Glavni meni

VW 1200J Buggy

Započeo Dzambo, 16 Januar, 2015, 02:10

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Glava Dole

Pre nego sto ga upalis obavezno prvo upali kameru, jedva cekam da cujem taj bubin boxer, pratim projekat, bas mi se svidja, volim bube inace, dedina buba me je bukvalno dovezla iz porodilista i ulepsala detinjstvo, kad sam imao godinu dana su i moji kupili bubu, kasnije nam vise nije trebala, moji hteli da prodaju a ja nisam dozvoljavao, prve mehanicke korake sa caletom doziveo kod nje, par puta joj vadili motor, ja nisam dozvoljavao da se ista pipne bez mene, do duse samo sam smetao ali radoznalo ispitivao, cackao itd, keva posle svake popravke vristala kako jedino moze da me ubaci u ves masinu :D
U prvom-drugom razredu naterao caleta da mi 'pomogne'(iliti sve opet on uradi, ja sam samo verglao dok je on cackao :D ) da je osposobimo, i na njoj sam naucio da vozim, vozikao se po naselju sa tatom naravno, ide buba samo peva, cujes joj svaki takt, dok kvacilo nije prestalo da odvaja i onda je stajala dugo, opet zato sto ja nisam dozvoljavao da se proda, secam se dodjem iz skole pa vadim caletu akumulator iz jugica i verglam bubu, ona nece da upali, pa posle ni on ne moze jugica i tako dok na kraju nismo dali ciganima za 100e, jos se secam te scene kako je oni vuku kamionom a ja na ulici placem kao blesav :'(

Ovako nesto bih i ja voleo da napravim jednog dana od neke stare, ali kazem....jednog dana...ako bude bilo prilike i uslova :)

A za projekat svaka cast :D

Lazic

Vidi i ja sam odrastao u bubi...;D Sa æaletom pre¹ao 500-600.000 km po celoj Evropi, ja od '95-'99 jo¹ 100.000, ostala nam kod nekog limara 2003-æe, posle se æale razboleo... :(

Sa jednom generalnom pre¹la preko milion km...:D

Glava Dole

Onda ti je sve jasno :D

Dedina je tu, garazirana(one slike iz teme o klasicnim automobilima ili kako vec su sveze), vrti drugi krug i na 91.000 je, dakle 191.000km i ne duva ni najmanje a motor nikad otvaran(samo komplet vadjen zbog samene kvacila). Ranije je mnogo vise vozio,dok je imao porodicu, posao itd, celu jugoslaviju obisao sa njom, kasnije mnogo redje(jos ima i knjizicu, fabricki racun, sve pecatirano, ranije po 4 puta godisnje u BG na redovan servis koji se radi na 5000km dok servis nije zatvoren, pa kasnije po starijim majstorima, tzv "dobrim majstorima" itd, ali posle i mnogo manje prelazio, sad mozda 1000 godisnje i to kad je lepo vreme, kaze lakse mu da uglanca cipele nego auto posle voznje ako je kisovito i slicno, o snegu i da ne pricam).

Ja sam je vozio prvi put kad mu je spasila zivot pa je ja i keva vratili iz urgentnog, na moju srecu ona je...pa zena vozac hehehe, nije znala da utera u garazu pa sam morao ja, tad ju je cak i ona prvi put vozila, pre toga ni njoj nije davao, a drugi put  kad sam ga jedva ubedio da mu nastelujem paljenje posle 2-3 neuspesne intervencije pomenutih "dobrih majstora" a problem banalan, pa jos bolji majstor( tj. ja :D ) naravno morao da testira i to je sve. On sad po nekad ode do pijace sa njom, glanca je u garazi i tako, otkad znam za sebe prljavu je nisam video, pa kad je covek vozio ceo zivot i toliko voli u 80ak godina....cist primer onoga sto kazem da ona ima dusu :D

Dzambo

Odvezao sam skoljku na farbanje, to vreme sam iskoristio za malo odmora, i da sredim roll bar i konstrukciju za sofersajbnu.

:)









Veceras sam finalno zastitio pod, koristio sam neki americki proizvod Rust o leum - Truck Bed. Izgleda super uzivo.





Do kraja nedelje je verovatno skoljka gotova, pa onda idu felne na farbanje  i sofersajbna na izradu. Iskopao sam neku firmu iz Panceva koja pravi po meri, sa pamplexiranim staklom.  :)


mkt


Dzambo


perlx


Lazic

Kako æe to da bude dobro za kuliranje po gradu...;D

metarex

mlogo leeeeep [thumb_up] [thumb_up]

imam jedno pitanjce, nije zajebancija
jesi li ostavio rupe u podu da, u slucaju da padne kisa, voda moze da otekne?
pitam iz nekog svog iskustva sa super 7. oni su imali bas te rupe po podu fabricki
Kad treba da budes je..n, opusti se... mozda ti jos i  bude lepo

bigbad86

Od cega su ove gume pozadi i jel mogu JOS VECE? :)

BOKYBOY

Citat: bigbad86 poslato 27 Mart, 2015, 14:12
Od cega su ove gume pozadi i jel mogu JOS VECE? :)

...extra...uvek mogu vece...ili stavis duple kao na kamionu... [thumb_up]

UFF

i onda max brzina 40kmh ili ode sve u qrac :D

Dzambo

Citat: metarex poslato 27 Mart, 2015, 13:14
mlogo leeeeep [thumb_up] [thumb_up]

imam jedno pitanjce, nije zajebancija
jesi li ostavio rupe u podu da, u slucaju da padne kisa, voda moze da otekne?
pitam iz nekog svog iskustva sa super 7. oni su imali bas te rupe po podu fabricki

Nisam namerno, mada sam razmi¹ljao o tome. Obzirom da sam iz prve oma¹io rupe za ¹ine za sedista, ostale su tu.  :D :D




Dzambo

Citat: bigbad86 poslato 27 Mart, 2015, 14:12
Od cega su ove gume pozadi i jel mogu JOS VECE? :)

Pozadi su gume od Nissan Patrola, 255/70/15. Mogu verovatno ¹ire, te¹ko veæe u volumenu, i prilièno su blizu zavr¹nih preèki od torzione ¹ipke na oko 2 cm koje opet, mogu i da se skinu i zamene poklopcima. Ne verujem da æu stavljati veæe gume od ovih, a napred æe sigurno iæi manje, isprobavao sam razne i najbolje je izaslo 195/70-80/15. Trenutno je 225. :)

Lazic

Buba je znala da brzo razjebava krajeve spona sa malo ¹irim gumama, i da procure semerinzi na torzijama napred, ali bila je malo te¾a nego bagi...:D

ilijar10

Jako lep i interesantan projekat. Veoma mi se svidja. Ja isto planiram da napravim nesto, tj neki ATV, zapoceo i eno sad stoji ram. Nema se para za agregat itd ... Bice jednog dana gotovo

Dzambo

Montiran i roll bar, sutra krece struja da se radi.  :)






bigbad86

Jel bas mora rol bar zbog atesta ili kako?

Lazic

Zbog radi prevrtanja, da ne ostane¹ bez glave u sluèaju istog...;D

bigbad86

Ma jes, ako dodje do toga da se prevrne sjebo se kako god okrenes. Ne znam dal ce da stavlja pojaseve, jedino tako roll bar ima smisla. Kazem zato sto mi je lepsi bez Roll bara. Mada ovako na njega moze da nakaci neke led lampe pa da bude super kul nocu :)