Glavni meni

zimska vo¾nja motocikla

Započeo Kostić, 10 Decembar, 2014, 07:34

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Kostić

obzirom da nisu svi u vinklu, ima i onih, koji voze 365 dana u godini. onaj ko vozi krampone, nema brigu. al oni koji voze letnji tip, moraju da se snaðu, ukoliko po¾ele da odu na put motorom. tehnièki gledano, tamo gde se auto zaglavi u snegu pa mu ni lanci ne pomognu (ukoliko ih ima) motor æe da proðe. kod nas nisam primetio da ima zimska oprema za toèkove, al ima jedna stara caka, koju su koristili vozaèi iz doba kremenka, a to su ¾enske najlonke. ko putuje sa ¾enom, u najgorem sluèaju, mo¾e da skine ¾enu u snegu, uplete najlonke oko toèka i zategne, ali da ne doðe do kontakta sa pogonskim lancem (ili da se pogonski lanac 'za¹titi' za taj zimski period alternativnim lancobranom) a na sredini ve¾e èvor, pa nategne krug, pa ve¾e èvor pa nategne krug i polako se izvuèe i nastavi put. jedan ludak je tako radio pre iks godina, a ja sam zapamtio, pa reko, ajd kad sam veæ re¹io da se vozim za sve pare registracije, kupiæu nekoliko tih najlonki kod kineza za sitan ke¹, pa pod sedi¹te, u zlu ne trebalo. osim tih sirotinjskih dosmislica, postoje i neke druge fore, al to je veæ druga prièa.

ima li ovde vanvinklovahih? ako ih ima, bilo bi zanimljivo da iznesu svoje borbe sa zimskom vo¾njom.  8)

jevta

Ako ne mo¾e da ide uzme¹ga pod mi¹ki i ide¹ dalje. [rofl] [rofl]

ninja66

Zavisi od dubine snega. Prednji tocak je problem , kad je dublji sneg ne vrti se.
Probali sin i ja mnoge varijante.

https://www.youtube.com/watch?v=zSfV76zQ9Fc

Kalesin

Bogme nas vanvinklovanih imade jos....

Pazi sad, na onom jednocilindrasu enfieldu, kroz neki crni sneg...kroz vodu i led sa nekim sugavim indijskim gumama MRF, zaslajfuje jeste...stanes..pa jopet..i malo po malo...nego ono tezak motor u pm...pa kad se pokrene lakse grabi kroz sneg.
Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Kostić

to za prednji toèak je istina, al taj sneg mora da bude ba¹ dubok. ja sam mislio na puteve kojima ipak ne¹to proðe pa ima trag. inaèe, nekad sam tero MZa po zimi pa se de¹avalo da ga guram uz ulicu sa ¾vakom na kvaèilu i malim gasom da bi okretao zadnji toèak. onda mi æale prodao foru za najlon èarape, pa mi je pomagalo. ne mo¾e ba¹ brzo da se vozi, al ni auto ne mo¾e br¾e u tim uslovima, èak i stane, jer je te¾ak jel. a problem pravi i prednji blatobran, nakupi se snega pa blokira. ako se blatobran skine iæi æe, al to je mnogo komplikovano za na odlazak na put. ja æu ove zime da probam sa ovim mojim sve ¹to mi napadne pamet. ako uspem da izguram zimu sa Rom biæe veselo. a i ta te¾ina motora je zajebana za balans, MZ bio lak. sad krosevi mogu da opradaju postojanje.

Ivicat

Par puta vozio po snegu i vise jok. Najgori su mi kanali od auto guma.

jevta


ninja66

Ovu gumu vozim na SM.
Veoma dobra na klizavom, cak i po off-u.
Eto ti jeftino resenje za napred.
http://www.motomanijaci.com/index.php/topic,13176.0.html

Kostić

ja vozim R, da mi je makar enduro ne bi se razmi¹ljao kako æu da preguram zimu. al R em je nezgodan sa te¾inom, em ima heblove, em prednji blatobran, a ne ide mi se pe¹ke, pa æu da guram ovako preko zime, mada te¹ko da æe zima da bude sa mnogo snega, a po putevima gde je zajebano, nosiæu ga malo na leðima, malo æu vozim de mo¾e, malo æu da pu¹im i èekam da otapne taj deo puta.

al svakako bi bilo zanimljivo opisivati dugodov¹tine i putovanja tokom zime, pa tema nije na odmet :)

meni napred stoji danlop, be¹e nempojma koj, al ne izgleda lo¹e, nova je guma, pa æevidimo, mo¾da stavim neku drugu ako bude ba¹ neki besan zajeb od zime, u¹ta sumnjam

Slaninar

Ja vozim cele zime. Kramponke s ekserima od karbida (koji se ne tupe kad naiðe¹ na asfalt):



Dodu¹e, samo jedna konjska snaga. :)         Ali barem dobro greje - treba sloj-dva manje odeæe nego kad ide¹ pe¹ke, samo vetrovka i naoèare. 





montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

VR 46

Twist of wrist!

