Glavni meni

Kako sve mozemo da branimo svoju imovinu i kojom silom?

Započeo bigbad86, 16 Decembar, 2014, 22:15

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

ЯЭВОЛУТИОН

Ne postoji mera za branjenje.....ili branis da odbranis ili ne branis.....znate li nekog ko je do pola peder....primio samo glavic pa nije skroz peder , nego na pola.....
Bitno je da nisi Lausevic i da ti ne sudi crnogorski sud.....svaki drugi bi te oslobodio....
U ovoj drzavi nisu problem sudovi, vec sudije.....sudija mora da ima autoritet....da ima muda da stane iza svoje odluke pa ma ko bnio u pitanju i ma za sta bio osudjen.....kako jednom rece jedan moj nepravedno osudjeni drugar koji je iz stare advokatske familije: "Sudija (sa velikim S) na osnovu zakona i primene prava treba do dovede do pravde"....odnosno zakon je neka smernica za sudije ali nije i ne moze biti sveto pismo, jer je svaki slucaj za sebe i ne postoje dva ista te se ne moze svaki slucaj predvideti zakonom.
Da li postoji vece pravo od odbrane svoje imovine i svoje porodice....i svoje drzave......e zbog svega toga nam je ovako kako nam je.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

juga

Akododjem u situaciju da branim porodicu to cu i uciniti bez obzira na posledice
https://www.youtube.com/watch?v=QX5J4LPnjjE 1.55

bigbad86

Ljudi bre ne pisem da branimo decu od Siptara nego IMOVINU OD LOPOVA.

TEEfqd

#43
Citat: bigbad86 poslato 17 Decembar, 2014, 20:16
Ljudi bre ne pisem da branimo decu od Siptara nego IMOVINU OD LOPOVA.

u kojoj situaciji? u situaciji da ti udje u kucu dok su ti deca tu ? metak.
u situaciji da snimis iz kuce da ti obijaju garazu ili tako nesto? ja bi se u ovom slucaju opet uvatio za vatreno oruzje.
otkud znam da nece posle operisanja u garazi da mi udju u kucu i da muce mene i ukucane za novac.
uvek biras najbolju mogucu opciju da prezivis. otkud ti znas kakav psihopata ti je upao na posed i na sta je spreman.
oruzje je mama mara. pogotovu ako zivis u kuci. a bogami i u stanu, tu imas manje prostora za manevrisanje, ti ili on.

edit: par puta mi se ucinilo u sred noci da neko radi nesto sto ne treba tu oko moje imovine. oba puta bi taj isti isao
nogama napred kroz vrata s obzirom kako sam postupio u tom slucaju i u slucaju da nekad stvarno zateknem lopova tako ce i biti.

goranvojska


Slaninar

Citat: redshadow poslato 17 Decembar, 2014, 20:31
u situaciji da snimis iz kuce da ti obijaju garazu ili tako nesto? ja bi se u ovom slucaju opet uvatio za vatreno oruzje.

Robija. Na "radost" onih koji zavise od tebe.

Citat: redshadow poslato 17 Decembar, 2014, 20:31
otkud znam da nece posle operisanja u garazi da mi udju u kucu i da muce mene i ukucane za novac.

Otkud zna¹ da hoæe? Kolika je ¹ansa za jedno, kolika za drugo?

Citat: redshadow poslato 17 Decembar, 2014, 20:31
uvek biras najbolju mogucu opciju da prezivis. otkud ti znas kakav psihopata ti je upao na posed i na sta je spreman.
oruzje je mama mara. pogotovu ako zivis u kuci. a bogami i u stanu, tu imas manje prostora za manevrisanje, ti ili on.

