Glavni meni

Kako sve mozemo da branimo svoju imovinu i kojom silom?

Započeo bigbad86, 16 Decembar, 2014, 22:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Hattrick

Citat: eclipse4 poslato 22 Decembar, 2014, 17:32
a sta ako me napadne unazad ??? ako puca na mene okrenut ledjima? ako me juri nozem po sobi okrenut ledjima ka meni? ako drzi pusku na rame i pokusava da me nanisani u ogledalo? ;)

Bane Grebenarevic je imao tu prljavu foru 90'ih.
Okrene se, kao krene da pobegne, pa desnom rukom stavi prangiju ispod levog pazuha sa cevi okrenutom unazad, i izranjavi lika iza svojih ledja.
Par puta mu je uspelo, dok nije momcima dosadio ;D

MIGE


slave74

Ma obicni lopovi nece da rizikuju, ni da prime metak, ni da nekog povrede. Oni beze, ako im das priliku. Ako su se odlucili da idu dalje , onda su 99%  to planirali, i onda nema opcija ,koja je dobra za obe strane.
Ne verujem da bi neko od lopova isao na nesiguran plen od max. par hiljada i rizikovao svoj zivot.
E, sad te jajare napadaju po selima  starice, starce invalide ,jer su jadnici ,kukavice, znaju da im se ovi ne mogu suprostaviti.. Uz to su i zlotvori, i manijaci.
Ovi jaci razbojnici ce isto odustati ako se primete na vreme upozorenje, nisu ludi da rizikuju zivot, a pucnjava se cuje, pa je verovatnoca velika i da dodje policija.
Oni vise vole na prevaru da se uvuku, i onda su domacini gotovi.
Zato je oprez najbitniji, po obe strane, a kad se procuje medju njima da je neko lak na obaracu bar deset godina je mirna njegova imovina.

Biker-Boy

ee dobra stara smrtna kazna, to treba uvesti ponovo... doduse ne bas za pljacku, ali ono, da se malo regulise brojno stanje sljama..
I feel the need..... the need for speed !!!

SrpskiDzedaj011

I have to return some video tapes....

balcan girl

u srbiji po zakonu nemas pravo da branis svoju imovinu i taèka... u nasem tupavom zakonu ljudski zivot ( makar to bio neko ko ne vredi ni 5 dinara ima veæu cenu nego ono sto si ti sticao i gradio godinama ), sto se tièe sta bi mogao da uradis a sta ne :D najlakse je kad ti neko upadne na gajbu da ga ucmekas, lupis zeni dobar samar da joj ostane masnica i stavis joj taj isti pistolj u ruke i odes iz kuæe, e onda ona pozove muriju i udari u kuknjavu i histeriju kako je upao na gajbu u pokusaju da je siluje i opljaèka i ona se samo branila a ti onda doletis u kuæu u jos veæoj histeriji itd, itd.... i takooooo :D nit ona nit ti robijate i mirna baèka :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

Kostić

ovo da ide u televizor, ono ¹ta ste rekli?

''u nasem tupavom zakonu ljudski zivot ( makar to bio neko ko ne vredi ni 5 dinara ima veæu cenu nego ono sto si ti sticao i gradio godinama )''

ko to vredi vi¹e od 5 a manje od 5 dinara?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: balcan girl poslato 23 Decembar, 2014, 06:24
u srbiji po zakonu nemas pravo da branis svoju imovinu i taèka... u nasem tupavom zakonu ljudski zivot ( makar to bio neko ko ne vredi ni 5 dinara ima veæu cenu nego ono sto si ti sticao i gradio godinama ), sto se tièe sta bi mogao da uradis a sta ne :D najlakse je kad ti neko upadne na gajbu da ga ucmekas, lupis zeni dobar samar da joj ostane masnica i stavis joj taj isti pistolj u ruke i odes iz kuæe, e onda ona pozove muriju i udari u kuknjavu i histeriju kako je upao na gajbu u pokusaju da je siluje i opljaèka i ona se samo branila a ti onda doletis u kuæu u jos veæoj histeriji itd, itd.... i takooooo :D nit ona nit ti robijate i mirna baèka :D
a neee....sad su seksualne slobode....sta ako si smatrao da je tebe hteo da siluje......ako ima pravo da paradira imam ja pravo da se branim od manijaka....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Pro¹lo je dosta vremena od tada, mada iskustvo je zanimljivo, pa da ga podelim sa Manijacima... Tamo negde 97. godine stanovao sam na Banjici na prvom spratu, tada popularno Golf parkiran bukvalno ispod terase. Ja na terasi name¹tao neke daske, upali se alarm, pomislim neka budala se oèe¹ala o auto... ®ena povika: eno nekog u autu èaèka ne¹to oko volana... Onako u papuèama zgrabim revolver pa strèim dole, usput me klinci ispred zgrade èudno gledaju. Doðem do auta, majstor ve¾e kablove pod tablom... Udahnem duboko, smirim se, otvorim vrata i uguram mu cev iza uveta. - Sad samo nastoj da me ne iznervira¹, ka¾em deèku... Istovremeno sa parkinga ¾ustro kreæe auto sa dva klinca unutra, izgleda podr¹ka navatanom... Izvuèem ga napolje, kleknem mu na glavu, zaèas se skupio kom¹iluk, oæe da zovu miliciju. Onaj nesretnik kuka i pi¹ti, izvinjava se, nije hteo, znao, nema para, preklinje... Izbor jr bio prost, mogao sam da ga ubijem od batina, da zovem pandure (pa da ga oni ubiju od batina) ili da ga pustim.. U ona prva dva sluèaja nema nikakve koristi. Dok sam se kao obja¹njavao sa kom¹ijama, popustim malo, on se izmigolji, zabatrlja nekako i potrèi, ja u papuèama za njim desetak metara, normalno, ne stigoh ga. Ispostavi se posle da su oni klinci ispred zgrade tipovali auto pa su posle prièali da nisam normalan i da jurcam okolo sa topom u ruci..
Epilog: dve noci kasnije sa parkiga do mog nestane isti golf kao moj, malo kasnije kadet... Moj auto nikad niko vi¹e nije dirao.
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

