Glavni meni

Benzinska pumpa

Započeo ¾arko1983, 19 Novembar, 2014, 10:19

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

prpa_zr


reè-dve iz ugla nekoga ko se bavi finansijskim analizama.. imao sam nekoliko klijenata koji su imali (a samo jedan ostao da jo¹ uvek ima) benzinsku pumpu..

za poèetak, tro¹kovi pribavljanja saglasnosti licenci, dozvola ministarstva, ba¾darenje toèilica kod Zavoda za procenu plem. metala i dragocenosti, ugradnja sondi za kontrolu goriva u tankove (ovo je obavezno po novom) i ostalih d¾irlo kuraca - palaca je sve samo ne jevtino - raèunaj izmeðu 2 i 3 miliona dinara.. jevtinije je uzeti fran¹izu Eko hellenic ili OMW-a ili ne¹to slièno jer oni plaæaju investiciju a ti osniva¹ firmu koja radi operativu tj prodaju i ima¹ svoj deo..

razlika u ceni goriva je toliko mala da ti je neophodan momaèki promet goriva a po¾eljno je da ima¹ ¹to veæi promet ostalih proizvoda na pumpi (sokiæi, voda, sladoled, grickalice i sl) - kad malo bolje razmislite sve je na pumpama dosta skuplje nego u prodavnici - za¹to ?! zato ¹to se na tim proizvodima pegla mala razlika u ceni goriva..
dakle, bruto mar¾a je negde oko 8 % kad si mega baja  ¹to bi znaèilo da na 100 rsd prodatog goriva tebi ostaje maks 8 rsd a od toga dalje plaæa¹ tro¹kove.. a ako nisi vlasnik objekta raèunaj da si u minusu.
dalje treba ti ogromna kolièina para da ulo¾i¹ u gorivo jer stvar sa razlikom u ceni se da popraviti ukoliko plati¹ avansno odreðenu kolièinu - a da bi stekao moguænost da dobija¹ gorivo na odlo¾eno kod dobavljaèa treba ti bankarska garancija za obezbeðenje plaæanja koju mora¹ obnavljati svake godine - jo¹ tro¹kova

gruba raèunica - objekat i oprema se mogu re¹iti u neke normalne novce ali posao je sam po sebi skup - bez 60.000€ ne razmi¹ljaj o tome i to ti je bez robe
sa 100.000€ si tu negde pod uslovom da nema¹ nekog od velike konkurencije u blizini..
neverovatno skup sport ako ti godi¹nji promet nije preko 50 miliona u problemu si

i jo¹ jedna stvar - svi æe ti nuditi sve na odlo¾eno - gorivo, piæe, grickalice, ¹tampu.. - tvoje je samo da radi¹.. a kad stavi¹ na papir cifre - tebe tu nema nigde

¾arko1983

Citat: prpa_zr poslato 22 Novembar, 2014, 15:44

reè-dve iz ugla nekoga ko se bavi finansijskim analizama.. imao sam nekoliko klijenata koji su imali (a samo jedan ostao da jo¹ uvek ima) benzinsku pumpu..

za poèetak, tro¹kovi pribavljanja saglasnosti licenci, dozvola ministarstva, ba¾darenje toèilica kod Zavoda za procenu plem. metala i dragocenosti, ugradnja sondi za kontrolu goriva u tankove (ovo je obavezno po novom) i ostalih d¾irlo kuraca - palaca je sve samo ne jevtino - raèunaj izmeðu 2 i 3 miliona dinara.. jevtinije je uzeti fran¹izu Eko hellenic ili OMW-a ili ne¹to slièno jer oni plaæaju investiciju a ti osniva¹ firmu koja radi operativu tj prodaju i ima¹ svoj deo..

razlika u ceni goriva je toliko mala da ti je neophodan momaèki promet goriva a po¾eljno je da ima¹ ¹to veæi promet ostalih proizvoda na pumpi (sokiæi, voda, sladoled, grickalice i sl) - kad malo bolje razmislite sve je na pumpama dosta skuplje nego u prodavnici - za¹to ?! zato ¹to se na tim proizvodima pegla mala razlika u ceni goriva..
dakle, bruto mar¾a je negde oko 8 % kad si mega baja  ¹to bi znaèilo da na 100 rsd prodatog goriva tebi ostaje maks 8 rsd a od toga dalje plaæa¹ tro¹kove.. a ako nisi vlasnik objekta raèunaj da si u minusu.
dalje treba ti ogromna kolièina para da ulo¾i¹ u gorivo jer stvar sa razlikom u ceni se da popraviti ukoliko plati¹ avansno odreðenu kolièinu - a da bi stekao moguænost da dobija¹ gorivo na odlo¾eno kod dobavljaèa treba ti bankarska garancija za obezbeðenje plaæanja koju mora¹ obnavljati svake godine - jo¹ tro¹kova