Praksa je pokazala da na 1 korisnu upotrebu, oru¾je povredi/ubije 1000 ukuæana/dece.
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hattrick

Au brate bre, u svakoj temi ga tupis do besvesti.
Hajde ako ti bas pricinjava toliko zadovoljstvo, nista ne bismo uradili, pustili bismo lopove/ludake/narkomane da nam sve pokradu, pa bismo ga pozvali unutra na kaficu, i ako je u formi ponudili da odspava sa zenom/sestrom/cerkom kako je ko opremljen.
Na kraju bismo mu dali kljuceve od kola, i karticu sa PIN-om da mu se nadje usput.
Ako je bas nervozan, moze i da mi lupi par samara, nije problem, a i da prereze grkljan babi, nema frke, ionako nicemu ne sluzi.
Ipak biti uzoran Evropejski gradjanin koji postuje zakon i manjine nema cenu.

Slaninar

Iz krajnosti u krajnost.




®ivot koji uzme¹ ne mo¾e¹ da vrati¹. Vatreno oru¾je je jako moæna i zajebana alatka. Jeb'o gara¾u, motor i ostalo - kad dovodi¹ ¾ivote u pitanje. Tako bar ja razmi¹ljam. Mo¾da i tupim. Evo, neæu vi¹e u ovoj temi barem.   :-*
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

TEEfqd

1. radost onih sto zavise od mene treba da bude zato sto su na prvom mestu zivi i zdravi.

2. nekom ko je toliko drzak da ulazi na posed i krade ne dam nikakvu sansu, razmisljam o svojim sansama.

3. sve zavisi u kakvoj si porodici odrastao i koliko si dolazio u kontakt sa oruzjem.  

Gvozden

#49
Stavim natpis ker ujeda, gazda pije...
[cheers] [cheers] [cheers]

Nema shanse da se izvuces sa oruzjem, bliski rod mi bio predsednik vrhovnog.... jedino te vadi da si ti ziv on mrtav..Buwara ko kuca, koliko imas para toliko ces moci da kupis godina. Eno ga onaj najebo sto onog izbo, niko mu nije mogao pomoci..
I eto ,  sjebo se  i ti i on, uvukla te propalica u bedu i tugu. Dok ne promene zakon nema nam pomoci, pa eto i taj nesretni Tijanin zakon nikako da uvedu, a preko noci su uveli da uzimaju vozila i da 21 godina bla bla. PA boli ovog qrc , sa 27 prijava mogu da uvedu i smrtnu kaznu za pijane i bez dozvole....
Takva nam drzava, sve moras da muljas, da bijes lopove na crno, da trgujes na crno, da radis na crno...e i da placas globu tu i tamo, cisto da nije to drzavljasntvo tek tako badava.....
Aj ziveli i pogledajte u avliju da se neko ne muva, repetirajte i pazi na vrece sa peskom, moz uvek za poplavu da posluzi...

freepartyman

Taj sto je najebao a izbo je lopova je psiho lik...Video je lopova kroz prozor i cekao ga u mraku u kuci i izbo fazon osam puta nozinom s' ledja...Taj momak sto je dolazio da krade je mislio da nema nikog u kuci. Nije bio naoruzan..Ovaj da je samo viknuo sa prozora on bi pobegao a ovako...
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gvozden

#51
E to je situacija o kojoj sam gore pricao. Najebaces svakako bio ti psiho ili ne.
A taj izbodeni...Resen da te opaje...pobegao bi zbog toga sto ne moz lako da ukrade,mozda,  al bi se sigurno vratio.
I sta, qrc ti znas jel on naoruzan ili ne... Sigurno se nece izvinuti i izaci napolje, fino lepo.
Budzu su ovi znali kako se sve to odigralo da ga ovaj nije iseko ko budalu...zamisli kad su ovom krali motor i ubili kera da ih je navatao, sta qrc 8x... samo sreca njegova i njihova da se to tako zavrsilo.....
Znas sta se tumaci bas bas kao samoodbrana, onaj trenutak kad ti je zivot ugrozen i ni sekund posle toga. A u tom trenutku si u pm uracunljiv....znaci da rade najgore stvari, pale, siluju ...zakon ih cuva. ( od ubistva i povredjivanja) dok u praksi ima ljudi kao neki :D pa bi upucali sa holow, pa bi izboli (cak i  8x jbg u afektu), pa bi polomili celoj ekipi noge i kljucne sa metalnom cevkom ( moj nervozni kum npr) jedva se izvukao robije....
I sad krece muljavina, ko vise slaze, ko ima vise para za boljeg advokata, lekara.... kazem ti los zakon, al s obzirom kakav smo narod...
Pa pobili bi pola komsiluka i usput koga ne volimo.. Tako da niko te ne cuva sem ti samog sebe od gluposti i problema, lopova....
KAd bude trebalo oruzje, delice nam ( ponovo ...) dotle, peglacemo ih i kod nas i kod njih kuci...


