Glavni meni

Dakar 2015.

Započeo Radanovic, 09 Decembar, 2014, 23:06

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

srbac


Andreja

Koji su uslovi da bi neko mogao da se prijavi na Dakar? Bitno je samo imati mnogo para, to ¹to neko (lupam), nikada nije vozio offroad u ¾ivotu nema veze?

I da li se zna otprilike koliko ko¹ta sve to, logistika, èuda, mooda?
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mkt


Radanovic

ne znam dal iz godine u godinu mjenjaju , al do sad je  oko 20.000$ bila startnina

goranvojska

Citat: mkt poslato 31 Decembar, 2014, 18:25
bar 100000e
Citat: Andreja poslato 31 Decembar, 2014, 17:18
Koji su uslovi da bi neko mogao da se prijavi na Dakar? Bitno je samo imati mnogo para, to ¹to neko (lupam), nikada nije vozio offroad u ¾ivotu nema veze?

I da li se zna otprilike koliko ko¹ta sve to, logistika, èuda, mooda?
pairologiju ne poznajem.sto se tice voznje mozes i ti da vozis al je ppitanjedokle.svi mi teramo sat i kraj.ovde se voze vise etapa po nekoliko stotina km.ajd jedan dan ali ovo iz dana u dan.treba brate i fizicka kondicija .teretana cele godine i svaki dan trening.finansije su prica za sebe.misaona imenica.mnogo kume.

Andreja

Svakako nisam mislio da vozim, znam da bih rikn'o posle sat vremena vo¾nje a i ostale parametre ne ispunjavam :D Nego me zanima, èisto onako... Da je iole lako, bilo bi vi¹e timova iz Srbije...
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

Kostić

ja bi to terao sam za sebe da imam dvaes iljada vi¹ka pa makar stigo zadnji sa osam dana zaka¹njenja. ali to je svakako sport za bogata¹e. ko ima dvaes iljada za kartu, kamoli za tro¹kove. ko golf.

ЯЭВОЛУТИОН

Realno, Gabor nikad nije vozio Dakar reli....jer nikad nije ni bio u Dakaru.....vozio je neki mambo -jumbo amazonski reli koji nije ni senka onoga sto je bilo....Nekada je startnina bila dzabe i vozilo se amaterski i iz entuzijazma, sa zeljom za avanturom....izazov....pobediti sebe...i pustinju...
Naravno, u doba opste imbecilizacije, otimanje para e jedina bitna stvar....pare su ubile sport....svuda....Sve je pocelo guranjem fabrickih timova u svrhu reklame.....pa su krenuli da prave prototipove koji lice na produkciona kola i da njima voze reli....ta vozila su tehnoloski lako napraviti ali problem je isfinansirati veliki broj tih vozila kako biosigurao dobar plasman.....jedino se Slesser sa bagijem bori kao zmaj.....pre par godina diskvalifikovase Gordona sa Hummerom...zasto...zato sto nije bilo planirano da pobedi....sta pobedi , da bude dobro plasiran....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

PECA BMW

Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Radanovic

Ovaj nas trenutno 56.

PECA BMW

Citat: Radanovic poslato 04 Januar, 2015, 18:31
Ovaj nas trenutno 56.

aha i to je super . posle jedne etape u kojoj se vozi polako i bez nepotrebnog rizika on napredovao za 10 mesta .. to je super !
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Hurricane

dajte neki stream?  [watching]

PECA BMW

koliko znam nema .. ja rezultate pratim na zvanicnom sajtu a izvestaje cekam na RTS i na ES
Bolje biti malo lud , nego malo pametan !

Radanovic

Metzeler nakon 350km



Andreja

Vi¹e ga ko¹ta guma za 100km nego gorivo :) Ludilo.
Problem je ¹to mislimo da imamo vremena...
If you can't duct it, fuck it! :D

mkt


perlx

Danas je bio najduzi specijal, Barreda je pokidao.
Sagmajster je odustao, izgleda da je pao.
Stanovnik 43.

ikomline

javili na gnevniku da je slomio ruku...definitivno odustao

ЯЭВОЛУТИОН

pa normalno kad 100 kila padne sa metar i po visine da ce slomi ruku...da je imao 50 kila slomio bi nokat ...a mozda ni to.
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

Neos

Andrika evo prijavi se na Budapest-Bamako reli.Cifra je pristojna i za tebe.

http://www.budapestbamako.org/en/route

Meni lièno je interesantan ovaj ,poku¹avao sam mog brata Jugu da animiram
http://www.4ltrophy.com/?gotosite=1