gruba raèunica - objekat i oprema se mogu re¹iti u neke normalne novce ali posao je sam po sebi skup - bez 60.000€ ne razmi¹ljaj o tome i to ti je bez robe
sa 100.000€ si tu negde pod uslovom da nema¹ nekog od velike konkurencije u blizini..
neverovatno skup sport ako ti godi¹nji promet nije preko 50 miliona u problemu si

i jo¹ jedna stvar - svi æe ti nuditi sve na odlo¾eno - gorivo, piæe, grickalice, ¹tampu.. - tvoje je samo da radi¹.. a kad stavi¹ na papir cifre - tebe tu nema nigde
Da li trebaju sve te dozvole i licence ako je vec pumpa radila a ne radi tek par godina, verovatno je imala sve to(ako znas sta je sve potrebno od papirologije ne bi bilo lose da mi posaljes na pp)
Kad si rekao 50 miliona ne znam da li si mislio u stranoj valuti ili domacoj?

prpa_zr

Citat: ¾arko1983 poslato 24 Novembar, 2014, 08:58
Citat: prpa_zr poslato 22 Novembar, 2014, 15:44

reè-dve iz ugla nekoga ko se bavi finansijskim analizama.. imao sam nekoliko klijenata koji su imali (a samo jedan ostao da jo¹ uvek ima) benzinsku pumpu..

za poèetak, tro¹kovi pribavljanja saglasnosti licenci, dozvola ministarstva, ba¾darenje toèilica kod Zavoda za procenu plem. metala i dragocenosti, ugradnja sondi za kontrolu goriva u tankove (ovo je obavezno po novom) i ostalih d¾irlo kuraca - palaca je sve samo ne jevtino - raèunaj izmeðu 2 i 3 miliona dinara.. jevtinije je uzeti fran¹izu Eko hellenic ili OMW-a ili ne¹to slièno jer oni plaæaju investiciju a ti osniva¹ firmu koja radi operativu tj prodaju i ima¹ svoj deo..

razlika u ceni goriva je toliko mala da ti je neophodan momaèki promet goriva a po¾eljno je da ima¹ ¹to veæi promet ostalih proizvoda na pumpi (sokiæi, voda, sladoled, grickalice i sl) - kad malo bolje razmislite sve je na pumpama dosta skuplje nego u prodavnici - za¹to ?! zato ¹to se na tim proizvodima pegla mala razlika u ceni goriva..
dakle, bruto mar¾a je negde oko 8 % kad si mega baja  ¹to bi znaèilo da na 100 rsd prodatog goriva tebi ostaje maks 8 rsd a od toga dalje plaæa¹ tro¹kove.. a ako nisi vlasnik objekta raèunaj da si u minusu.
dalje treba ti ogromna kolièina para da ulo¾i¹ u gorivo jer stvar sa razlikom u ceni se da popraviti ukoliko plati¹ avansno odreðenu kolièinu - a da bi stekao moguænost da dobija¹ gorivo na odlo¾eno kod dobavljaèa treba ti bankarska garancija za obezbeðenje plaæanja koju mora¹ obnavljati svake godine - jo¹ tro¹kova

gruba raèunica - objekat i oprema se mogu re¹iti u neke normalne novce ali posao je sam po sebi skup - bez 60.000€ ne razmi¹ljaj o tome i to ti je bez robe
sa 100.000€ si tu negde pod uslovom da nema¹ nekog od velike konkurencije u blizini..
neverovatno skup sport ako ti godi¹nji promet nije preko 50 miliona u problemu si

i jo¹ jedna stvar - svi æe ti nuditi sve na odlo¾eno - gorivo, piæe, grickalice, ¹tampu.. - tvoje je samo da radi¹.. a kad stavi¹ na papir cifre - tebe tu nema nigde
Da li trebaju sve te dozvole i licence ako je vec pumpa radila a ne radi tek par godina, verovatno je imala sve to(ako znas sta je sve potrebno od papirologije ne bi bilo lose da mi posaljes na pp)
Kad si rekao 50 miliona ne znam da li si mislio u stranoj valuti ili domacoj?