freepartyman

 Jbg sad ne treba generalizovati sve lopove.. Eno ti oni Pink Panteri pola sveta im se divi kao i dosta ljudi u Srbiji, a oni su isti lopovi kao i ovi o kojima pisemo samo na vecem nivou. Ja kad god sam imao problem sa lopovima oterao sam ih sa prozora i nikada se vise nisu vratili..Za koji kurac da se vracaju ? To sto mogu da ukradu kod mene nacice kod drugoga kod koga postoji i dalje elemenat iznenadjenja. Nece oni da rizikuju da se vracaju pa da razmisljaju da li ih neko ceka. Normalna oosoba gleda da ne dodje do konflikta a ne da prizeljkuje okrsaj..Oruzje u kuci pogotovo u kuci sa decom je djavolja rabota, znam xy slucajeva da su se deca povredila ili ubila kad su nasla pistolj od roditelja..
I became a beast to rid myself the pain of being a man

Gvozden

Tu se potpuno slazem, sa dvoje dece u kuci , ne vidim oruzje kao dobrodoslo...
[cheers]
a ionako mi nikad ne bi dali dozvolu..nit bih je trazio da mi treba... :P

Hattrick

Zakon o nuznoj samoodbrani je stvarno izuzetno lose sklepan, i podlozan na sudu rastegljivim tumacenjima, koji od zavisnosti od advokata, vestaka i sudije mogu da dovedu od simbolicne kazne, do 20 godina robije.
Opet sa druge strane tema je vise klizila na aspekt odbrane i samoodbrane od brutalnih pljackasa spremnih na sve, tipa lika koji je ubio Ivanu Podrascic pre dva meseca, a koji je malo vremena pre toga izasao sa robije jer je sa drugom upao starici na gajbu (koju je tipovala njena unuka), silovao istu drskom od metle dok nije umrla, pa rasporio nozem staricu kompletno, izvadio joj creva napolje, i kada je opljackana (jedna ogrlica i par stotina maraka) obojica su joj se ispisala u rasporeni trbuh, izasli napolje, i otisli pravo u kafanu.
Vecina odgovora na ovom topiku, na nacin na koji sam ih ja shvatio, se odnosila na taj tip ludaka sa kojim bi neko mogao biti suocen jednog dana, a ne na dzentlmen lopove tipa Arsen Lupen ili Pink Pantere. Naravno da nije normalan covek koji prizeljkuje okrsaj iznad mirnog resenja, ili lik koji primeti lopove koji se sunjaju po dvoristu, a koji ih ne otera vikom i psovkama, vec se sakrije naoruzan sa zeljom da ih iznenadi i likvidira. To se zove ubistvo sa predumisljajem i nema veze sa nuznom odbranom i samoodbranom. Ali takodje naravno da nije normalan ni onaj ko zatekne pljackasa kako mu u sopstvenoj kuci ubija dete, jer se naslo tu gde nije trebalo da se nadje, a on ne reguje, vec razmislja o zakonu, sta ce reci sudija, kako ce vestak to da protumaci, i da li ce ga uhapsiti ako reaguje.
Ne treba nista nepotrebno karikirati.
Najvise smrtnih nesreca se u kuci se ubedljivo desava u kuhinji, pa u kupatilu, a ne zbog vatrenog oruzja, sve su statistike javno dostupne.
A oruzje u kuci, ili ne, je stvar principa, odgoja, stava i izbora, koliko ljudi toliko misljenja, i o tome je potpuno izlisno diskutovati.

Nadalina

Upravo tako, mi zakon o samoodbrani i branjenju imovine zapravo i nemamo....