BOKYBOY


goranvojska

gume ekserice i ful oprema.kad to sve nabavis nadjes toplu garazu ,parkiras motor..................i sednes u auto sa dobrim grejanjem.
idi bre kole pa ko jos vozi po snegu aman brate.pa ni becki doktori te nemogu opraviti posle.

Slaninar

Iskusan kanadski biciklista. Èovek zna znanje, puno dobrih saveta koje je sam proverio u praksi. Ne znam koliko je primenjivo na bajseve sa 100 konja, ali evo, ako nekom da ideju:

http://www.ravingbikefiend.com/?page_id=131
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen

lord_oblivion

Hondu ne vozim zimi, mnogo te¹ka. Skuter teram po slu¾benoj du¾nosti, sem dok pada sneg. Zahebano je sa skuterom jer mu je sva te¾ina na zadnjem toèku i kad on popusti, samo be¾i od njega ¹to dalje.
Razmi¹ljam da na Matika turim ¹rafove i to na obe gume  :)
Horsepower is how fast you hit the wall. Torque is how far you move it.

Kalesin

Evo jednog koji je resio stvar sa "nekoliko" srafica...ko ima stare gume zasto ne probati....
http://supermotojunkie.com/showthread.php?28940-so-i-made-ice-tires

Ive seen things you people wouldnt believe.All those moments will be lost in time like tears in rain

Balsa Wrx

Kole,oli vjerovat da kod nas kad idem u skolu u 6 ujutro na par dionica cisti led,a sto je najgore asfalt je bas bas los ja ne znam kako cu izgurat ovu zimu sa kostoprdalom :D
- Motori ne ispu¹taju ulje, oni obilje¾avaju teritoriju.

makinjo

Balsa ti si na moru ti se ne racunas. Kod tebe u najgorem slucaju dune malo vetra 😜

Kostić

topli auto je dobra stvar ako ide¹ negde napolje, za po gradu, dal je leto il je zima, mo¾e¹ da dobije¹ boginje. a doktori, ¹to se mene tièe, mogu svi na biro za nezaposlene. ja se sa njima ne dru¾im, ima vi¹e od dvaes godina. ionako ¹kripim konstantno, a kad me napadne zub, ¹utnem sveti brufen i æao :)

ovo sa ¹rafovima mi pokazao kom¹ija dnmarkoni pre neki dan. nije to lo¹a fora, al te¹ko æe to u R da uðe bez ¹irenja zadnje vilju¹ke. al, ova zma æebude ko i pro¹la, kilava u beograd. tu me i ne brine. brine me kako æu kroz 'feketiæsindrom' na dva toèka. pro¹le godine sam redovno i¹o autom i nije mi se desilo da se zabagujem u smetove. par puta sam i¹o laganica za kamionom ¹to èisti i baca so, ono u najborem momentu, kad se poglavi¹e. u vranje æu idem sigurno, to je zapisano u kartama, al kad napada malo snega, tamo negde januar ili februar, makar ga guro do tamo i nosio na leða nazad. ;D alæu napakujem konzerve i balon rakije, ako se zapucam með medvede, pa se vratim na proleæe :)

a kod na¹eg mladog bal¹e nema zima namore, al bogomi, gore u brda ima ima. znam provereno. ako se tamo zapuca sonim njegovim trotinetom, æega spa¹ava elikopter :)

a vi skutera¹i, ja vi skidam kapu, kad imate muda da po ljigi terate te komarce kroz saobraæaj i ostanete celi pored serije mobilnih vozaèa :)

slaninar, slika ti je ladno za neki kalnedar. keva! :)

Slaninar

Nisi video kad se "namontiram" za sne¾nu vo¾nju do posla. Na stanicama ljudi stoje i glasno komentari¹u: "koji ludak!"  :D
montoya: hornet mesa vodu i ulje
Hurricane: Sipaj ulje i u hladnjak, dobijes uljaru i problem resen