Glavni meni

Progresivne opruge Wilbers

Započeo lukac, 12 Decembar, 2014, 13:43

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

lukac

Prodajem nove progresivne opruge Wilbers (stigle mi greskom) preko MIlosa e-bay placene 115e, cena 65e  duzina 330mm, spoljna sirina federa 36mm,pasuju za sledece modele: Hornet 600 (od 2003), cbr600f(pc35),cbf600(pc43), monster 900 m2,Honda x-11, zx7r, ktm 690 duke, gsx600f (od 1991), gsr600, v-strom 650, gsxr750 (gr77b)xvs1100 dragstar, 011 m8484211 i 064 9760896.

lukac

Prodajem dva ogledala od Kawasakija,fabricka. (za oklop) pasuju i na druge modele-imaju pokretni zglob za stelovanje  pozicije,kao nova 40e


lukac

Prodajem fabricke felne za Hondu Magnu 1995-2002 kao nove  neogrebane prednja 17 zadnja 15,kompletne osim prednjeg diska,mogu i za custom projekat simbolicna cena 90e.




perlx


Bori¹a

hahahah za sta ce mi, i ovako je dobar ;D [cheers]

lukac

#5
Kad ugradis opruge -drugi motor (ako ti je viljuska "zvalava",propada  i ima veliki hod na kocenju i krivinama).Naravno da ne treba bacati pare ako su ti stapovi ok.Nazalost ,u ovoj zemlji nema tehnicke kulture, a ni para,pa ljudi voze dok se ne raspadne,ili dok ne opale dubak!

abarth

 [dobarpost]

Imam i ja wilbers opruge napred i hyperpro nazad. Potpuno drugi motor.

Gvozden

 65 evra je extra cena za progresivni set....

lukac

Jbg da ih vratim ne mogu zato je ta cifra,bolje nego da stoje u garazi. Imam jos gomilu stvari al me mrzi da slikam i stavljam po oglasima!

lord_oblivion

Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Slaninar

Bori¹a, pre bih dao pare za opruge, nego za fensi ruèice koènice & kvaèila. Najveæe unapreðenje koje mo¾e¹ uraditi na svom motoru nije za 50 konja jaèi agregat, veæ bolje ogibljenje (i dobre gume, to podrazumevam).
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

Hohštapler

Motoklasik: Sta da joj objasnjavam, kad ne razume. Ona to broji na komade.

Slaninar

Citat: Andrej_Hotstepper poslato 25 Januar, 2015, 12:01
...to ne pasuje na CBa...?


Du¾ina ¹tapova je bitna, ali i koliko brzo i lako propu¹ta ulje pri povraæanju (damping, je li). Mada se to mo¾e donekle upeglati gu¹æim uljem u ¹tapovima. Tako sam barem shvatio, ima tu struènijih da isprave. :)
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

lukac

Za CB500 ne moze ,ove opruge su za viljusku debljine stapa 43mm. Uvek se narucuje za odredjeni model, medjutim u njihovom katalogu se moze po dimenzijama naci i za druge motore.Zato sam i napisao za koje modele pasuje samo je razlika par mm vise manje u duzini opruga po modelu motora sto se lako resi.
Na skoro svakom MOM motoru koji sam vozio sam menjao prednje opruge i  ponekad zadnji amortizer,onaj ko voli krivinarenje po ovim odvratnim putevima zna o cemu pricam!
Inace Slaninar je u pravu obicno bi uz opruge trebalo staviti ulje koje  preporucuje firma od koje su kupljene opruge.

Badza

Na Horneta 2000 ne pasu ?

lukac

Ako ti je  tip motora PC36 ili 34  do 2003 ti je debljina stapa 41mm pa ne moze. Ovi su za sirinu stapa 43mm.Uzmes subler i izmeris debljinu stapa,pozz

Badza

OK, javljam kad izmerim.