ЯЭВОЛУТИОН

gde na Banjici......Tih godina operisala ekipa sa Banjice i Dedinja po kraju...svi po 15-16 godina,,,
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Ostoja

Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

Ostoja

Mi manijaci od svake teme napravimo zajebanciju, mada, ova tema je mnogo ozbiljnija nego ¹to izgleda. Sa ove distance, ono ¹to sam gore opisao se zavr¹ilo najbolje moguæe, nisam ja to ne¹to smi¹ljao, jednostavno je ispalo tako. Sada kad razmislim, ni jedan auto nije vredan neèijeg ¾ivota i mog eventualnog zatvora. I sve to lepo zvuèi, zar ne... A ¹ta da radi¹ u sluèaju da neki genije upadne u stan sa idejom kao ¹to je imao onaj u Pohorskoj? Da gledam da ga ne iznerviram, da mu dam ¹ta tra¾i, da ga smirim? Da razmi¹ljam hoæe li mi psihopata iz èistog hira pobiti familiju? Ne ide to ba¹ tako civilizovano, lepo je po¹tovati ¾ivot, samo postoje momenti kad nema¹ izbora, njegov ili tvoj...
Davno jednom kad sam bio na "razgovoru" u policiji jedan stari naèelnik SUP-a mi je dao savet: "Znam ja da æe¹ ti to uèiniti, samo pazi da te niko ne vidi, dr¾i se svoje prièe i ne pru¾aj otpor kad momci doðu po tebe"... Tako da, kad dodje do tog stani-pani, stvari se same nameste, mora¹ sam braniti svoje kad nam je dr¾ava takva kakva je  (a nikakva je).
Samo nemoj da moram i onda sve hoæu...

balcan girl

Citat: kosta66 poslato 23 Decembar, 2014, 08:24
ovo da ide u televizor, ono ¹ta ste rekli?

''u nasem tupavom zakonu ljudski zivot ( makar to bio neko ko ne vredi ni 5 dinara ima veæu cenu nego ono sto si ti sticao i gradio godinama )''

ko to vredi vi¹e od 5 a manje od 5 dinara?

sto se mene tièe kosta moj zivot, zivot moje familije i prijatelja vrediii mnogoo, onaj ko mi upadne na gajbu da me pljaèka ili sta god imao u planu e njegov zivot za mene ne vredi ni 1 dinar a kamoli 5. sto vec rekose kolege manijaci ja nisam rasista ja sve ljude mrzim podjednako :D
UNTIL YOU DIE, LIVE!!!

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Kostić

te spoljne kraðe su drugaèijeg karaktera od upada u kuæu u kojoj ima nekoga. nisi morao da izlazi¹ sa revolverom, jasno je da si mogao da izaðe¹ i pe¹ke i da omlati¹ klinca o asfalt, posle èega ti sigurno ne bi do¹ao ponovo. danas, kad se svet prilièno izoblièio, te¾e je prepoznati karakter tog lopova ili psihopate, ¹tali je veæ, pa na dana¹nje vreme treba biti na oprezu, al opet, treba imati i pameti. lako je usmrtiti èoveka, ma koliko da je lo¹, al ako ubije¹ lopova koji nije psihopata a upao je da bi mo¾da maznuo salamu iz ¹teka, mo¾e da te grize savest. a i da je ne znam kako oboleo po glavi, humano je da ga èovek savlada na drugi naèin, a ne da ga upuca iz tripa, a mene si na¹o, saæu te roknem, a on upo pe¹ke da krade. izuzetaka naravno ima, uvek ih je bilo od kad je èoveka, ali ti izuzeci ne znaèe da to treba da bude ¹ablon odbrane. tema je svakako veoma kompleksna i te¹ko da joj je mesto na ovom forumu. vi¹e je za neku katedru gde æaskaju profesori i sociolozi. :)

balkan, peckam te malo, tako si to trapavo rekla, pa mi bilo simpa da te da izvine¹, prcnem. nemo se ljuti¹ :)

