Glavni meni

mo¾e ¾utom trakom u nekim ulicama

Započeo mrle, 19 Novembar, 2014, 15:53

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

mrle

Ovo nisam znao, a ima ulica kojima idem, a izbegavam ¾utu traku

19.11.2014Postoje ¾ute trake kojim mo¾ete da vozite (FOTO)
Na nekoliko lokacija u Beogradu postoje ¾ute trake kojima mo¾ete da vozite ali izmeðu 9 i 14 èasova, kao i od 18 do 7 ujutru



®ute trake ne va¾e tokom celog dana u ulicama: Sinðeliæevoj, Sarajevskoj, Vojislava Iliæa, Balkanskoj, Hajduk Veljkov venac, kao i u bulevarima Nikole Tesle i Despota Stefana.

®uta traka va¾i u tim ulicama samo tokom ¹piceva, od 7 do 9 ujutru i od 14 do 18 èasova.



U svim ostalim ulicama koje imaju ¾utu traku vo¾nja je zabranjena èak i noæu. To su ulice:


• Bulevar Mihaila Pupina
• Brankov most
• Brankova
• Kraljice Natalije
• Radnièka
• Bulevar vojvode Mi¹iæa
• Vijadukt za Banovo brdo
• Kirovljeva
• Pa¹troviæeva
• Visoka
• Kralja Milana
• Terazije
• Kolarèeva
• Svetogorska
• Braæe Jugoviæa
• Kraljice Marije
• Bulevar osloboðenja

U Vasinu ulicu vozila koja nisu vozila Gradskog prevoza ili taksi vozila, ne smeju da ulaze uop¹te. To èesto koristi i policija koja stoji kod Studentskog trga i ka¾njava vozaèe koji voze tom ulicom. 



¹omik3

Naravno da moze kada imas znak :D
Pi¹e lepo sve to na znaku :D
Èak mislim da u tim ulicama ni nema kamere, n znam taèno za sve te koje si naveo ali za par njih znam da nema.
Rekla je : Motor ili ja ?
– ©teta, ba¹ sam je voleo

castor

U 29-om ima kamera, i cijenim da se zbog iste, i pored va¾eæe vertikalne signalizacije, 99% vozaèa NE vozi ¾utom trakom i kada nije ¹pic. A ¹to mi to dobro doðeee… Mmmm-mmmmm...
It's the ride that matters, not the bike…

dzimika

dobro ti dodje, ne kasnis zbog toga na posao :P

zagadjenje

Ima dosta ulica koje imaju "rado vreme". Ono je u ¹picu, narafski. I stvarno dosta ljudi ne zna za to pa su i te ¾ute slobodne non stop. ©to i nije tako lo¹e onima koji znaju za radno vreme :D :D :P
Tjuning bud¾ing

dzimika

jel zna neko kolika je kazna ako odbijes alko test pa te odvedu u stanicu na treznjenje, nisu ni na jedan nacin utvrdili koliko alkohola ima u organizmu

Che

Казном затвора од најмање 15 дана или новчаном казном од 100.000 динара до 120.000 динара и 14 казнених поена казниће се за прекршај возач који:
.
.
.
5) одбије да се подвргне утврђивању присуства у организму алкохола и/или психоактивних супстанци помоћу одговарајућих средстава (алкометар, дрога тест и др.), односно стручном прегледу из члана 280. став 4. овог закона, као и инструктор вожње, лице које надзире возача са пробном возачком дозволом и испитивач на практичном делу возачког испита када учествује у саобраћају,

neskez

Citat: dzimika poslato 19 Novembar, 2014, 21:12
jel zna neko kolika je kazna ako odbijes alko test pa te odvedu u stanicu na treznjenje, nisu ni na jedan nacin utvrdili koliko alkohola ima u organizmu

