Glavni meni

poreska uprava PREVARANTI

Započeo Kosta87, 17 Decembar, 2014, 15:54

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Osnova svega da overu ugovora kosta 600 ili 800 dinara, a oni naplacuju po primerku na sta nemaju pravo.......ispada da overavas jedan ugovor  trazis tri prepisa......minimum primeraka koji moraju da ti overe za 600-800 dinara je tri komada, jedan za njih i dva za tebe....kraj...
Optinske sluzbenice po nalogu sefa potkradaju stanovnike opstine.....masovno
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

stilgar

prilikom prodaje i sastavljanja ugovora obavezno pogledati katalosku vrednost za doticni motor. uvek je cifra od - do. Ako upisete manju cifru od najnize kataloske oni uzimaju najvecu katalosku cenu za to godiste. Znaci od minimuma za to godiste dodate 2000 din i onda salterska baba nemoze od oka da stavi najvecu katalosku cenu. Mada oce da proba al kad joj izdeklamujes kolika je najniza kataloska i ona vidi da znas, odma prihvata i racuna po ceni u ugovoru jer je u kataloskim okvirima. Znam iz iskustva :)

bigbad86

A gde ima da se vidi taj katalog?

penzos

Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion

ЯЭВОЛУТИОН

najgore je sto njihova procena vrednosti uopste nije vezana za model motorcikla vec za kubikazu.....ali su realno procene dosta nize od realne vrednosti osim kod novih motorcikala......jebe samo sto te iste procene veze i kod naplate osiguranja, pa motorciklkoji je u perfektnom stanju iz 1970 i vredi 5000 evra (kawasaki z1 900) po njima vredi 500 evra.....i u slucaju da te neki retard unakazi prsao si ko dinja....a kad regisrujes i osiguravas onda to nema veze.....kao da osiguravas u jednoj a naplacujes u drugoj drzavi...
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bigbad86

Uzas... Znaci najbolje da kupujemo nove motore? :P

clutch&brake

@rev
nije bas tako. Seti se kada sam se omaltio sa gixerom. Dobio sam procenu motora na 550k dinara a u martu te godine sam platio prenos na vrednost od 720k. U osiguranju sam pitao po cemu racunaju vrednost motora i oni kazu po katalogu amss. Reko dobro odem kuci i dam advokatu procenu poreske uprave. I naravno prihvate i racunali su vrednost 715k. .!. .!.
STA ZRACIS TO I PRIVLACIS!!!

banevuk

Proverio za mene i moju hondu '95 cbr 1000 f. Procena od 45.000-325.000.- din ????? Odkud tolika razlika. Prenos sam u Srbobranu u martu ove godine platio oko 2.500.- din, overa ugovora oko 1.000.- din plus one po¹tanske usluge . Nisam ni gledao na koliko su je procenili ali znam da smo stavili cenu u ugovoru oko 20.000.- dinara.
Otkud ovom kolegi ideja da stavi 250.000.- dinara gde nadje tu cifru ?????

Bori¹a

ja sam u prevodu honde stavio u ugovoru 30 000 dinara, i racunali su na oko 230 000 dinara...

lord_oblivion

Na linku amss, ne mo¾e da se izabere godi¹te starije od '89, za motorcikle ???
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

¹omik3

Zena samo radila svoj posao, po meni ti si kriv sto si upisao tu cifru... normalno je da porez placas po cifri koliko si platio motor a da postoji neka minimalna kataloska vrednost, pa ako mislis da tvoj motor vredi i manje od te cene onda ide na procenu.
Zena samo radila svoj posao... jedino je mogla da ti skrene paznju da ce ti porez biti obracunat na cifru od 250000 i da napravis novi ugovor.
Isto tako ti je i za carinu i sve...
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

penzos

Citat: ¹omik3 poslato 18 Decembar, 2014, 10:35
Zena samo radila svoj posao, po meni ti si kriv sto si upisao tu cifru... normalno je da porez placas po cifri koliko si platio motor a da postoji neka minimalna kataloska vrednost, pa ako mislis da tvoj motor vredi i manje od te cene onda ide na procenu.
Zena samo radila svoj posao... jedino je mogla da ti skrene paznju da ce ti porez biti obracunat na cifru od 250000 i da napravis novi ugovor.
Isto tako ti je i za carinu i sve...

[thumb_up] tako je brat, eto sve smo rekli!
Prvo A pa onda, ¹to ka¾e na¹ vozaè u firmi, pet godina Juga da tera pa onda auto. by Lord Oblivion