50 mil dinara

sve dozvole i licence se vezuju za firmu a ne za objekat gde posluje tako da sve ispoèetka mora¹ tra¾iti
ne bih znao da ti ka¾em ¹ta je sve potrebno ali verovatno to ima¹ na sajtu Ministarstva Trgovine ili kako se sad veæ nadle¾no ministarstvo zove

mareskin


Plus verovatno mora¹ da nabavi¹ nove aparate, jer po novom moraju da budu povezani elektronski sa kasom.
Razlika u ceni mala, jedino ogroman promet mo¾e da vrati investiciju. E sad, ako ima ogromnog prometa za¹to bi ti prethodni zatvorili?
Rešio sam da se malo trgnem iz ove monotonije... I trg'o sam se...
Od danas sedim na ladnom betonu

ZEMZEM

Veliko ulaganje a jo¹ veæi rizik da ne izvuèe¹ svoje pare. Ako ima¹ taj ke¹ ili bardeo ima mnogo boljih kombinacija da se pametno ulo¾i. Sad sa uvoðenjem ovih markera u gorivu je smanjeno muvanje sa gorivom, najvi¹e sa fal¹ dizelom, tako da je glavna zarada kod privatnih pumpi skresana.

mrle

brate ¾eljko,ima¹ dar za biznis.
Koliko si para dobio za kombi? 300e?

ЯЭВОЛУТИОН

Citat: mrle poslato 24 Novembar, 2014, 13:12
brate ¾eljko,ima¹ dar za biznis.
Koliko si para dobio za kombi? 300e?
mnogo je kume.....
samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

¾arko1983

Citat: mrle poslato 24 Novembar, 2014, 13:12
brate ¾eljko,ima¹ dar za biznis.
Koliko si para dobio za kombi? 300e?
Nisam ga prodao, odustao sam, glavni razlog za prodaju je bio velika nosivost i skupa registracija ali to sam resio tako da se definitivno nece prodavati  i jo¹ ne¹to za ovih godinu dana je zaradio daleko iznad njegove vrednosti tako da nema svrhe pricati o prodaji. Ako si zadovoljan sa obrazlo¾enjem da konaèno stavimo taèku na tu prodaju ako nisi pitaj sta te jos interesuje......
PS. Ime mi je ®arko

¾arko1983

Zaboravih, i na ovo da ti odgovorim....ne znam ba¹ dal imam dar za biznis ali sam uporan i zaradio sam solidno sam za neko vreme, ne zalim se, za razliku od nekih koji ovde prosipaju sirovu inteligenciju a kojima je verovatno tata kupio motoric da jure cice....ne znam dal spadas i ti u ovu grupu ali ne verujem mislim da si malko matoriji....

mrle

Citat: ¾arko1983 poslato 25 Novembar, 2014, 09:06
Citat: mrle poslato 24 Novembar, 2014, 13:12
brate ¾eljko,ima¹ dar za biznis.
Koliko si para dobio za kombi? 300e?
Nisam ga prodao, odustao sam, glavni razlog za prodaju je bio velika nosivost i skupa registracija ali to sam resio tako da se definitivno nece prodavati  i jo¹ ne¹to za ovih godinu dana je zaradio daleko iznad njegove vrednosti tako da nema svrhe pricati o prodaji. Ako si zadovoljan sa obrazlo¾enjem da konaèno stavimo taèku na tu prodaju ako nisi pitaj sta te jos interesuje......
PS. Ime mi je ®arko

ok ®arko, pa da stavimo taèku. Nisi ga prodao za one pare, tako da vozi¹ krug na Slaviji.
Ostaje da ja èastim kotliæ.

zVuk

....zarko brate, kladio si se, niko te nije terao, izgubio si opkladu i red bi bio da ispunis svoj deo.....:)
Ko se ljuti, uleti mu kruti

¾arko1983

Pa ne znam bas dal sam izgubio, ja ga nisam prodao uopste ali to nije zbog para nego zato ¹to sam zakljucio da mi je jo¹ uvek potreban.... :) A nemam ni motor dabih odvozao taj krug....

Bori¹a

opklada je opklada

ЯЭВОЛУТИОН

samo na dva dana u godini nemas uticaj...na juce i na sutra...probaj danas   064 117 36 11

bucko

Imam ja bracu od tetke Zarka i Zeljka

durmitor2000

Znam da je dosta stara tema ali sam trenutno u toj problematici.

Interesuje me pre svega regulativa a posle i visina investicija u benzinsku stnaicu.

Pre svega me interesuje ko izdaje dozvole vezano za benzinske pumpe na dr¾avnim putevima IA reda - autoput. Da li je to "Putevi Srbije" ili nadle¾nost zemlji¹ta posle 40 m koliko je za¹titini pojas ide na nivo lokalne samouprave tj. op¹tine i grada.
©ta je sve od dokumntacije potrebno da se dostavi da bi se dobillo re¹enje?

A ¹to se tièe tro¹kova otvaranja koji su ti koji se odnose na takse i dozvole dr¾avi a koji ¹to se tièe izgradnje samog objekta.

Nadam se da æe procitati neko ko je bio u ovoj temi i zna o tome ne¹to kao ¹to je pre svega @prpa_zr

megaidiot

Citat: bucko poslato 25 Novembar, 2014, 10:54
Imam ja bracu od tetke Zarka i Zeljka
Imaju li svako po pumpu ili jednu zajedno drze?