Prekrsajna prijava, i sudi ti se kao da su ocitali  2,00  promila alkohola

Kazna je 100K dinara i 8 meseci dozvola i 14 bambija (uz debelu vezu mozes da prodjes i sa 60K)

ovako je prosao moj drugar

mrle

ili primer mog ludog kuma:
naduvao 1,3, rekao da nije pio da je netaèno. Ni¹ta nije hteo da potpi¹e, odveli ga na tre¾njenje, ujutru ponovo duvao, ne¹to malo ispalo, sme¹no. I po¹to prvo nije potpisao, a u drugom merenju bilo sme¹no, a nisu ga vodili na vaðenje krvi kao ¹to je tra¾io... Izvukla se pijandura i ovaj put. nije hteo da potpiu¹e ni preuzimanje liènih stvari, da mu ne bi falcifikovali potpis.

grber

Postoji znak svuda gde moze... samo sto ljudi ne gledaju. Cesto u Vojislava Ilica ili 29. novembra samo ja vozim zutom trakom, pa se pitam ko je lud  [ludak]

Jedino sto ne znam gde postoji zuta traka u Sindjelicevoj?

mareskin

Citat: grber poslato 20 Novembar, 2014, 10:43
Postoji znak svuda gde moze... samo sto ljudi ne gledaju. Cesto u Vojislava Ilica ili 29. novembra samo ja vozim zutom trakom, pa se pitam ko je lud  [ludak]

Jedino sto ne znam gde postoji zuta traka u Sindjelicevoj?

Oni u meðuvremenu promene znak, a ti po navici krene¹ ¾utom ;)
Zato ja ni¹ta ne verujem dr¾avi. Da me na kvarno navataju neæu da im olak¹am.
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

Lazic

#11
Citat: grber poslato 20 Novembar, 2014, 10:43
Postoji znak svuda gde moze... samo sto ljudi ne gledaju. Cesto u Vojislava Ilica ili 29. novembra samo ja vozim zutom trakom, pa se pitam ko je lud  [ludak]

Jedino sto ne znam gde postoji zuta traka u Sindjelicevoj?
Ja to radim od kad postoje znaci u tim ulicama... ;D Veæ sigurno 10-ak godina u ovih nekoliko, a od pre godinu dve i ostalim...;D Poslednja je posle Brankovog mosta do u¹æa ukinuta pro¹le godine...  Nego za Sinðeliæevu, desna traka je ¾uta, od Krunske do Bulevara...:-*







Citat: Che poslato 19 Novembar, 2014, 21:18
Казном затвора од најмање 15 дана или новчаном казном од 100.000 динара до 120.000 динара и 14 казнених поена казниће се за прекршај возач који:
.
.
.
5) одбије да се подвргне утврђивању присуства у организму алкохола и/или психоактивних супстанци помоћу одговарајућих средстава (алкометар, дрога тест и др.), односно стручном прегледу из члана 280. став 4. овог закона, као и инструктор вожње, лице које надзире возача са пробном возачком дозволом и испитивач на практичном делу возачког испита када учествује у саобраћају,
Citat: neskez poslato 19 Novembar, 2014, 21:24
Citat: dzimika poslato 19 Novembar, 2014, 21:12
jel zna neko kolika je kazna ako odbijes alko test pa te odvedu u stanicu na treznjenje, nisu ni na jedan nacin utvrdili koliko alkohola ima u organizmu

Prekrsajna prijava, i sudi ti se kao da su ocitali  2,00  promila alkohola

Kazna je 100K dinara i 8 meseci dozvola i 14 bambija (uz debelu vezu mozes da prodjes i sa 60K)

ovako je prosao moj drugar
Ovde je pukotina kroz koju se Mrletov kum provukao... ;D

Po ustavu ima¹ pravo da odbije¹ alko test na licu mesta, ali po zakonu vaðenje krvi u nekoj bolnici je obavezno...

Tatica

''Стручни преглед у одговарајућој здравственој установи'' подразумева неуропсихијатријски преглед, а не вађење и анализу крви. Вађење крви у прекршајном поступку се предвиђа за оне који су ''надували'' алкометар преко дозвољене вредности, па не верују тој технологији него захтевају анализу крви.
Неуропсихијатријски преглед је законом предвиђен ''Уколико се из очигледно оправданих разлога не може извршити тестирање алкометром''.