Kostić

pre nekih pedesetak godina, doðe do nekih razmirica i èovek potegne na jednog, a prijatelj tog jednog, potegne na ovog ¹to je potegao na drugog i ubije ga. to nije bila samoodbrana, ali je bila odbrana drugog èoveka jel. èovek je robijao nekih èinimise dve godine, ali je calog ¾ivota imao noæne more. posle nekih dvadesetak godina, na njega pripucaju ispred zgrade ali ga proma¹e, pa je uz noæne more sledeæih tridesetak godina spavao na jedno oko. umro je od starosti a u snu se svaku noæ sa nekim tukao i iponekad je umeo da izaðe iz kuæe. kolko god da je bio u pravu i da je spasio nedu¾nog èoveka, toliko ga je za ¾ivota grizla savest iznutra, a da to nije hteo da prika¾e. lako je ubiti èoveka prièanjem, te¹ko je ¾iveti sa tim, ako se to uradi.

a po pitanju dr¾anja vatrenog oru¾ja u kuæi, ne treba ga dr¾ati u okviru porodice. nikad se ne zna, kad nesreæa mo¾e da se desi. ono, to se de¹ava drugima, ne mora da bude istina. jedan klinac meni poznat je uzeo oèev pi¹tolj i sasuo osam metaka u nekog lika zbog stvarno banalnog razloga. èovek je em dobio stres, em sedeo u zatvoru ni kriv ni du¾an, jer mu je sin pobegao iz zemlje, pa se vratio da spasi oca i predao se, em mu je sin na debeloj robiji, a zbog èega? zbog toga ¹to je dr¾ao pi¹tolj za nedajbo¾e jel, zakljuèan u kutiji, sa izvaðenim okvirom. al d¾aba. tragedija se desila. prc.

eclipse4

nego....bigbad86....niko te vidim jos nije pitao zasto se ti raspitas o ovome?....mozda das koju gajbu piva i nesto za na sto pa ti zavrsimo mi posao i jos dobijes gratis 125ml alibija ........

p.s "kosta,tu sa desne strane pored citiraj imas jedno dugme,na njemu pise "izmeni"  pa kao ono...znas...ponekad mozes da ga koristis" [rofl] [rofl] [rofl]
[cheers] [cheers]

p.s na p.s "nisi vise vikend bajker sad znas i kako funkcionise forum a i poraso ti cin "  :P


mareskin


Prijatelj je èekao ne¹to uveèe u radnji i gledao TV. Èuo je kako neko èaèka oko zakljuèanih vrata. Uzeo je pajser, pri¹ao vratima i kad su se od¹krinula i provirila leva ruka unutra on je ramenom gurnuo vrata na ruku i iz sve snage udario pajserom po podlaktici. Ka¾e da je bio otvoren prelom podlaktice i da je krv ¹iknula po radnji. Èim ga je udario odmakao se od vrata nazad da doèeka ako neko krene unutra. Posle nekog vremena je pri¹ao, otvorio vrata i ispred je bila torba sa obijaèkim alatom i krv.

Posle nekoliko dana su dvojica poku¹ala da ga opljaèkaju po danu. Jedan mu je odvlaèio pa¾nju, a drugi pokupio robu ispred. Njemu je bio sumnjiv ovaj unutra, tako da je èim je ovaj iza¹ao krenuo za njim i video da mu nema robe. Instiktivno ne krene za njim, nego iza drugog æo¹ka i vidi lika koji ladno kolicima gura njegovu robu. Stigao ga, oborio ga pesnicom, a onda jo¹ par puta ¹utnuo. Pola kom¹iluka je videlo ¹ta je uradio, a i èuli su krik onoga sa slomljenom rukom od pre neko veèe. Posle toga nije bilo problema.

On je jedan od ljudi koji tako reaguje. Nismo svi isti.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

juga

Neko reaguje na mah, neko ne reaguje uop¹te, ali jedno treba zapamtiti: kada zrno napusti cev, povratka mu nema! Stoga pamet u glavu!

castor

It's the ride that matters, not the bike…