricane

..èeka se Laziæ da objavi ¹ta je uradio juèe na motoru

[watching]

dzimika

ja rastavio malo motor :D skinuo tockove da menjam gume i da stavim original migavce napred jer je prethodni vlasnik nesto budzio sa migavcima od boga pitaj cega

mali_zmaj

Nisam ni¹ta,jebeno minus dva vani...,a pro¹li vikend kad sam bio zauzet sedamnaest u plusu bilo!!! Pola grada zaja¹ilo motore,ja blijedo gledao...

poslato sa rupovke uz pomoæ kurble
jin-jang

Gavrolini

I ja sam prosle nedelje svaki dan pre podne pre posla nesto pakovao i cackao. Kako je pala kisa i zahladnelo nisam mu prisao.

Lazic

#8824
Citat: Hurricane poslato 22 Februar, 2019, 16:31
..èeka se Laziæ da objavi ¹ta je uradio juèe na motoru

[watching]
Dok sam se ja nakanio da prebacim slike na komp... :o Ula¾em izvinjotinu... Elem, po¹to ga od èetvrtka do sada nisam vozio, ne moram da otvaram temu, kako se NE menja æopava, a i ne bi bilo taèno, jer se ba¹ tako menja... :o ;D

Èetvrtak... Razno vreme oko 14... Sunce... Naterao me Mihajlo da mrdnem dupe da isprobamo Jugin mini krematorijum, naravno po obièaju do¹ao vi¹e sati pre ostalih, parkirao se na sred dvori¹ta... Posle par minuta dobijem fiks ideju da aluminijumskom trakom zalepim rupu u prednjem blatobranu kroz koju mi blato polako zapu¹i hladnjak pa bar dva puta godi¹nje moram da ga izduvavam kompresorom... Na levoj ruèki nova kaciga(kao nova)... Prilazim sa desne strane, povlaèim desnu ruèku da namotam skroz u desno da bih mogao da priðem rupi, kad klepetalo ni 5 ni 6 nego pravo na beton... Na svu sreæu veæi deo motora se doèekao na vizir od kacige... [facepalm] Kako sam uspeo da ne spustim æopavu lepo? Opruga je ba¹ nategnuta, nije mi jasno... Podignemo ga, kad æopava bleji na podu... :o Na preseku se vidi kako je polako pucala godinama, ja ga milion puta okrenuo u mestu oko nje, na kraju se dr¾ala na treæini materijala i samo èekala da me zajebe... :o Al' ja kakav sam, pukne u sred Juginog dvori¹ta... :o Jugoviæ mi se bli¾oj i daljoj familiji naèestitao mile nove godine, prvo sam se pitao za¹to, a kad je poèeo da pravi novu sam shvatio... :o

Prvi seks je bio odviti stari ¹raf koji sam provrteo pre X godina... Pa napraviti doslovno nove biksne, pa na parèe debele cevi navariti sve ¹to je bilo na staroj æopavoj... Sve to premeriti, malo produ¾iti(jer sam pod staru stalno ne¹to poturao od kad sam podigao zadnji kraj), zavariti, o¹lajfovati, sklopiti, montirati, ofarbati... :o Nije ni èudo ¹to je gunðao sve vreme... :o ;D

Zbog moje æopave je kasnio test krematorijuma bar sat vremena, pao mrak, zahladnelo... Naravno drugari ne bi bili drugari, Mihajlo dohvatio autolak pa udri gde god je stigao... :o Viktor se smejao k'o lud na bra¹no i krstio, a ja glumio pomoænika... :o :D

I tako mi Juga i Mihajlo podigo¹e vrednost motora za manje od dva sata... :o ;D

Da, zalepio sam rupu aluminijumskom trakom, Mihajlo je i to ofarbao, usput razbio na 13 mesta za¹titno staklo na telefonu staro jedan dan, i skoro nova kaciga je i dalje skoro nova samo malo oguljena... ;D

Naravno, napili se piva i najeli kobaja u somunu iz furune... :o ;D


























































viper

©ta bi tek bilo da ste ma¹inu rasklapali 🤣

Послато са SM-T585 уз помоћ Тапатока
"Doðe vreme kada pamet zaæuti, budala progovori , a fukara se obogati!"
(Ivo Andriæ)

Lazic

Na kraju bi sigurno bila ofarbana spolja i iznutra... :D

Glava Dole


mali_zmaj

Sreæa u nesreæi pukla u pravom dvori¹tu...,al ¹teta ¹ljema,al se izgreba..
jin-jang

Taraba

@Lazic: Podseti me na Vietnam special kad su Hammondu farbali ono rusko sokocalo.