Zato mi se svidja u Americi njihov princip - nemas ti sta da trazis na mom imanju ako nisi pozvan. Tacka. Cao.

A ovde kod nas ti pokradu sve i na kraju si jos ti kriv, zaboga, sto si to ostavio na izvol'te u svojoj garazi, pod kljucem.

Ma, vaaaaaaaazi!!!

A, sto se oruzja i dece tice, potpisujem - sve je to samo i jedino samo stvar obrazovanja.
Odrasla sam u kuci gde je oruzja uvek bilo kol'ko hoces posto je cale lovac. Nikad nam nije palo na pamet da pipnemo puske a kamoli da se igramo pomenutim. Zasto? Zato sto je u samom startu objasnjeno sta je to, da nije igracka i da je veoma opasno.

A, ako roditelji nemaju vremena za svoju decu i da razgovaraju sa njima - pa, i noz je ozbiljno oruzje. ;)
Dzukela u podznaku


sibin

Citat: Nadalina poslato 18 Decembar, 2014, 07:43
Upravo tako, mi zakon o samoodbrani i branjenju imovine zapravo i nemamo....

Zato mi se svidja u Americi njihov princip - nemas ti sta da trazis na mom imanju ako nisi pozvan. Tacka. Cao.

A ovde kod nas ti pokradu sve i na kraju si jos ti kriv, zaboga, sto si to ostavio na izvol'te u svojoj garazi, pod kljucem.

Ma, vaaaaaaaazi!!!

A, sto se oruzja i dece tice, potpisujem - sve je to samo i jedino samo stvar obrazovanja.
Odrasla sam u kuci gde je oruzja uvek bilo kol'ko hoces posto je cale lovac. Nikad nam nije palo na pamet da pipnemo puske a kamoli da se igramo pomenutim. Zasto? Zato sto je u samom startu objasnjeno sta je to, da nije igracka i da je veoma opasno.

A, ako roditelji nemaju vremena za svoju decu i da razgovaraju sa njima - pa, i noz je ozbiljno oruzje. ;)

mnogo puta se generalizuje ta prica o americi. taj zakon postoji u nekolicini americkih drzava tipa texas i druge jugozapadne drzave. u vecini drugih se lepo odrobija zbog sacekivanja lopova.

Nadalina

Onda, Long live the Wild Wild West. ;)

U svakom slucaju, ja ne govorim o sacekusi lopova. Niko normalan nece sedeti, paranoja stajl, pored prozora i cekati da mu neko upoadne na gajbu.
Ali, u slucaju da do toga dodje, tamo bar znaju da imaju svako pravo da se odbrane - i to ne samo u Teksasu nego i u drugim drzavama.

Sve je to stvar organizacije drzave i vladavine zakona, tj. sprovodjenja istog.
Amerika - ima oruzja kol'ko 'oces, a opet se i dalje pljacka, krade, ubija... Jednostavno, tako su 'vaspitani' i tako se tamo zivi. Laki su na okidacu, ne koriste mozak i cak i pogresno parkiranje resavaju pucnjavom. Onda taj sto je pucao ide na robiju, pa onda drustveni rad pa redom...

Kina, na primer - zakonom je zabranjeno posedovanje bilo kakvog oruzja. Sve sto su imali u privatnom vlasnistvu, oduzeto je - i oruzje i municija. Ali! Ovde se ljudi toliko boje vlasti i kazne da je kriminal te vrste sveden na minimum. Daleko od toga da ga nema, ali je skoro pa zanemariv.... Opet dolazimo do zakona i sprovodjenja istog, tj. znas da ces u slucaju da te na'vataju u kradji da robijas toliko da ni unuke svoje upoznati neces.

I tako dalje.... ;)
Dzukela u podznaku

monsterbnt

Svuda u americi mozes da upucas lopova. Jedino sto ne smes je da mu pucas u ledja. Razlika izmedju texasa i recimo new yorka je samo u tome da li smes ili ne smes da nosis oruzje van kuce, kao i lakoca legalnog nabavljanja istog.
Smrt SVIMA!!!!