Glavni meni

Sredjivanje auspuha

Započeo K_A_W_A, 14 Januar, 2015, 12:25

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

K_A_W_A

Zimsko je doba, pa sam resio da sredim auspuh i sve ono sto mi se nije svidjalo. Uz predhodno citanje interneta, gledanje slika i svega ostalog na ovu temu, resio  sam da skinem auspuh i da ga sredim, ocistim od ruznih fleka i jos ruznije boje koja se pojavila. Kad sam skinuo auspuh, resio sam i da izbijem katalizator. Sad se cuje (grmi) bruka   [yahoo]  A, i odlucio sam da ofarbam donji deo grana, jer ne volim da mi je ceo auspuh u sjaju, pa nije to coper  :D Prvo sto sam probao kada sam skinuo auspuh je da samo poliram bez smirglanja. Posle duzeg poliranja, te fleke i boja se nije menjala, pa sam onda krenuo da smirglam. Drugacije nije moglo. Slike cu stavljati po fazama kako sam ja radio.
Posto mi je ovo prvi put da ovako nesto radim, mislim da je na kraju dobro ispalo, ja sam zadovoljan, a i mnogo je bolje od onog sto je bilo.
To je izgledalo ovako:



Uz polako smirglanje, razlika pocinje da se primecuje

Kada sam sve osmirglao, pocinjem da smirglam sa vodenom smirglom i polako risevi pocinju da nestaju. Desna grana ima reseve, na levoj pocinju da nestaju.

Kako sam sve vise i vise radio sa vodenom smirglom, pocinje polako i sjaj da se pojavljuje

Da sve ide na bolje, primecujem tako sto pocinjem da vidim svoj lik, a grane pocinju da budu kao ogledalo  :wink:

Uz polir pastu, sundjer i filc, pa na busilicu. Polirao sam dok nisam dobio bas visoki sjaj. Na kraju je ispalo ovako.

E, onda sam krenuo da farbam donji deo grana sa bojom za visoke temperature.



Kad sam ofarbao, uzeo sam fen sa toplim vazduhom i zagrejao sam taj deo da se farba zapece.

Na kraju je ispalo ovako

Dok mi je jos bio skinut auspuh, resio sam da izbijem katalizator, tu mi je drugar malo pomogao.




I konacan rezultat



Eto, to bi odprilike bilo to. Zakljucio sam da posao nije ni malo lak, ali se trud ipak isplatio. Ovo mi je prvi put da radim ovako nesto, ali je ispalo bolje nego sto je bilo.

Cale

Odlican posao.Nije lako ali vredi.Lepo je videti da neko voli svoj motor.Svidja mi se sto si ga "presekao" sa crnim.Bolje ovako izgleda nego da je ceo sjajan.

Ivicat

Lepo. Nego, jesi li kupio ili pravio Engine guard?

K_A_W_A

#3
Kupio - porucio, to je Givi original, mislim da je bio oko 130e. To sam odmah uzeo kad sam kupio motor. Mnogo je bolje - sigurnije nego obican kresh bar, a cene su tu slicne. Meni licno se vise to svidja, a ima i prakticne primene, jer sam tu stavio nogostupe i montiracu jos i mala svetla - maglenke.

http://i.imgur.com/QZemcNc.jpg

Ivan1979

Ovi nogostupi na crash baru sluze za odmor nogu na duzim relacijama ili ...?

K_A_W_A

Citat: Ivan1979 poslato 14 Januar, 2015, 13:28
Ovi nogostupi na crash baru sluze za odmor nogu na duzim relacijama ili ...?
Upravo tako :) Svi znamo koliko znaci makar mala promena polozaja nogu posle duze dnevne voznje.

UFF

odlicno samo na zalost da te obavestim da ti je posao bio uzaludan
radio i ja isto prosle godine, aj kao da probam ne mrzi me
cim se te uhvati prva kisa gotovo je bice dzabe ste krecili

ja to nikad vise raditi necu jer nema smisla osim ako neces da ga poliras posle svake voznje u kojoj si makar preko neke barice presao

K_A_W_A

Naravno da znam da ce se ta boja opet promenuti od toplote, ali samo da se ne pojave opet te ruzne fleke. A, ako mi bas bude ruzno i pukne mi film, kupim original Akrapoviceve Titanijumske grane i resim posao :D  Sto kaze Radovan, pobijem govna i gotova stvar. :D :D :D

UFF

boja od toplote a fleke od vode i prljavstine koje dodju u kontakt sa usijanom granom

K_A_W_A

Citat: UFF poslato 14 Januar, 2015, 13:40
boja od toplote a fleke od vode i prljavstine koje dodju u kontakt sa usijanom granom
Uff-e ne kvari mi dan i raspolozenje ;D  [rofl] ;D Ne bacaj me u trosak i pusti me makar da izguram do leta, pa cu onda na Svetsku pijacu po grane ;D


makinjo

Ne videh ovu sesticu na ceni  [doh]. Reko sto vec nije porucio ovo nego se zajebava sa farbom [prebicute]???
Kawa mOras da uzmes neki deset godina star motor pa onda uzmes da se igras . ;D
Ovde vise nema sta da se radi :) :D

SSZGO

da vala bas, ovo gore nego kad ja perem kola pa udjem u baru posle pola sata

dzabaaaaa
Reci nesto pametno i svi ce te pamtiti - Nepoznati autor

K_A_W_A

Citat: SSZGO poslato 14 Januar, 2015, 19:56
da vala bas, ovo gore nego kad ja perem kola pa udjem u baru posle pola sata

dzabaaaaa
Pa da, te fleke i to isprskano sa prvih slika je bas bilo ruzno. Zato sam ovo sve sredio i uradio, malo da se  igram i vezbam dok ne stigu titanijumske grane

abarth

Jedan od problema kad se izvadi katalizator je ¹to sve smrdi na izduvne gasove, gara¾a, odeæa. A ¹to se tièe performansi, mislim da kad ostane ovako pro¹ireni deo cevi gde je bilo saæe da to samo pravi problem protoku gasova, koliko se seæam dinamike fluida iz ¹kole.