The band is just fantastic that is really what i think. oh by the way which one's pink?

Lazic

 [rofl] [rofl] [rofl] [rofl] [rofl]

Ba¹ to, hvala im ¹to nisu u roze... ;D

Lazic

Za koji andrak ova slika stalno nestaje...?



Lazic


Boban_m

Prosli vikend stavio nove gume na GS i dogovorio voznju sa Banetom do zapadne obale Floride. Dodje subota, na brzinu pogledam nivo ulja na ladnoj masini, aha, dospem malo i caskom odvezem zenu na posao. Vratim se ono kontrolno staklo puno ko oko. Dodje Bane, reko druze samo malo da istocim ulja pretovario sam ga, sraf mi isklizne iz lezista, opecem prst i prospem svo ulje iz masine. Trk autom po drugi kanister.

Na povratku svratimo u bajk kafe 27 i kad smo krenuli kuci razvucem ga nekih 160 kmh i vidim u retrovizoru Bane se zaletio da me predje sa sve 4 migavca. Usporim, stize Bane i kaze covece ispade ti telefon. Vratimo se i nadjem ga. Upalim, radi. Fasovao naprsnuce u gornjem desnom uglu ekrana na koji se docekao ali radi. Cudo jedno Active linija Samsung Galaksija. Opet cu isti kupiti. Kako je ispao iz nosaca nikad mi nece biti jasno i to posle 400km voznje. Mora da se neko igrao tockicem za zatezanje na nosacu kad sam bio u wc.

Dodjem kuci i utjeram motor u dvoriste, da ga spustim na copavu i opopop-ispustim ga na bok. Ucinilo mi se da sam spustio copavu ali nisam. 3 bedaka za jedan dan, ali divan dan.

Pitanje: zasto motor stuca kad predjem 5-6 hiljada obrtaja? Pali normalno, radi na leru normalno, ok prima gas ali (narocito u 6-oj osjetim) kad naglo odvrnem gas kao da ima prekid u dovodu goriva, zastuca pa kad popije knedlu probije i nastavi. Da li su svjecice, struja ili gorivo? Jel ima on neki filter za gorivo negdje unutra?

Gavrolini

Iz dva razloga. Prvi je zato sto je to bmw. A drugi sto je tebi kad razvuces celih 160kmh, da to vozis kako treba ne bi stucao :)

Boban_m

Ma isao je taj dan i preko dvije glave, nije to problem.

megaidiot

mene su rekli da nema filter kao na 1100/1150 nego je u sklopu pumpe. moze da se razvali i zameni, ali nije predvidjeno da menjas "filter" nego je predvidjeno da zamenis pumpu. neki skinu pa stave klasican filter na crevo.

Boban_m

Skinu pumpu pa stave filter? Ne kontam.

megaidiot

pumpa i filter su jedan deo koji se zove pumpa. posto nemam 1200 pa ne znam iz prve ruke nadjoh ti ovo: https://advrider.com/f/threads/anatomy-of-the-r1200gs-fuel-pump-and-sender-unit.656030/

Boban_m

Hvala, ne znam da li to zeza ali mi je palo na pamet jer je imao malu kilometrazu (ispod 10k) kad sam ga kupio sto znaci da je vjerovatno imao duze periode stajanja. Dusu dalo da se nesto natalozi u filteru. Probacu sa onim aditivom za ciscenje dizni, ne bi li to pomoglo da se razbio moguci talog ali mozda uopste i nije to. Dakle pali super, radi na leru mirno, prima gas ok ali od 5-6 k obrtaja stuca pa prokine i to ne svaki put, nekad se jace osjeti, nekad i ne.